Infonet sai oma hooaja suurima võidu, Tarvas kolm debütanti (5)

Meistriliiga liider Tallinna Infonet teenis 20. voorus oma senise liigahooaja suurima võidu, purustades koduväljakul Rakvere Tarva 6:0.

Lisaks väravatele kolistas Infonet kolm korda väravaraami pihta. Kohtumise resultatiivseim oli kahe tabamusega Vladimir Voskoboinikov, ühe korra sahistasid Draman Haminu, Jevgeni Harin, Andrei Kalimullin ja Aleksandr Volodin.

Tarva ridades tegid täna kolm mängijat - Samuel Vard, Sten Tammik, Kert Saarmets - oma meistriliiga debüüdi. Kui Tammik ja Saarmets pääsesid platsile lõpuminutitel, siis värskelt Tallinna Flora duublist laenatud Vard kuulus põhikoosseisu.

Esimese veerandtunni püsis seis 0:0, aga 16. minutil sai Infonet palli esmalt latti ja seejärel väravasse - Dmitri Kruglovi tsenderduse pikendas Harin edasi ja Voskoboinikov tabas viiekastist põikpuud; Kruglovi madala tugeva kauglöögi tõrjus Sander Susi enda ette ja jaole jõudis Haminu, avades skoori.

33. minutil tegi paremalt äärelt tõusnud Volodin suurepärase eeltöö ning Harin lõi meetri pealt seisuks 2:0.

Teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Roman Sobtšenko oli juba 47. minutil lähedal väravale, kuid lõi Kruglovi tsenderduse peaga maapõrke kaudu latti.

59. minutil tegi Infonet kolm lööki järjest ning neist viimane kandis vilja. Sobtšenko andis terava söödu, Kalimullin lõi viielt meetrilt posti, tagasipõrganud palli lõi Harin ja Susi tõrjus ning veelkord tagasipõrganud palli kõmmutas Kalimullin sisse - 3:0.

69. minutil realiseeris Voskoboinikov enda teenitud penalti, saates palli alumisse nurka ja Susi valele poole. Penalti tekkis sellest, et Mihkel Saare peasööt Susi suunas jäi nõrgaks ning ründaja lõikas selle vahelt, misjärel puurivaht ta kollase kaardi hinnaga maha tõmbas.

Viies värav sündis 84. minutil Volodini ilusast löögist. Paremkaitsja virutas trahvikasti nurgast palli värava tagumisse ristnurka.

Lõppseis vormistati üleajal. Infonet tungis lühikeste söötudega keskelt läbi, Harin andis viimase söödu ja Voskoboinikov lükkas palli tühja väravasse - 6:0.

Infoneti teravate liigutuste ja söötudega hätta jäänud tabeli punane latern Tarvas sai enda hooaja teise 0:6 kaotuse. Kokku on tänavu meistriliigas lõppenud ühe meeskonna kuueväravalise ülekaaluga neli kohtumist.

23. juulil kell 19.00 Infoneti Lasnamäe staadionil

Tallinna FC Infonet - Rakvere JK Tarvas  6:0 (2:0)
16. Draman Haminu, 33. Jevgeni Harin, 59. Andrei Kalimullin, 69. pen., 90+2. Vladimir Voskoboinikov, 84. Aleksandr Volodin

Hoiatused: 68. Sander Susi
Mänguolud: +21, vahelduv pilvisus ja päikesepaiste; kunstmuru väga heas seisukorras.