Imeline poolaeg jättis Serbia käsi laiutama (galeriid & videod!) (7)

Lörtsine põnevusheitlus lõppes Eestile õnnelikult. Foto: Märt VassiljevEesti koondis tegi lörtsisel koduväljakul suurepärase teise poolaja ning rikkus Konstantin Vassiljevi järjekordse väravaga Serbia kättemaksuaktsiooni.

Pärast oktoobrikuist häbiväärset 1:3 kaotust Belgradis alustasid serblased Tallinnas marulise tempoga ning haarasid Eesti kapteni Raio Piiroja harvanähtava prohmaka järel poolajaks ka teenitud eduseisu.

Ometi ei olnud Valged Kotkad eelmisest mängust õppust võtnud, sest taaskord vastasid eestlased sellele omapoolse initsiatiivi haaramisega ning see tõi lõpuks tulemust 84. minutil läbi Vassiljevi täpse karistuslöögi.

Kohtumise päris viimastel sekunditel said serblased korraks võidurõõmu tunda ning Eesti publiku vaigistada, kuid hollandlasest peakohtunik Hendrikus Nijhuis otsustas abikohtunikuga diskuteerimise järel Marko Pantelici värava vastuoluliselt tühistada. Videokordused näitasid, et serblane oli suluseisus, kuid liinimehe esimene reaktsioon seda ei väljendanud.

"Meie mängijad on väga pettunud ja ei suuda uskuda, et suluseis anti. Meie nägemuses on see võimatu, kõik me mängijad ja ka televisioonist mängu näinud inimesed ütlevad, et seal ei olnud suluseisu," leidis külaliste peatreener Vladimir Petrovic.

Eesti taktik Tarmo Rüütli: "Ühest küljest oli kohe näha, et asi on suht segane, sest esimese asjana nägin, et kohtunik vehib oma lipuga. Mõtlesin, et kui loetakse ära, siis oleks ikka valus küll, suur pettumus. Teist poolaeg vaadates olen vast õiglane, kui ütlen, et kaotust me ei väärinud."

Avapoolaja kannatused

Serbia šokeeris sinisärke kohe avaminutitel, sahistades Taavi Rähni valesöödule järgnenud olukorras võrku, kuid meie õnneks tabamust ei loetud. Kõrgetempoline lahing jätkus kompromissitu võitlusega ning tingis juba pooltunni jooksul kaks sunnitud vahetust. Eesti poolelt lahkus põlve vigastanud Sander Puri, keda saabus asendama Ats Purje.

Eesti oli näljase ja kvaliteetse vastase takistamisel ilmselgelt hädas - Piiroja teenis kiiresti kollase kaardi ning Vassiljev teenis 21 minutiga juba 4 viga, mis tõi teisel poolajal talle samuti hoiatuse kaasa. Eesti mängumootori jätab see paraku järgmisel mängul võõrsil Itaaliaga kõrvaltvaatajaks.

Külaliste esimene kuldne šanss avanes 23. minutil, kui Zoran Tošic pääses segaduse järel terava nurga alt löögile, ent Sergei Pareiko seisis ülesannete kõrgusel ja mitte ainult tõrjus tugeva soorituse, vaid koguni püüdis selle. Pool tundi kannatades vastu pidanud Eesti koondis elavnes seejärel ka ise ning Vassiljev sai esimest korda nii kaug- kui ka nurgalöögist täpsust proovida.

Paraku lõppes lühike initsiatiivi periood hoopis vastaste väravaga ja seda kapten Piiroja vea tõttu. Palli klaarides tarbetu riski võtnud kaitsja sööt lõigati vahelt ning toimetati karistusalasse, kus nahkkera sattus paari õnneliku põrkega Pantelici jalale ning Pireuse Olympiacose ründaja põrutas selle viiekasti nurgast välisküljega lati alla, jätmata Pareikole mingitki võimalust.

"Esimesel poolajal me ei mänginud oma mängu," nentis Rüütli. "Kontrad läksid kaduma, kuna üritati kohe anda otsustavat söötu ja viia mängijaid üks-ühele. Nimetaksin seda mõttetuks rapsimiseks."

Võitlusvaim ja briljantne Pareiko

"Teisel poolajal mäng paraneski, rünnakud olid pikad ja asju hakkas juhtuma. Arvan, et lõime poolaja jooksul piisavalt ohtu, et hoida vastast surve all ja luua võimalusi," jätkas Eesti koondise loots. Tõepoolest, teine kolmveerandtund kujunes kodumeeskonna poolt vaadatuna palju positiivsemaks ning mida aeg edasi ja väravale lähemale, seda häälekamalt toetasid sinisärklaste püüdlusi ka fännid.

