Beglarišvili standardid ning keskkaitsjad tõid Florale võidu (galerii!) (2)

Premium liiga 5. vooru viimases mängus alistas FC Flora koduväljakul Sillamäe Kalevi tulemusega 2:0 ning hoiab tabelis kolmandat kohta.

Floral oli juba kohtumise esimese kümne minuti sees kaks head võimalust. Kui nurgalöögi järel tulnud pealöök klaariti väravajoonelt, siis mõned minutid hiljem heastas Mihhail Starodubtsev oma eksimuse ning nurjas Rauno Sappineni üks-üks olukorra.

Kodumeeskond avas mänguskoori 17. minutil. Zakaria Beglarišvili karistuslöögi järel sai Flora kapten Brent Lepistu karistusalas vabalt löögile. Kuigi selle tõi Starodubtsev lati alt välja, siis õigel positsioonil oli keskkaitsja Joonas Tamm, kes palli probleemideta väravasse virutas.

Kaotusseisu jäänud Sillamäe hakkas seejärel ka ise teravusi tekitama. Eriti aktiivne oli Maksim Lipin, kelle tsenderdused aga Flora keskkaitsjatest kaugemale ei jõudnud. Ainus tõsiselt hea võimalus tekkis ühe nurgalöögi järel, kui Deniss Malovi jalalöögile sai Mait Toom näpud vahele.

Kuigi Flora muutus avavärava järel selgelt rahulikumaks, jäid mõned võimalused ka neile. Näiteks lõi Rauno Sappinen heast positsioonist palli küljevõrkku.

Teise poolaja esimene veerandtund möödus üpris võimalustevaeselt. 62. minutil tuli aga Beglarišvili karistuslöögi järel Flora teine värav, kui keskkaitsja Madis Vihmann palli värava ees Starodubtsevi seljataha saatis.

Florakate kolmas värav oli järgneva 30 minuti jooksul mitmeid kordi õhus. Mitmel korral saadi löögile nurgalöögi järel ning vahetusmees Mark Anders Lepik saatis palli posti. Lõppskooriks jäi siiski 2:0 ning Flora hoiab igati teenitud võiduga tabelis kolmandat positsiooni.

Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Kuigi grusiinist ründav poolkaitsja mängulistes situatsioonides täna kõige silmapaistvam ei olnud, siis tema standardolukorrad otustasid mängu saatuse. Kahe värava kõrval tekkisid tema nurgalöökidest veel mitmeid suurepäraseid võimalusi.