Infonet tuli kaotusseisust välja ning sai Eesti meistriks! (galerii!) (18)

Kamaluga põnevust pakkunud 36. voor tõi Eesti jalgpallile uue meistri, kui Infonet võttis ajaloolise 2:1 võidu Nõmme Kalju üle.

Esimest poolaega alustasid mõlemad pooled isukalt - oli näha, kui palju selle kohtumisega kaalul on. Avavärav tuli see eest aga väga kiirelt: 3. minutil, põhimõtteliselt mängu esimesel tõsisemal rünnakul, tegi Sander Puri kena mikrosoolo omal äärel tsenderdades seejärel ka palli kasti, kuid Infoneti kaitsjad selle ürituse suutsid klaarida. Pall põrkas seejärel aga Infoneti kasti joone lähedale, kust sai pealelöögile Reginald, kelle ürituse rikošetini jõudis esimesena Ats Purje, kes ka koduvõistkonna juhtima viis.

Infonet vajas kiirest šokk-väravast veidi aega taastumiseks, kuid juba mõne minuti pärast oli mäng võrdlemisi tasakaalustunud ning võitskonnad jätkasid võrdselt tiitli  eest heideldes mängimist.

Agressiivne Kalju kaitse lõhkus aga küllaltki edukalt Infoneti mängu: Kalju kaitseliin ning Artjom Dmitrijev mängisid pidevalt vea piiril, kehtestades end seeläbi väljakul üsna jõuliselt.

Infoneti eest oli aga supervormis Matvei Igonen, kes suutis poolaja keskel pareerida nii Janar Toometi lähilöögi kui ja poolaja lõpus Artur Valikajevi ohtliku pealöögi.

Avapoolaja lõpuvile kõlades hoidis aga tiitlist kinni Kalju, mistõttu pidi Infonet teisele kolmveerandtunnile tulles kõvasti juurde panema. Ja panigi.

Teisele poolajale tulles alustas liiga liider oma mänguga hoopis teravamalt, pannes nõmmekad kõva pressi alla ning ohustades mitmel korral ka väravat. Kalju sai küll kaitsetööd tehes mõne minuti puhata, kuid siis saabus õnn Infoneti õuele: 55. minutil suunas nurgalöögist tulnud pali sisuliselt meetri pealt võrku Ofosu Appiah, viigistades mänguseisu ning andes ühltasi tiitlivõtmed taas Infoneti kätte.

Kalju küll kuigi verest välja ei läinud, kuid mida teine poolaeg edasi, seda teravamalt asus Infonet ründama. 68. minutil tuli ka elavnenud ründemängule järjekordne tasu, kui Jevgeni Harin leidis kastist Sergei Mošnikovi, kes viis Infoneti ette!

Mängu parim - Sergei Mošnikov

Kahvatu avapoolaja järel asus Mošnikov väga kenasti Infoneti vägesi dikteerima ning oli ka võiduvärava autoriks. Teenitud võit, teenitud tiitel!