Publikut elavdas tuntavalt juba poolaja alguses aset leidnud olukord, kui Serbia kaitsja blokeeris karistusalas Kaimar Saagi pommlöögi käega ning kuigi see ei saanud kohtunikul märkamata jääda, vile vaikis. Mõistagi mitte Eesti poolehoidjate vile.

Eesti koondis hakkas riske võtma ning riburada pidi tõi see kaasa ka arvestatavaid väravavõimalusi. Sinisärklased võitlesid iga palli eest, nagu see oleks maailmas viimane, ja suutsid nimekaid külalisi pea terve kolmveerandtunni jooksul surve all hoida. Korduvalt pommitasid Vassiljev ja Purje, aga kas oli Serbia väravavaht Željko Brkic tasemel või jäid löögid pehmeks.

Riskidel oli oma hind ning Serbia nõelas omakorda paaril korral kiirrünnakutel väga teravalt, kui Milan Jovanovic ja Tošic mõlemad korra Pareikoga silmitsi pääsesid. Krakowi Wisla puurilukk päästis aga hiilgavate tõrjetega meeskonna halvimast.

"Teie väravavaht mängis briljantselt ja minu silmis oli ta täna teie rahvusmeeskonna kangelane," kiitis serblaste juhendaja mängujärgsel pressikonverentsil.

Foto: Catherine KõrtsmikÜlidramaatiline lõppmäng

Ja siis see tuli! Andres Oper teenis 83. minutil paarikümne meetri pealt karistuslöögi, Piiroja ja Rähn suundusid karistusalasse kaitsjaid harutama, Tarmo Kink jooksis üle palli ning Vassiljev põrutas selle müüri kõrvalt ja läbi väravavahi käte võrku - 1:1!

Ka juhtvärav oli esmakordselt õhus Serbia väljakupoolel. Ragnar Klavan pääses 90. minutil trahvikastist terava nurga alt löögile ning Brkic suutis selle vaevaga üle otsajoone tõrjuda.

Mängu viimastel sekunditel ähvardas kogu tehtud töö vett vedama minna, kuid dramaatiline lõpp jättis võidumaitselise viigi siiski alles. Pantelic pääses Piirojaga võideldes Pareikoga vastamisi, tõrjutud pall põrkas uuesti vastu ründajat ja temast omakorda posti kaudu väravajoonele, kust Enar Jääger selle lõpuks ära lõi.

Kas pall ületas väravajoone, on siiani selgusetu, nagu ka põhjus, miks vilemees esimese hooga värava ära luges ning alles kümned sekundid hiljem pärast abikohtunikuga konsulteerimist selle tühistas, kuigi liinikohtunik ei olnud tõstnud lippu suluseisu märgiks.

Telekordused kinnitavad, et suluseis selles olukorras igatahes oli, nii et kokkuvõttes on kõik õiglane.

Rüütli: entusiasmi oli liiast

"Ma ei taha nimetada seda mängu kõige olulisemaks hetkeks, sest me jätsime enne seda mitu head võimalust kasutamata," arvas Petrovic. "Teie võistkonnal ei olnud ühtegi head šanssi kuni selle karistuslöögini, kust tuli värav," lisas ta. "See oli parim mäng nende kuude jooksul, mil mina olen meeskonda juhendanud. Väga kahju, et nii palju võimalusi raisku läks."

Kuigi serblase hinnangud on paljuski ristivastupidised Eesti koondislaste omadega, jagus tal siiski ka võõrustajatele tunnustust: "Eestil on väga hea rahvusmeeskond, väga sitke. Kindlasti võib Eesti olla see meeskond, kes alagrupis kaardid segamini lööb ja veel üllatusi pakub."

Tarmo Rüütli hinnangul tingis avapoolaja kesise mängupildi liigne püüdlikkus. "Kodus olime entusiasmi täis ja tahtsime kohe midagi luua. Aga teine poolaeg oli suhteliselt sama [mis Belgradis]. Teine poolaeg Eesti mängis väga hästi."

Keda esile tõsta? "Pareikolt paar superseivi ja mis muu see väravavahi tasemenäitaja on. Mõlemal väravavahil oli tööd, Pareiko mängis hästi ja vastaste oma tegi ka vähemalt ühe superseivi, kui Klavan lõpus peale lõi," arutles Eesti treener. "Teine poolaeg oli väga ühtlaselt ja kirglikult mängitud. Vassiljev tänu oma kollile saab eriliselt ära märgitud."

"Vassiljev mängis teisel poolajal hoopis teistmoodi, ei üritanud enam pikalt üks-ühele sööta, vaid alustas kas poolkaitse kaudu või ründajale jalga - esimese söödu kvaliteet läks paremaks ja ta hakkas paremini mängu juhtima."

