Infoneti alistanud Levadia tõusis tabeliliidriks (0)

Kruglov oli täna Levadiale suureks abiks. Foto: Gertrud AlatarePremium Liiga 21. vooru raames alistas Tallinna Levadia kodus FC Infoneti 3:0. Teenitud kolm punkti tähendasid seda, et rohelised tõusid Premium liiga tabelis esikohale.

Sel hooajal juba kahel korral Levadia minimaalset paremust tunnistama pidanud Infonet ei suutnud levadialasi üllatada ka Premium Liiga 21. voorus - Kadriorus alistuti Levadiale suurelt 3:0.

Meeskondade eelnevaid kohtumisi ning Infoneti viimaste mängude tulemusi silmas pidades, võis kahe pealinna klubi kohtumisest oodata tulist lahingut, kus kumbki pool vastasele midagi lihtsalt andma ei lähe.

Äratuskell Levadiale

Kohtumine algaski üpris võrdselt, kuid mõnevõrra domineerivamaks pooleks oli isegi Infonet, kui mitmel korral lõi vasakul äärel teravusi 18-aastane Jevgeni Harin.

Esimest korda testiti Levadia väravavahi Roman Smiško valvsust tõsisemalt 10. minutil, kui mõnevõrra ootamatult saatis Vladimir Malinin umbes 35 meetri pealt teenitud trahvilöögist Levadia värava suunas kõrge kaarpalli, mis kergelt latti riivas.

See mõjus levadialastele äratusena ning kolm minutit hiljem tekkis nende esimene võimalus, kui Levadia värske täiendus Dmitri Kruglov kastist peaga löögile sai. 18. minutil tekkis Kruglovil veel üks hea võimalus, kui Artur Pika löögist tagasi põrkunud pallile sai esimesena jaole just Eesti koondise vasakäär, kuid sellegi ürituse suutis Infoneti noor puurilukk Matvei Igonen püüda.

Väravat ei pidanud Levadia aga enam kaua ootama - 24. minutil sai oma selle hooaja esimese tabamuse kirja Levadia poolkaitsja Andreas Raudsepp, kes värava eest tagasi põrkunud palli kerge rikošeti abiga kindlalt allanurka lõi - 1:0.

Pärast väravat kogus Infonet end taas ning eriti hea võimalus oli ennemgi teravust üles näidanud Jevgeni Harinil, kes 29. minutil trahvilöögist palli Smiško valvatava värava ristnurka üritas keerutada, kuid ukrainlane suutis ilusa tõrjega Infoneti nulli peal hoida.

Viimased 15 minutit avapoolajast kulgesid mitmete mänguseisakute tõttu rahulikult ning seega mindigi poolajale kodumeeskonna eduseisuga 1:0.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle

Teise poolaja alguses hakkas võõrsilmeeskond isuga viigiväravat jahtima ning mitmeid võimalusi tekkis Infoneti ründajal Kouadiol, kuid mitmel korral jäi mehel puudu otsustavusest ning lõpliku lahenduseni ei jõutudki. 65. minutil oli jällegi aktsioonis Harin, kes Oleksandr Volchkoviga võideldes trahvikastis pikali kukkus. Paljudele tribüünil olijatele tundus see olukord penaltivääriline, kuid kohtuniku vile vaikis ning mäng jätkus.

69. minutil nõelas hoopis Levadia, kui vasakult äärelt läbi murdnud Rimo Hunt saatis terava palli värava alla, kust Ingemar Teever selle mõnelt meetrilt Igonenile püüdmatult võrku saatis - 2:0.

Äsja lastud väravast šokis Infonet lasi end üllatada veelkord, kui vaid minut hiljem andis Ilja Antonov hea söödu Infoneti kaitseliini taha ning üle pika aja Levadia värve esindanud Dmitri Kruglov saatis nahkkera kindlalt allanurka - 3:0.

Pärast kolmandat väravat rahunes tunduvalt mõlema meeskonna mäng ning märkimisväärsete võimalusteni enam ei jõutudki - seega kirjutas Levadia endale tabelisse magusad kolm punkti, mille abil vähemalt üheks päevaks Premium Liigas esikohale tõusti.

Mängu parim - Dmitri Kruglov

Kuigi 84 korda Eesti koondist esindanud vasakäär enda mänguga kuidagi rahule ei jäänud, näitas ta siiski, et isegi kehvema vormiga on ta koduliigas üks kõvemaid tegijaid. Selle kasuks räägib asjaolu, et Kruglov oli terve mängu aktiivne, lüües värava ning luues nii endale kui meeskonnakaaslastele mitmeid häid võimalusi.

Statistika (Levadia:Infonet):