Infonet hammustas Kaljult punkti (0)

Foto: Jana PiparMeistriliiga 20. vooru järjekordne üllatus sündis Sportland Arenal, kus tiitlikaitsja Nõmme JK Kalju ei suutnud FC Infoneti vastu enamat 1:1 viigist.

Enne mängu vaevas jalgpallisõpru selline küsimus: kas Kalju loots Igor Prins annab - nagu ka enne Meistrite Liiga mängu HJK-ga - oma võtmemängijatele lisapuhkust või tuleb Kalju mängule täisrivistuses? Seetõttu ennustati kohtumisele erinevaid tulemusi, kuid variante oli kolm ja nagu selgus, siis tõeks osutus lõpuks nendest keskmine - viik.

Infonetist sai ühtlasi Flora, Levadia, Transi ja Sillamäe järel viies meeskond, kes on sel aastal suutnud nõmmekatelt punkte röövida.

Taoline tulemus muutis ka seisu tabeli tipus põnevamaks - Kalju on küll 45 punktiga endiselt tabeli tipus, kuid kolm mängu vähem pidanud Levadia on neist vaid viie silma kaugusel. Kaugele ei jää ka Flora ja Sillamäe, kellel on vastavalt 41 ja 38 punkti, kusjuures Sillamäel on varuks üks pidamata mäng.

Üllatus enne vaheaega

Mängu alustas aktiivsemalt Kalju. Kuigi sel õhtul tulid Sportland Arena vaibale nõmmekate põhimängijate hulgast vaid Tarmo Neemelo ja Vitali Teleš, ei kartnud Kalju reservistid oma vastast, kes mängis täna oma optimaalses koosseisus. Põhimõtteliselt oli valitsevate meistrite mänguskeemiks vana hea 4-4-2, kus vasakul äärel tegutses Alo Dupikov ning paremal Janar Toomet.

Esimestel minutitel viibis Kalju rohkem Infoneti poolel, kuid enamat kui Toometi viga Igonenile, tänu millele sai Infoneti väravavaht parema silma alla suure sinika, Kalju saavutada ei suutnud. Tundus, et Kaljul jätab tublisti soovida kokkumäng. Infonet alustas aga üsna arglikult - keskväljal ja vasakul äärel olid küll head Konstantin Nahk ja Trevor Elhi, kuid enne 20. minutit Infoneti mäng teravamaks veel ei muutunud.

Peale mõne üksiku momendi ei jäänud kumbki meeskond enne Infoneti väravat millegi erilisega silma - esimese tõsise pealelöögiürituse tegi Infoneti ründaja Manucho, kuid tema katse kukkus väga kehvasti välja ja Teleši jaoks see sooritus suureks mureks ei olnud.

Läbimurre sündis aga poolaja lõpuminutitel - meistriliiga debütant Marten Mägi libastus omal äärel õnnetult ja tänu sellele sai Elhi vasakult äärelt madalalt tsenderdada. Karistusalas oodanud Manucho üritus osutus sedapuhku edukaks - Telešil tuli vaid vaadata, kuidas pall võrku sahistama tõttas ning seis oligi 1:0.

Kalju punnitab end viigini

Teise poolaja alguses oli kohe näha, et Infonet tuli mängima tulemuse peale. Võit valitseva meistri üle - ükskõik, mitu põhimängijat neil täna tribüünil puhkamas poleks - oleks liiga uustulnuka jaoks olnud kindlasti väga suur saavutus.

Infonet vajus aina madalamale ning Kalju pani uustulnukad tugeva surve alla. Võimalusi oli nii Janar Toometil kui ka Jeffersonil, kuid kumbki neist edukaks ei osutunud. Kuid oli ka teisi ohtlikke momente - näiteks sai 54. minutil Adis Hadžanovici tsenderdusest löögile Neemelo, kuid tema pealelöök lendas paar sentimeetrit Igoneni värava paremast postist mööda.

Kalju surve muutus aga veelgi suuremaks ja meeskonna domineerimine sai totaalseks siis, kui Prins otsustas mängu päästmiseks tuua platsile Allan Kimbaloula ja Vladimir Voskoboinikovi. Kalju rünnak sai vajalikku lisajõudu ning Infoneti noored kaitsjad ei pidanud eelkõige Neemelo ja Voskoboinikovi psühholoogilisele pressile vastu.

Üha tihedamini hakkas Jevgeni Gurtšioglujants oma äärel duelle Kimbaloulaga kaotama ning nii paremalt kui ka vasakult sadas tsenderdusi nagu rahet - lisaks sellele murdsid ka Voskoboinikov ja Neemelo suurel kiirusel Vladimir Avilovi tsoonist Infoneti trahvikasti.

Esimesed häirekellad lõid Infoneti jaoks 72. minutil - Jorge Rodriguese ja Ken Kallaste koostööst jõudis pall Neemeloni, kuid üliohtlik moment väravat ei toonud - pall tabas posti.

Kuid juba järgmine tõsine moment tõi Kaljule viigipunkti - Kallaste tsenderdus vasakult jõudis taas Neemeloni, kes seekord suunas palli Igonenist mööda ja ka väravaraamide vahele - 1:1.

Mängu parim - Ken Kallaste

Kuigi Kallaste imeline seeria täna katkes, oli mehe vahetusest sekkumine täna suurepärane. Tema kindel ja külmavereline töö kaitses ei lasknud vastastel midagi ohtlikku luua ning tema tsenderdused ja standardolukorrad olid ohtlikud - just üks nendest tõi paar minutit enne mängu lõppu Kaljule viigi.

Fotograaf: JANA PIPAR