Hunt murdis pantrid ja lõpetas kolm aastat kestnud jada (hinda mängijaid! vaata galeriid!) (2)

Premium liiga kolmandale ringile tõmbas joone alla Tallinna diagonaalderbi, kus Rimo Hunt murdis pantrid ehk Levadia alistas 2:0 Nõmme Kalju. Sellega murti kolm aastat kestnud seeria, kus Kadriorus ei oldud Kaljut võidetud.

Diagonaalderbi algas Kalju surve ja standardolukordadega. Sisuliselt kogu esimese veerandtunni oli Levadia kannataja rollis. Ometi nõmmekate tsenderduste järel häid pealelööke väga ei sündinud. Avapoolaja keskel sai aga ka Levadia mängu sisse ning 24. minutil virutas Tarmo Kink 30 meetri pealt väravale pommlöögi, mille Vitali Teleš tõrjuma pidi.

Kümmekond minutit hiljem säras Kink 40-meetrise diagonaalpalliga, mis maandus otse Jevgeni Kobzari jalale, kes kasti murdis ja mõnelt meetrilt väravale uhas - taas oli Teleš ees. Avapoolaja viimane ots lahing võrdsustus ja Kalju poolelt olid Nikolai Mašitševil ja Artur Valikajevil võimalused, ent mõlemal juhul lendas pall üle värava.

Teisele poolajale tegid võõrustajad imelise alguse, kui 48. minutil Rimo Hunt mõnelt meetrilt akrobaatilise löögiga Igor Dudarevi tsenderduse ühe puutega võrku lükkas - 1:0. Värava järel ei olnud Levadial enam kuskile kiiret ning initsiatiiv loovutati teadlikult Kaljule. Ise jäädi kontrarünnakuid ootama.

71. minutil proovis Andrei Sidorenkov 30 meetri pealt Sergei Lepmetsa üllatada, kuid kaljuka pommlöök vuhises üle lati. Hetk hiljem sai Levadia kontrarünnakule, mille lõpetuseks Hunt Joao Morelli löögile jättis ning viimane lahendas olukorra kindlalt, tehes kasti joonelt seisuks 2:0.

Viimasel paarikümnel minutil otsis Kalju väga isukalt oma väravat, kuid seda ei leitud kuidagi. Nii tuli mängu lõppedes vastu võtta kaotus, mis jätab nad liidrist Florast endiselt 10 punkti kaugusele. Levadia jääb tabeli teisena Florast maha seitsme silmaga. Nüüd läheb liiga koondisepausile ja sealt naastes kohtutakse taas omavahel - seekord juba Hiiul.

Mängu parim - Rimo Hunt

Levadia kapten täitis täna kõik oma ülesanded. Võitles meeletult, tekitas teravusi, lõi värava ja andis resultatiivse söödu. Tassis vajalikul hetkel oma meeskonda.

Tallinna FC Levadia - Nõmme Kalju FC  2:0 (0:0)