Flora tegi aasta esimeses kodumängus soomlaste seljad prügiseks (galerii!) (0)

Flora väravavaht Ingmar Krister Paplavskis tegi nullimängu ja lasi võiduvärava peale looma välja. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna FC Flora jätkas hooajaeelseid kontrollmänge 1:0 võiduga Soome kõrgliiga mulluse hõbedameeskonna Turu Interi üle.

Talvetaadi mõistliku suhtumise tõttu Sportland Arenale kolitud mängust jäid Floral eemale mitmed olulised lülid, kuid kohtumine algas pigem tasavägiselt. Esimese hea momendi tekitasid külalised veerandtunnise mängu järel, aga Rasmus Saar viskus esimesele pealelöögile ette ja teise tõrjus puurilukk Ingmar Krister Paplavskis.

Mõni minut hiljem pidi mängu vigastuse tõttu pooleli jätma Pavel Dõmov, aga vaikselt elas ka Flora mängu sisse ja poolaja keskel andis Rauno Sappinen kavala söödu vasakule äärele, kust Vlasi Sinjavski karistusalla murdis. Terava pealelöögi tõrjus soomlaste puurivaht. Enne puhkepausile suundumist elas Flora üle veel kaks ehmatust: korra kõlises värava raamistik karistuslöögist ja korra jätsid Interi ründajad kasutamata sajaprotsendilise võimaluse, lüües paarilt meetrilt latti.

Teise poolaja alustuseks tekitas korraks teravust Sinjavski ja vahetustega kadus mängust suuresti tempo, kuid lõpp kuulus Florale. Esimesel korral, kui pall väravavahist mööda suudeti läkitada, päästsid kaitsjad olukorra; siis mängis aga U17 koondislane Daniil Kuraksin läbijooksule Frank Liivaku, kes jõudis tänu soomlaste väravavahi hetkelisele libastumisele pallini esimesena ja lõi terava nurga alt tühja võrku. 1:0 tabloole jäigi.

"Tulemused ei ole esmased, aga kui hea mänguga käib kaasas tulemus, sisendab see kindlust," märkis Flora peatreener Jürgen Henn. "Vastane oli täna hea kvaliteediga, eriti esimesel poolajal, kui mängiti peamiselt põhimängijatega - see oli meile korralik väljakutse. Aga lõppkokkuvõttes võrdne mäng."

Saldo kontrollmängudest on kaks võitu ja viik. Foto: Brit Maria Tael

Rahule jäi ta üldiselt kaitsemänguga. "Meil oli päris palju mängijaid, kes ei ole kokku mänginud ja päris palju noori, kes veel täpselt ei oska meie süsteemis mängida. Selle pealt tulid mõned võimalused vastastele, aga ei olnud päris selline mäng, kus meie väravavaht oleks pidanud väga palju tõrjeid tegema. Oli üks karistuslöök, paar ohtlikku tsenderdust."

"Kaitsetööga üldiselt võis seega pigem rahul olla, aga mitte nende üksikute momentidega, kust lasime vastasel ohtlikud momendid tekitada. Just esimesel poolajal, teisel ei olnud neil praktiliselt midagi."