Hilised väravad tõid Florale võidu (0)

Kapten tõi seekord Flora kastanid tulest välja. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)Tänavuse hooaja esimeses A. Le Coq Arenal toimunud kohtumises võttis FC Flora Andre Frolovi ja Albert Prosa väravatest Tartu Tammeka vastu 2:0 võidu.

Esimese poolaja alguses võttis Flora oodatult initsiatiivi endale. Värav oli lähedal juba 1. minutil, kui teeniti vastase karistusala äärelt trahvilöök. Sander Posti ohtliku löögi suutis Tammeka puurilukk Kaido Koppel tõrjuda.
Flora rünnakud olid väga ohtlikud ning loodi ohtralt võimalusi, kuid väravani ei jõutud.

Tammeka esimene võimalus tekkis 20. minutil, kui Siim Tenno seljatas mitmed Flora kaitsjad ning saatis tugeva löögi väravast veidi üle.

Poolaja lõpuminutitel oli Floral kuldne võimalus, kui Sander Post mängis kavalalt palli Tammeka kaitseliini seljataha. Järgnenud olukorras tormas väravat lööma Irakli Logua, kes põrkas õnnetult kokku vastaste väravavahi Kaido Koppeliga. Viimane sai nii tõsiselt viga, et oli sunnitud kanderaamil lahkuma. Koppeli asemel sekkus mängu Ats Kutter.

Enne poolaja lõpuvilet suutis Sander Post palli väravasse toimetada, kuid kohtunike arvates määruste vastaselt. Vaheajale mindi väravateta.

Viis minutit viigini

Teisel poolajal oli Tammeka leidnud uue hingamise. Mängiti oluliselt aktiivsemalt ning teeniti ka mitmeid nurgalööke, millest ei õnnestunud väravat välja võluda. Mängutempo oli äärmiselt kõrge ning pall käis värava alt teisele. 55. minutil oli supervõimalus taaskord Sander Postil, kui Logua saatis madala tsenderduse värava alla, kuhu Post oli täiesti omapead jäetud, paraku saatis viimane palli kõrge lennuga üle raamide.

Tammeka parim võimalus sündis 57. minutil, kui Karl-Eerik Luigend kaotas rumalalt oma väljakupoolel palli. Sellest tekkis olukord, kus kaks Flora kaitsjat pidid toime tulema kolme Tammeka mehega, kuid siis, kui oli vaja sooritada otsustav löök, saatis Hugo Fernandes palli ebaõnnestunult raamidest mööda.

Läbimurre sündis 85. minutil, kui mängu esimese värava lõi Andre Frolov, kes karistusala joonelt palli täpselt võrku toimetas. Järgmist väravat polnud vaja kaua oodata, 86. minutil lõi endine Tammeka pallur Albert Prosa seisuks 2:0. Prosale mängiti pall jooksu peale, kus ta väravavahiga üks-ühele olles nahkkera võrku toimetas.

Mängule pakkus vürtsi fännide omavaheline mõõduvõtt, kus lisaks laulule ja pillimängule kasutati ka ohtralt ilutulestikku ning kohati oli tunne, et sõda on valla pääsenud.

Mängu parim - Irakli Logua

Kuigi väravate autoriteks olid Frolov ja Prosa, võib mängu parimaks mängijaks nimetada Irakli Logua, kes terve mängu jooksul tekitas Tammeka kaitsjatele palju probleeme. Logua oli asjaosaline peaaegu igas Flora rünnakus.