Infoneti kiired väravad olid Sillamäele liiast (hinda mängijaid!) (0)

Premium liiga 11. vooru neljandas kohtumises teenis koduväljakul mänginud FCI Tallinn 3:0 võidu neile külla sõitnud Sillamäe Kalevi üle.

Kodumeeskond teenis kohe esimesel minutil mängu esimese nurgalöögi. Dmitri Kruglovi tsenderdusele pani pea vahele Albert Prosa, kuid Mihhail Starodubtsevi supertõrje päästis Ida-Virumaa satsi.

Sellele järgnes kohe ka teine nurgalöök ning siis maandus pall ka võrgus. Kruglovilt taas hea tsenderdus ning seekord ei jätnud Infoneti mängija võimalust kasutamata. Kõige kõrgemale kerkis Ofosu Appiah ning lõi peaga mänguvahendi võrku.

Viiendal minutil ehk kolm minutit hiljem esimesest tabamusest pidi Starodubtsev taas palli võrgust välja võtma. Vladimir Voskoboinikov lükkas karistusala joone lähistelt palli Jevgeni Harinile, kes veidi sättis ning seejärel nahkkera värava tagumisse nurka virutas.

Tiitlikaitsja võttis endal pinged maha ning mäng mõnevõrra rahunes, kuid kulges endiselt Infoneti taktikepi all. Umbes kümme minutit enne avapoolaja lõppu pääses Starodubtseviga üks-ühele Prosa. Ründaja mängis väravavahist palli mööda, aga olukorda paikama jõudis Artjom Davõdov.

Poolaja viimasel minutil raksatas ka Sillamäe väravalatt, Kirill Nesterovi tsenderdusele pani pea vahele Aleksandr Kulinitš. Kolmeväravalisest kaotusseisust Sillamäe siiski pääses ning puhkepausile mindi skooriga 2:0.

Teise poolaja sisuliselt esimesest rünnakust sündis kohe ka Infoneti kolmas tabamus. Vasakult äärelt tõusis Kruglov, kes leidis kastist Sillamäe mängijate vahelt üles Prosa. Viimane tegi osava pöörde ning mängis ennast silmitsi Starodubtseviga - ründaja realiseeris võimaluse kindlalt väravaks.

Kümmekond minutit hiljem oli Sillamäel kaks suurepärast võimalust, mõlemas olukorras peategelaseks Aleksandr Volkov. Esmalt pääselt ta Aleksandr Savini tsendrduse järel peaga löögile, kuid selle võttis Matvei Igonen ära. Teisalt pääses ta Igoneniga üks-ühele, aga lõi palli üle värava.

Harin oleks võinud mängu põhimõtteliselt ära lõpetada ja neljanda lüüa, kuid sellega ei saanud platsil üks säravamaid mängijaid olnud mees hakkama. Vladimir Avilov leidis karistusalasse jooksnud Harini hea läbisööduga, aga viimase löök veeres napilt tagumisest postist mööda.

Infonetil tekkis veel mitmeid poolvõimalusi ja eelkõige olid nad teravad just kontrarünnakust, aga ei Harin, Nesterov ega keegi teine Tallinna klubi mängijatest ei suutnud Sillamäe väravavahti üle mängida.

Pisike võimalusepoeg tekkis veel ka Volkovil, kuid Sillamäe auvärava võttis siiski Igonen hea tõrjega alt nurgast ära. Sillamäe jäigi kuivale ning Infonet võttis kodus lõppkokkuvõttes üsna kindla 3:0 võidu.

Mängu parim - Dmitri Kruglov

Tema tsenderdused vasakult äärelt olid need, mis külvasid Sillamäe kaitsjates segadust. Andis kaks resultatiivset söötu ja ei lasknud eksimusi kaitses sisse.

13. mail kell 16 Infoneti Lasnamäe staadionil (Punane 45, Tallinn)

FCI Tallinn - JK Sillamäe Kalev  3:0 (2:0)
2. Ofosu Appiah, 5. Jevgeni Harin, 50. Albert Prosa

Hoiatused: 42. Pavel Dõmov, 89. Jevgeni Harin - 66. Aleksandr Savin, 86. Oleksandr Suhharov