Infonet rikkus Tammeka juubelituju (0)

Oma 300. meistriliiga mängu mänginud Tammeka tabas 8. minutil Infoneti väravaposti, kuid edasine kohtumine, nagu näitab ka statistika, kulges külaliste taktikepi all, eriti pärast tartlaste punast kaarti teise poolaja esimesel minutil.

Mängu sündmused:

8. minut. Kristjan Tiirik keerutas karistuslöögi trahvikasti, kus sai pallile pihta Mboungou, kelle jalast lendas mänguvahend vastu posti. Tagasipõrkunud pallini üritasid värava all küündida nii Mboungou ise kui ka Georgi Ivanov, aga mõlemal jäi napilt puudu.

13. minut. Maksim Lipin proovis esimest korda oma sihikut, kuid tema kauglöök veeres väravast selgelt mööda.

15. minut. Rauno Tutk tiris seljatagant karistusala poole pürgiva Kouadio ("Manucho") pikali ning pääses kollase kaardiga. Järgnenud ohtlikust kohast karistuslöögi kõmmutas Kouadio müüri.

21. minut. Mboungou sai vigastada ja Tammeka pidi tegema sunnitud vahetuse. Platsile pääses Martin Naggel, kes võttis sisse oma harjumuspärase koha vasakkaitses. Sellel positsioonil alustanud Jürgen Lorenz liikus Mboungou kohale keskväljal.

30. minut. Lipin tulistas võimsalt karistuslöögi umbes 35 meetrilt maapõrkega posti kõrvale väravasse - 0:1!

33. minut. Konstantin Nahk lõi hea kauglöögi, mille Kaido Koppel posti äärest tõrjus.

35. Tammeka tabas jälle vastaste väravaposti, aga sel korral fikseeriti suluseis.

Vaheaeg. Inimesed moodustasid juubeli puhul Tamme staadioni keskele numbri 300.

46. minut. Lorenz tegi viimase lootuse vea, võttes enne karistusala seljatagant maha Jevgeni Harini, ja sai punase kaardi. Lorenz oli väga löödud ja kattis näo särgiga.

47. minut. Lipin virutas järgnenud ohtlikust kohast karistuslöögi ristnurga suunas, aga Koppel tegi imelise tõrje.

77. Lipin pääses nurgalöögijärgses olukorras kasti tagant löögile ja kõmmutas palli ristnurka, Koppel sai vaid õrnalt käed vahele - 0:2!

82. minut. Tiiriku karistuslöögi tõrjus Matvei Igonen, "lauapalli" lõi värava suunas Siim Tenno, aga lõi Infoneti kaitsjatesse.

86. minut. Lipini karistuslöögile pani pea vahele Kouadio ja sealtkaudu läks pall napilt Tammeka väravast mööda.

88. minut. Tutk kaotas oma karistusala lähistel palli Anton Aristovile, Aristov söötis Kouadiole, Kouadio Nikita Martõnovile, viimane pettis kaks Tammeka kaitsjat ära ja lõi palli tagumisse nurka - 0:3!

90+1. minut. Lipini karistuslöögi Koppel püüdis.

Mängu parim - Maksim Lipin

Lipini võimas ja täpne löök andis Infonetile kohtumise kaks tähtsaimat väravat. Lipini lööke kiitis pärast mängu ka vastaste väravavaht Koppel.

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

14. juunil kell 19.30 Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka - Tallinna FC Infonet  0:3 (0:1)
30., 77. Maksim Lipin, 88. Nikita Martõnov

Hoiatused: 15. Rauno Tutk - 56. Nikita Martõnov, 66. Jevgeni Harin
Eemaldamine: 46. Jürgen Lorenz
Mänguolud: +15, vahelduva pilvisusega hoovihmadega ilm; muruväljak heas seisukorras.