ERR Spordi videod:

Protokoll:

29.03. kell 21:30 A. Le Coq Arenal

Eesti - Serbia 1:1 (0:1)
84. Konstantin Vassiljev - 38. Marko Pantelic

Hoiatused: 16. Raio Piiroja, 46. Konstantin Vassiljev, 52. Ats Purje, 90+1. Rähn - 64. Nenad Milijaš, 83. Milan Biševac
Peakohtunik: Hendrikus Nijhuis
Abikohtunikud:  Rob Van de Ven, Erwin Zeinstra
Neljas kohtunik:  Paulus Van Boekel (kõik Holland)
Mänguolud: 0, kerge lumesadu; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 5185

Statistika:

                      I pa   II pa   Kokku
Pealelöögid kokku      2:5    7:3     9:8
Pealelöögid väravale   1:4    5:2     6:6
Postid/latid           0:0    0:0     0:0
Nurgalöögid            2:1    1:0     3:1
Vead                  11:5   10:9    21:14
Suluseisud             1:2    0:4     1:6

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 4-Raio Piiroja, 15-Ragnar Klavan, 7-Sander Puri (29. 11-Ats Purje), 6-Aleksandr Dmirtijev, 14-Konstantin Vassiljev, 5-Dmitri Kruglov, 20-Kaimar Saag (66. 9-Tarmo Kink), 18-Jarmo Ahjupera (55. 8-Andres Oper). 
Varus: 22-Artur Kotenko, 19-Alo Bärengrub, 23-Andrei Sidorenkov, 13-Martin Vunk, 11-Ats Purje, 9-Tarmo Kink, 8-Andres Oper.

Serbia: 1-Željko Brkic, 6-Branislav Ivanovic, 5-Nemanja Vidic, 4-Milan Biševac, 3-Aleksandar Kolarov, 15-Radoslav Petrovic, 11-Nenad Milijaš, 18-Miloš Ninkovic (14. 21-Veseljko Trivunovic), 7-Zoran Tošic, 14-Milan Jovanovic (74. 19-Nikola Žigic), 9-Marko Pantelic. 
Varus: 12-Bojan Šaranov, 2-Nenad Tomovic, 16-Ivan Obradovic, 21-Veseljko Trivunovic, 13-Marko Miric, 8-Adem Ljajic, 19-Nikola Žigic.

Valikgrupi tabeliseis:

#   Võistkond M Vi K - La P
1. Itaalia 5 4 1 0 11 - 1 13
2. Sloveenia 6 2 2 2 7 - 4 8
3. Serbia 6 2 2 2 8 - 9 8
4. Eesti 5 2 1 2 7 - 6 7
5. Põhja-Iirimaa 5 1 3 1 3 - 3 6
6. Fääri Saared 5 0 1 4 3 - 16 1

LIVE-ülekanne:

SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: CATHERINE KõRTSMIK
Fotograaf: MäRT VASSILJEV
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (7)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Atalanta ja Inter jätsid Milani dramaatiliselt Meistrite liiga ukse taha
EESTLASED LÕPETASID HOOAJA
TRANSI PIDUPÄEV
Luup peale | Kirglik ja kütkestav Trans põrmustas Kalju unistuse Eesti jalgpalli totaalsest valitsemisest  (galerii!)
SILM PEALE!
Pilk ajalukku: Trans vajab karikafinaalis Tallinna-võimu lõpetamiseks esimest väravat, Kaljul on aga põhjust enesekindluseks
SILM PEALE!
Pilk ajalukku: Trans vajab karikafinaalis Tallinna-võimu lõpetamiseks esimest väravat, Kaljul on aga põhjust enesekindluseks (1)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 15. osas piilume nädala tippsündmuse ehk Evald Tipneri karikavõistluste ajalukku ja vaatame duelli omapärastele nüanssidele.
 
Paide sõidutab fänne üle maakonna kokku, sest klubi on kohalikele tähtis
SILM PEALE!
Paide sõidutab fänne üle maakonna kokku, sest klubi on kohalikele tähtis (7)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 15. osas uurime täiesti ainulaadse projekti tagamaid.
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
37:5
34
2.
Tallinna FCI Levadia
12
9
1
2
37:9
28
3.
Paide Linnameeskond
12
8
2
2
18:6
26
4.
Nõmme Kalju FC
12
6
4
2
18:12
22
5.
JK Narva Trans
12
4
4
4
15:9
16
6.
FC Kuressaare
12
4
3
5
9:13
15
7.
Tartu JK Tammeka
12
2
2
8
15:27
8
8.
Viljandi JK Tulevik
12
2
2
8
11:25
8
9.
Maardu Linnameeskond
12
1
3
8
4:32
6
10.
JK Tallinna Kalev
12
1
2
9
5:31
5
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
28
Paide Linnameeskond
26
Nõmme Kalju FC
22
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
15
Tartu JK Tammeka
8
Viljandi JK Tulevik
8
Maardu Linnameeskond
6
JK Tallinna Kalev
5
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK