Halastamatu Infonet II põrmustas Vändra (statistika!) (0)

Eduard Golovljov valmistub hooajajärgseteks auhindadeks: mees lõi vahetusest sekkudes neli väravat ja kerkis paremusküttide edetabelis 33 tabamusega kindlalt esimeseks. Foto: Jana Pipar

Ootamatu tulemusega sai Esiliiga 30. voorus hakkama Tallinna FC Infonet II, küttes koduväljakul Vändra Vaprusele 10:0 sauna, korrates sellega hooaja suurimat võitu.

Mingisugusest külalislahkusest polnud juttugi, kui Lasnamäel peetud kohtumises Infonet värava juba 6. minutil sahisema pani. Timur Bulavkini söödu järel virutas Edgar Tur palli alla nurka ning skoor oli sellega avatud. Polnud möödunud kaks minutitki, kui Tur kaitsjast mööda lidus ning Hans Naanoga silmitsi pääses. Puurilukk jäi duellis peale, pareerides ohtliku löögi ning hoides omad kiirest mitmeväravalisest kaotusseisust.

Väljakuperemeestest paistis enim silma just Tur, kes on tuntud enda kiire spurdi ja tehnilise tegutsemise poolest. Suuresti läbi tema teeniti enamus nurgalöökidest, mida algusperioodil kogunes järjest - 16. minutiks oli Infonet teeninud suisa 9 (!) kornerit. 24. minutil leidis Bulavkin ilusa läbisööduga Artjom Badjuki, kuid taas hiilgas Naano,  tõrjudes ohtliku soorituse. Samal minutil, kuid juba järgmisel üritusel söötis Tur palli väravaesisele, kus Badjuk esimese puutega palli väravasse suunas. Mängijad hüppasid seejärel naerusuiselt rinnakuti kokku ning suurem pinge oli eduseisu duubeldamisega maha võetud.

Vändrakate esimene pealelöök saabus 27. minutil, kui Artur Ojala kauglöök raamidest mööda tuhises. Korralikku kiirust eksponeeris kohalikele külaliste poolelt Mihkel Jürgenstein, kellega hätta jäädi ning kaardivääriliselt maha tõmmati. Häid šansse tekkis mõlemal poolel, neist märkimisväärseim poolaja viimasel minutil toimunu, kui Bulavkin taaskord nauditava söödumeisterlikkusega Badjuki leidis. Naanoga leiti end taas silmitsi, kuid puurilukk ei lubanud kaotusseisul enam suuremaks minna ning nõnda suunduti pausile.

Vaid üle kolme minuti oli teisest kolmveerandtunnist mängitud, kui Lasnamäel pidu käima pandi ja seisuks 3:0 vormistati. Nikita Tjumentsev tsenderdas karistusala nurga lähistelt mänguvahendi tagumise posti juurde, kus vahetusest sekkunud Eduard Golovljov peaga lähedalt palli võrku suunas ning taas ainuisikuliselt väravalööjate edetabelit juhtima asus, möödudes temaga samal pulgal olnud Maardu Linnameeskonna ründajast Vitali Gussevist.

Kõik läks juba täiesti Infoneti soodu, kui minuti pärast Golovljov paar-kolm meetrit väljaspool trahvikasti löögi teele pani - pall võttis vastasest tugeva rikošeti ning Naanol vaatas vaid tardunult pealt kuidas mänguvahend oma teekonna väravas lõpetas. Vahelduseks tuli ka kodumeeskonna väravavahil Mihhail Lavrentjevil sekkuda, pareerides Ranet Lepiku pealelöögist palli üle otsajoone. Infoneti poolelt leiti maast sööduga Golovljov, kes silmitsi olles võimaluse enesekindlalt realiseeris ning ülikiirelt endale kübaratriki oli sellega vormistanud.

55. minutil purjetas Tur vastastest läbi nende karistusalasse ning pani mängleva kergusega võrgu sahisema - 6:0! Kümme minutit hiljem murdis Jürgenstein end vastastest läbi ning pääses Lavrentjeviga silmitsi, kuid too näitas head tõrjetööd ning ei lasknud külalistel auväravat kirja saada. Pealinlased lülitusid kiirrünnakule, kus Turi tugeva löögi saatel pall taas väravas maandus ning sellega Infonetil juba teine kübar oli vormistatud.

Vaprus pääses samuti mitmel juhul korralikult löögile, kuid enamus neist olid Lavrentjevi jaoks kergeks saagiks, sest reeglina lajatati löögid üsna keskele.  73. minutil ei suutnud külalised korralikult mänguvahendit karistusalast minema klaarida, toimetades selle tahtmatult Bulavkini jalale, kes halastamatult selle hetk hiljem tagumisse nurka saatis. 82. minutil jäi Vändra mängija tagasisööt liiga nõrgaks, Kirill Leontjev napsas palli enda valdusesse ning vajutas selle kindlalt raamide vahele.

85. minutil pani Toomas Eier kasti jõudnud Vadim Šalabaile konkreetselt keha, mille järel vastane pikali lendas ning kohtunikult vile kõlas. Külalismängijal oli juba hoiatuskaart all ning nüüd oli karmiks reaalsuseks see, et välkus teine kollane ja ühtlasi ka punane kaart ning et sellest veel vähe olnuks teenisid võõrustajad penalti. Palli taha asunud Golovljov lajatas palli vasakule poole üles, Naano samal ajal teisele poole viskudes - 10:0! Mäng veeretati lõpuni ning sellega oli Infonet korranud selle hooaja suurimat skoori. Nimelt täpselt samasuguse skooriga küttis Levadia U-21 pisut vähem kui kuu aega tagasi Maarjamäel sauna Kohtla-Järvele.

Infonet II jätkab kolmandal kohal ning jääb Florast maha kolme punktiga. Samas on neil üks mäng vähem peetud ning seetõttu on võimalik florakad tabelis kinni püüda, kui Viljandi Tuleviku vastu end ületada suudetakse. Vändra Vaprus jätkab eelviimasel kohal, kuid Kohtla-Järve tõusis tänu võidule neist vaid ühe punkti kaugusele. Järgmises voorus võõrustab Vändra Tartu Santost ning Infonet sõidab külla Maardule.