Flora väravakütid tõid võidu Infoneti üle (0)

Foto: Brit Maria TaelPärast Sillamäe Kalevi kaotust sai Tallinna Flora meistriliiga 30. vooru viimases mängus 2:1 võidu Tallinna Infoneti üle, muutes heitluse pronksmedalite eest tulisemaks.

Ootuspäraselt alustas just Flora mängu domineerivamalt. Flora mängijad tegid Infonetile kohe kõrget survet ja valdasid palli, kuid söötude kvaliteet jättis kõvasti soovida, seega midagi ohtlikku Matvei Igoneni valvatava värava all ei sündinud.

Algminutitel tegutses kõige meeldejäävamalt vastloodud Infoneti fännklubi, mille liikmed lõid puhkpillidega staadionil jalgpalliatmosfääri.

Esimesel veerandtunnil polnud kummalgi meeskonnal võimalusi momente luua - Flora ründemeestega mängisid Infoneti kaitsjad väga tähelepanelikult ja Infoneti pikad pallid ei jõudnud sageli omadeni. Esimene pealelöögi katse tehti 16. minutil, kuid Vladimir Malinini löök oli väga ebatäpne.

Malinini löögile vastas 18. minutil Irakli Logua, kes oli Igoneniga peaaegu kohtingule pääsemas, aga Igonen jõudis siiski pallini esimesena. Viis minutit hiljem lõikas Nikita Baranov oma sööduga Infoneti kaitse pooleks, kuid Albert Prosa pallini ei jõudnud.

Flora surve jäljeta ei jäänud - 26. minutil viis Prosa Flora 1:0 juhtima. Infonet vajus liiga madalale ning Floral õnnestus läbi viia ohtlik rünnak, mis lõppes Igoneni puterdamisega. Sellele järgnenud nurgalöögist sündiski värav - üksi jäetud Prosa sai pea vahele ja saatis palli võrku.

Juba järgmisel rünnakul võinuks seis muutuda 0:2-ks. Sander Posti karistuslöök vasakust tsoonist tabas posti ja Logua oli järellöögile pääsemas, ent Infoneti kaitsjal õnnestus pall nurgalöögiks lüüa.

37. minutil tsenderdas Sander van de Streek karistuslöögi ja Post söötis peaga palli tagasi penaltipunkti piirkonda, kus Prosa ja Karl-Eerik Luigend ei osanud otsustada, kumb ja kuhu peale lööb, ning Flora paljulubav olukord lõppes mitte millegagi.

Kui hakkas tunduma, et esimene poolaeg lõpeb üsna mageda tulemusega 0:1, saatis Post värava Infonetile riietusruumi kaasa. Teisel üleminutil sooritas Logua paremalt äärelt nurgalöögi ning juba peaaegu üle joone mineva pallini ulatus Prosa, kes andis väravasöödu kaitsest karistusalasse tulnud Postile - 0:2.

Teine poolaeg pakkus pealtvaatajatele juba lõbusamat jalgpalli. Infonet proovis kohe ründama asuda, kuid tsenderdused maandusid Stanislav Pedõki süles. Flora ei soovinud võlgu jääda ja pidades meeles, millega lõppes meeskondade viimane omavaheline kohtumine, üritas koheselt kolmanda väravani jõuda. Logua pääses löögile, kuid rikošet nurjas abhaaslase katse.

Infoneti peatreener Aleksandr Puštov tegi vahetuse ja paremale äärele, kus eelnevalt mängis platsilt lahkunud Oleg Valov, tõusis kaitsest Trevor Elhi. Just see käik tõi Infonetile auvärava. 59. minutil saatis Maksim Lipin viivitamatult Elhi tsenderduse võrku - 1:2.

Nähes, et floralased Elhit paremal äärel kohata ei oodanud, hakkasid infonetlased kõiki palle just sinna saatma, kuid mõne aja pärast piirasid Flora mängijad Elhi aktiivsust ja Infoneti meestel tuli taas väga kaua vabu tsoone otsida.

Viimastel minutitel oli mäng siiski lahtisem, kuid sarnaselt kohtumise algusele ilma momentideta. Mõlemad meeskonnad mängisid kaitses hästi ja suurt midagi teineteisele üles ehitada ei lubanud.

Mängu parim - Albert Prosa

Parima mängija tiitli tõid Prosale esimene värav ja väravasööt. Kui Prosa poleks esimesel poolajal väravat löönud, siis ei tea, kuidas mäng lõppenuks. Tema abiga jätkab aga Flora medalijahti.