Florale viimastel minutitel raske võit (3)

Foto: Imre PühvelKui varem on Transi ja Flora kohtumised olnud tulised võitlused, sageli medalite eest, siis sel aastal Transist Florale vastast ei olnud. Flora on liidrite seas nagu alati, Transil aga on see hooaeg kulgenud nõnda, et esimest korda ajaloos Narva meeskond võib oodata üleminekumäng.

Transi murekohaks sel hooajal on olnud ebakindlad algused. Juba teisel minutil võinuks Albert Prosa skoori avada, olles kiirem mees kui Stanislav Kitto - ometi Valeri Smelkovit üle mängida üks-ühele olukorras Flora väravakütt ei osanud.

Sarnses olukorras kahe minuti pärast võis juba German-Guri Lvov Transi 1:0 ette viia, kuid jättes selja taha Brent Lepistu ja Nikita Baranovi, lõi noor pallur otse Pedõki pihta.

Mõlemad meeskonnad pakkusid publikule lahtist mängu ja esimestel minutitel Transi mängupilt oli Flora omast sümpaatsem, kõrge pressing ja sisukad rünnakud. 9. minutil tabas Narva Transi kaitsja Roman Nesterovski trahvilöök müüri, järellöök lendas aga Pedõki väravast mööda. Floral oli väga aktiivne Irakli Logua, kuid tema individuaalsed läbimurded lõppesid kas ebatäpse löögi või sööduga.

Initsiatiiv käest antud

Teise veerandtunni alguses võttis Flora Transi käest initsiatiivi ära. Tallinlased said rohkem palli vallata ning toimima hakkas Flora parem äär, kus tegutses Rauno Alliku, kuid reaalset ohtu Smelkovi väravale see ei kujutanud. Flora tsenderduste ja pikkade pallidega said Stanislav Kitto ja Roman Nesterovski hakkama.

23. minutil sünnitas Flora teise väravavõimaluse. Paremalt äärelt tulnud Lepistu tsenderduse puhastas peaga väga ebaõnnestunult Nesterovski, palli sai kätte Markus Jürgenson, kuid tema ohtlik pealelöök takerdus meestesumma.

Kuigi initsiatiiv ja palli valdamine jäid kindlalt Flora kätte, ei osatud kuidagi leida võimalust korralikuks pealelöögiks. Trans mängis kõrget pressingut ja kuigi Transil ei olnud üldse momente, mängiti kaitses ikka keskendunult. Flora kolmas ohtlik moment sündis taas standardolukorrast. 36. minutil tekitas Irakli Logua nurgalöök paraja segaduse Transi värava all - Smelkov rusikatega palli kastist välja lüüa ei suutnud ning Logua ise sooritas pealelöögi paremast tsoonist. Pealelöök oli tugev, kuid taas ebatäpne.

Flora surve väsitas Transi väravavahti

Teise poolaja algus kulges Flora dikteerimise all. Sünnipäevalaps Prosal jäi pallist puudu vaid paar sentimeetrit, mille püüdmisel näitas ebakindlat mängu Smelkov. Flora alustas täpselt nii, nagu palus seda Flora peatreener Norbert Hurt - rohkem ohtlikke tsenderdusi ja pealelööke. 47. minutil sooritas Logua paremalt äärelt ohtliku nurgalöögi, kuid seekord Smelkov lõi palli rusikatega kastist välja.

Paari minuti pärast tsenderdas Brent Lepistu paremalt äärelt Transi kasti ja Roman Nesterovski pani väga lohakalt pea vahele - see moment võinuks Transi jaoks kurvalt lõppeda, kui pall oleks lennanud võrku, siis Smelkov poleks päästa suutnud. Flora pani teise poolaja algminutitel kõvasti juurd ning piiras Transi trahvikasti. Smelkovil tuli palju vaeva näha, et klaarida ohtlikud situatsioonid, mis puhkesid nurgalöökidest Transi värava all.

Trans jõudis pealelöögini alles 56. minutil. Vitali Plotnikov pääses 20 meetrilt löögile, kuid Pedõk nägi kõike ja löök ise ei olnud midagi erilist.

66. minutil jättis Sander Post hetkeks oma kaitsjakohustused ja suundus hoopis Prosa tööd tegema. Vasakult tulnud tsenderdus oli natukene tugev, kuid Posti pikk jalg ulatus pallini ja isegi õnnestus see tõsta üle Smelkovi, kuid tulutult. Trans hakkas aina madalamale vajuma ja põhjus oli selge - Transil pole piisavalt füüsilist vormi, et võrdväärset mängu Floraga kõik 90 minutit mängida. Prosa luhtas sajaprotsendilise võimaluse, kui lõi paarilt meetrilt Smelkovile pihta - minuti pärast oli Sander Postil juba teine võimalus võrku sahistada, kuid pealöök läks vaid loetud sentimeetrid väravast mööda.

Surve tõi lõpuks siiski tulemuse ja võiduvärav sündis 81. minutil. Karl-Eerik Luigend saatis Transi trahvikasti suunas pika palli, Sierra Lione ründaja Suma pääses silmitsi Smelkoviga, kes jäi poolpositsiooni ning Flora ründaja lõi oma esimese värava Eesti liigas - 1:0!

Punkti pani 87. minutil Albert Prosa. Oma sünnipäevakingi tegi ta sarnases olukorras esimese väravaga: taas pikk pall trahvikasti, taas Smelkovi eksimus ning skoor juba 2:0.

Mängu parim - Albert Prosa

Taas aktiivne mäng Flora ründajalt terve kohtumise vältel ja värav, mis summutas Transi tagasituleku.

1. oktoobril kell 19.30 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - Narva JK Trans 2:0 (0:0)