Infonet oli Kalevist selgelt üle (2)

Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga 13. vooru viimane mäng tõotas olla väga tasavägine, kuna ses mängus pidid vastamisi tulema üsna võrdväärdsed tiimid - Tallinna Kalev ja Tallinna Infonet. Paraku põnevat heitlust ei juhtunud. Infonet oli Kalevist selgelt üle - taktikas, tahtmises ja distsipliinis.

Kalevi peatreener Frank Bernhardt muutis eelmise mänguga võrreldes põhikoosseisu: platsile naasid Serhat Yapici ja Aleksei Savitski ning algkoosseisust puudus Aladin Šišic, kelle asemel pidi ainsat ründajat mängima Rasmus Tomson.

Mängu alguses tundus, et kumbki meeskond ei soovi eriti initsiatiivi enda kätte võtta - esimesed viis minutit mängisid Kalev ja Infonet keskväljal ning kõik katsed rünnakule asuda olid suhteliselt kaootilised. Seitsmendal minutil otsustas Infonet siiski mängu ohjad enda kätte võtta - pikk rünnak, kus prooviti söötude abil trahvikasti siseneda, lõppes sellega, et Kalevi kaitsjad lõid ebaõnnestunult palli oma karistusalast välja ning esimesena jõudis pallini Andrei Kalimullin. Kalevi mängijad vaid vaatasid pealt, kuidas Infoneti kaitsja sai palli ja võttis sisse positsiooni pealelöögi sooritamiseks, ning umbes 17 meetrilt järgnes hea pealelöök Daniil Savitski vasakusse nurka - 0:1.

Kiirrünnakust teine värav

Infonet jätkas oma ründetööd ning juba mõne minuti pärast võinuks Maksim Lipini karistuslöök lõppeda teise kiire väravaga - löök 35 meetrilt oli täpne ning Kalevi muruväljaku pind ebatasane, mistõttu Daniil Savitski püüdis palli väga suurte raskustega.

Kalev oli antud mängus ees üsna saamatu - Yapici jäi nähtamatuks ning Tomsonil polnud ühtki võimalust palli kätte saada, iga teine sööt oli ebatäpne ja Infoneti kaitsjatel väga palju tööd ei olnud. Olukorraga polnud rahul Kalevi loots, kes saatis Risto Kägo ja Aladin Šišici sooja tegema juba esimese pooltunni lõpus.

Kalevi ainsaks poolmomendiks avapoolajal oli Martin Tšegodajevi pealöök poolaja keskel. Löök pärast paremalt äärelt tulnud tsenderdust läks aga üsna kaugelt väravast mööda.

Vaheajal tegi Bernhardt vahetuse - nähtamatu Yapici lahkus platsilt ning platsile ilmus Kägo - ning esimestel minutitel hakkas näima, et Kalevil õnnestub viigistada. Kägo tõi Kalevile esimesel poolajal puuduma jäänud agressiooni ning paariks minutiks kolisid tiimid Infoneti karistusalla. Järgemööda pääsesid löögile Sillaste, Daniel Vazquez Evuy ja Tomson, kuid Infoneti kaitsjad blokeerisid kõik löögid ära või oli Igonen oma ülesannete täitmisel tähelepanelik.

Kui sina ei löö, siis lüüakse sulle: teise poolaja viiendal minutil õnnestus Infonetil Kalevi poolkaitsjate vea tõttu kiirrünnak organiseerida, Vladislav Smirnov murdis paremalt äärelt kasti ja ei hakanud pikalt mõtlema, vaid virutas kümnelt meetrilt palli alla vasakusse nurka - 0:2.

Infonet vastab ühele väravale kahega

Sellele sündmusele reageeris Bernhardt vahetusega, tuues platsile Aladin Šišici. See vahetus tõi mõneks ajaks kasu ka - Mikk Sillaste ja Aleksei Savitski proovisid nurgalöökidest peaga lüüa, kuid Sillaste löök läks väravast mööda ning Savitski sooritus oli niivõrd nõrk, et Matvei Igonenil polnud palli püüdmisega probleeme.

15 minutit enne lõpuvilet kinkis Martin Tšegodajev, kes oli selles mängus Kalevi parim, Kalevile lootuse mängu päästmiseks: Ats Sillaste tsenderdus paremalt äärelt tuli Tšegodajevi jaoks väga ebamugava trajektooriga, kuid viimasel hetkel õnnestus tal pallini ulatuda ning pall paarilt meetrilt väravasse saata - 1:2.

Infonet vastas Kalevi väravale kahega. Kolm minutit pärast Kalevi väravat leidis Konstantin Nahki tsenderdus karistuslöögist Vladimir Avilovi pea, kelle kõrval polnud tol hetkel Kalevi mängijaid, ning Infoneti mängija võis ise vabalt valida, kuhu oma pealelöögi suunab, ja lõi otse väravasse - 1:3.

Infoneti neljas värav sündis penaltist: Vladislav Ogorodniki individuaalne sooritus vasakul äärel, kus ta jõudis uhkes üksinduses 20 meetrit joosta, lõppes sellega, et Aleksei Savitski ja Mikk Sillaste tegid talle oma trahvikastis vea ning Infoneti standardolukordade spetsialist Lipin ei jätnud Daniil Savitskile ühtki šanssi oma tiimi suureskoorilisest kaotusest päästa - 1:4.

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

25. mail kell 19.30 Kalevi Keskstaadionil

JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Infonet  1:4 (0:1)
75. Martin Tšegodajev - 6. Andrei Kalimullin, 51. Vladislav Smirnov, 78. Vladimir Avilov, 82. pen. Maksim Lipin

Hoiatused: 38. Vazquez Evuy, 66. Ats Sillaste, 67. Risto Kägo, 90+1. Alen Stepanjan - 63. Nikita Martõnov, 88. Vladimir Kharlanov
Mänguolud: +16, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.