Golovljovi tabamused olid Elvale liiast (0)

Eduard Golovljov. Foto: Edgar Kriisk

Esiliiga 9. vooru mängus kohtusid Lasnamäel kaks tabeli teises pooles paiknevat meeskonda. 8. kohal asunud FCI U21 võõrustas viimasel kohal paiknevat Elvat, kes alistati 2:0 tänu Eduard Golovljovi tabamustele.

Üsna alguses lasid võõrustajad elvakate kaptenil Jürgen Kuresool trahvikasti läbi minna ja ohtliku löögi sooritada, kuid Maksim Zelentsov oli valvel ning püüdis eesposti juurest. Peagi kombineerisid külalised taas kenasti ning Andris Altsaare passi järel sai lähedalt löögile Kristo Kolesnitšenko, kuid seegi kord ei suudetud vastaste puurivahti üle mängida.

Kui need paar teravat võimalust välja arvata, oli üritavamaks pooleks siiski kodumeeskond. 27. minutil edestas Artjom Ostrovski jooksuga kaitsjat ning pääses Christopher Toomiga silmitsi, kuid too tõrjus. Neli minutit hiljem mängis Golovljov seinasöötu Timur Bulavkiniga ning palli tagasi saades lajatas selle väravasse - 1:0. Poolaja lõpupoole oli veel üks märkimisväärne moment väljakuperemeestel, kui paremal äärel edukalt tegutsenud Eddie Ever pani pika passi trahvikasti tagumisse äärde, kus Bulavkin napilt tagumisest postist mööda lajatas.

Teise kolmveerandtunni alguses lajatas Golovljov meetri pealt otse väravavahile sülle. Mingiks hetkeks laskus tähelepanu mängult kohtunikule. Alustuseks oli rahulolematu Kuresoo, kes pahuralt aru päris, miks tema vastu viga ei võetud jõulisemas duellis, mille järel vastane palli vahelt noppis. Seejärel tuli vilemehel vaigistada kodumeeskonna poolelt Vladislav Ogorodnikut, kel oli juba kollane kaart avapoolajast all ja seegi oli teenitud liigse lobisemise eest. Mingil hetkel tekkis konflikt Ogorodniku ja Kolesnitšenko vahel, mille tipuks Elva mängija vastast tõukas. Kohtunik kutsus osapooled enda juurde ja luges sõnad peale, ent kellelegi hoiatuskaarti ei näidanud.

63. minutil lipsas Golovjov mängijate vahelt läbi, tegi karistusalas söödupette, mille järel liikus eesposti poole, kust omade eduseisu duubeldas. Kolm minutit hiljem jäädi väljakuperemeeste kiirrünnakuga hätta ning Ostrovski söödu järel vajutas Golovljov palli posti. Elvakad olid selgelt ära vajunud ning eredam hetk oli ühel korral, kui terav pall värava ette pandi, kus Zelentsov vastast edestades palli käte vahele noppis.

Kodumeeskonnal oli lõpupoole suurepäraseid võimalusi kamaluga, neist enamus Golovljovil, kuid paaril korral hiilgas Toom tõrjega ning kolmandal juhul oli lihtsalt võõrustajate ründaja sihik paigast ära. Teisel lisaminutil pani ründaja kolmandat korda värava sahisema, lükates meetri pealt palli tühja, kuid suluseisu tõttu seda ei fikseeritud. Viimasel minutil võttis tehniliselt tegutsenud Kuresoo ise ette ning kasti jõudes pani ohtliku löögi teele, kuid omade kahjuks jäädi sel korral kuivale ja väravalukku ei suudetud kuidagi lahti muukida.

FCI U21 tõusis tänu võidule kuuendale kohale, samas kui Elva jätkab endiselt viimasel kohal, jäädes Tartu Welcole alla kahe punktiga. Järgmisel pühapäeval sõidab Lasnamäe klubi Elvasse, et kohalikul linnastaadionil maha pidada järjekordne duell.