Infoneti noor ründaja jättis Transi punktita (0)

Manucho heitlemas Transi kaitsjaga palli pärast. Foto: Sergei Stepanov (arhiiv)FC Infoneti 16-aastase ründaja Eduard Golovljovi 90. minuti värav juhtis kõrgliigadebütandi võimalustevaeses, kuid võitluslikus mängus Narva Transi vastu võidule.

Kahe klubi eelmine kohtumine lõppes 1:1 viigiga, kui Narva klubi suutis punkti välja võluda tänu Denis Vnukovi penaltile. Trans tuli Tallinnasse kindlate plaanidega ennast tõestada ja noppida see kauaoodatud võit.

Esimese poolajal kujunes mäng vägagi kuivaks ja võimalustevaeseks. Mõlemad võistkonnad mängisid ettevaatlikult ning põhiline madin käis keskväljal. Kohtumine oli äärmiselt tasavägine, kus oli raske välja tuua domineerivam osapool. Pigem oli Narva see, kes rohkem palli hoidis, kuid teravamad hetked kuulusid Infonetile.

Kohtumine kahe võistkonna vahel kujunes küllaltki jõuliseks. Esimesel poolajal teenisid kollased kaardid Infoneti Vladislav Smirnov 25. minutil ja Transi Stanislav Kitto 42. minutil. Avapoolajal jõudis raamide vahele vaid üks pealelöök, mille sooritas narvalane Aleksandr Dubõkin.

Mäng lahtisemaks

Teine poolaeg algas sealt, kus esimene pooleli jäi. Mäng oli endiselt tasavägine ja jõuline. Mida aeg edasi, seda lahtisemaks mäng muutus ning tekkisid mitmed võimalused. 82. minutil oli Infoneti Manuchol kuldne võimalus lüüa seisuks 1:0, kui ta pääses väravavahiga üks ühele, kuid Transi väravavaht Jevgeni Ponjatovski suutis löögi tõrjuda.

Narva klubi vastas omalt poolt hea võimalusega, kui head tehnikat näitas Viktor Plotnikov, kes saatis võimsa löögi värava suunas teele, mille Infoneti puurilukk Ilja Kassjantšuk pareeris. Järgmisel minutil oli võimalus juba teises väljaku otsas. Taaskord tekitas Manucho Transi kaitsjatele palju raskusi, kui murdis end äärelt läbi ja andis hea söödu Golovljovile, kes olulisel hetkel jäi pikalt mõtlema ning kaotas palli.

90. minutil murdis Golovljov Transi fännide ja mängijate südamed, kui viis viimasel minutil Infoneti juhtima. Värav sündis segastel asjaoludel, kui Infoneti mängija pääses löögile ning järgenud segaduses oli just Golovljov see, kes palli väravasse toimetas. See värav jäi ühtlasi ka mängu ainsaks.

Mängu parim - Manucho

Kuigi Golovljov lõi kohtumise ainsa värava, oli Manucho see, kes oma jõu ja kiirusega Transi mängijatele peavalu valmistas. Ühtlasi oli ta ka asjaosaline igas ohtlikumas Infoneti rünnakus.