Hein ja Ramsdale vaatasid pingilt, kuidas Turner esimese nullimängu tegi (0)

Arsenali väravavaht Matt Turner. Foto: Scanpix / Daniel Leal / AFP

Eesti koondise väravavahi Karl Jakob Heina koduklubi Londoni Arsenal alistas Euroopa liiga alagrupiturniiri kolmandas voorus kodus Bodö/Glimti 3:0 ja jätkab täiseduga. Hein jälgis kohtumist pingilt.

Arsenal sai pinged maha avapoolaja keskpaigas, kui löödi kaks väravat. Skoori avas 23. minutil Eddie Nketiah, kes lõi pärast Kieran Tierney kauglööki postist tagasipõrkunud palli võrku. Viis minutit hiljem suunas Rob Holding Fabio Vieira tsenderduse väravasse. Vieira sai ka ise värava kirja, kui realiseeris 85. minutil Gabriel Jesusi eeltöö ja vormistas lõppseisuks 3:0.

Arsenali põhiväravavaht Aaron Ramsdale istus sarnaselt Heinaga pingil ning väravasuul oli teist euromängu järjest Matt Turner, kellel väga palju tööd ei olnud. Bodö/Glimt ei teinud esimesel poolajal ühtegi lööki raamidesse, teisel poolajal kogunes Turneri arvele neli tõrjet. 28-aastane ameeriklane tegi Arsenali ridades esimese nullimängu.

Kuna Arsenali teise vooru kohtumine PSV Eindhoveniga lükati kuninganna Elizabeth II surma ja nappide politseiressursside tõttu edasi, siis meeskondadel A-alagrupis ei ole mängitud võrdne arv kohtumisi. Arsenal on kahe mänguga kogunud kuus, Bodö/Glimt (3 mängu) ja PSV (2) neli ning Karol Metsa koduklubi Zürich (3) null punkti.

C-alagrupis läksid vastamisi Itaalia ja Hispaania meeskonnad, kui AS Roma jäi kodus Real Betisile alla 1:2. Roma asus kohtumist Paulo Dybala penaltist 34. minutil juhtima, aga Betis jõudis mõned minutid hiljem Guido Rodriguezi kauglöögist viigiväravani. Betisi kangelaseks kerkis Luiz Henrique, kes lükkas Rodri tsenderduse 88. minutil peaga võrku.

Betis on kolme vooru järel täisedu ehk üheksa punktiga kindel liider. Betisile järgnevad Razgradi Ludogorets nelja, Roma kolme ja soomlaste HJK ühe punktiga.

D-alagrupis on mõnevõrra üllatuslikult täisedu Belgia meeskonnal Royale Union SG, kes pööras võõrsil Braga vastu lõpuminutitel 0:1 kaotusseisu 2:1 võiduks. USG-le järgnevad Braga kuue, Berliini Union kolme ja Malmö null punktiga.

F-alagrupis jäi taanlaste Midtylland kodus Rotterdami Feyenoordi vastu esimesel poolajal 0:2 kaotusseisu, aga lahkus väljakult 2:2 viigiga. Seis alagrupis on põnev, sest kõik neli meeskonda - Feyenoord, Midtylland, Rooma Lazio, Grazi Sturm - on kogunud neli punkti.