Flora seljatas Tartus kohaliku Tammeka (1)

Karl Mööli värav sai Tammekale saatuslikuks. Foto: Imre PühvelMeistriliiga 11. voor pakkus Tartu publikule hulganisti väravaid, kuid nende kahjuks valesse võrku. FC Flora alistas kohaliku Tammeka 4:1.

Võrreldes kahe ja poole nädala taguse kohtumisega, kui mängu avavärav sündis alles 87. minutil, avanesid teisipäeval väravaluugid kiiresti. Külalised haarasid Albert Prosa ja Rauno Sappineni väravatest juba 18. minutiks 2:0 eduseisu.

Ent Tammeka veel ei murdunud. Vaheajale mindi külaliste napis 2:1 eduseisus, mis jättis teiseks poolajaks otsad lahtiseks, kuid Karl Mööli 56. minuti värav murdis lõplikult Tartu klubi vaimu. Lõppskoori vormistas Markus Jürgenson.

Flora hea algus, Tammeka geniaalne vahetus

Mängu esimesed kümme minutit olid rahulikud. 11. minutil sai Flora, mida soovis, kui endine Tammeka ründaja Albert Prosa realiseeris peaga Andre Frolovi paremalt antud nurgalöögi - 1:0.

Kodumeeskonna esimene ohtlik rünnak sündis 15. minutil, kui Georgi Ivanov andis hea läbisöödu Tauno Tekkole, kes otsustas aga palli trahvikastist tagasi 16 meetri peale spurtinud Siim Tennole lükata, ent viimane ei tabanud nahkkera. Publik ohkas.

18. minutil pääses Rauno Sappinen hea läbisöödu tulemusena Kaido Koppeliga silmitsi. 17-aastane poolkaitsja ei eksinud, vaid virutas palli 10 meetrilt Koppeli selja taha - 2:0.

26. minutil sooritas Tammeka kapten Kristjan Tiirik 17 meetrilt kauglöögi, mis tribüünidele kogunenud 541 pealtvaataja kurvastuseks lendas meetri jagu postist mööda. Rõõm saabus tartlaste õuele viis minutit hiljem, kui vaid mõni hetk varem vahetusest sekkunud Hugo Fernandes kasutas Flora kastis tekkinud hetkelise segaduse ära ja lükkas palli paarilt meetrilt võrku - 1:2

Portugallase mängulülitumine (ja värav) võrdsutas mängupilti märgatavalt. Tõsiselt ohtlike momentideni kumbki võistkond avapoolajal aga enam ei jõudnud.

Kolmas värav murdis Tammeka

Teise poolaja esimestel minutitel oli Heiko Tammel suurepärane võimalus mänguseis viigistada, kuid äärepoolkaitsja luhtas üks ühele olukorra. Viis minutit hiljem oli taas viigivärav lähedal, ent Ivanov ei ulatunud napilt Fernandese madala diagonaalpallini.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle, ütleb vana jalgpallitõde. 56. minutil tekitas Rauno Alliku sööt trahvikasti Tammeka kaitsja ja väravavahi vahel segaduse, mille kasutas edukalt ära Karl Mööl - 3:1.

Mööli värav kujunes nii asjaosaliste kui kõrvaltvaatajate arvates kohtumise murdepunktiks. Juba seitse minutit hiljem lõi Flora lõpikult Tammekal jalad alt. Tartlaste rumal pallikaotus oma väljakupoolel tipnes Markus Jürgensoni ilusa löögiga värava ülemisse nurka - 4:1.

Pärast neljandat väravat rahunes Flora lõplikult ja viimased 25 minutit jahtis väravat pigem Tammeka. Väravani küll ei jõutud, ent sellele olid mängu lõpus lähedal nii Tiirik kui Martin Jõgi. Lõpuvile kõlades oli Tammeka neljas järjestikune kaotus liigas tõsiasi.