Infonetile Vaprusest vastast ei olnud (3)

Jevgeni Harin (keskel) Pärnule armu ei andnud. Foto: Jana Pipar

Valitsev meister Tallinna FCI tegi Pärnu Vaprusega, mis tahtis, alistades suvepealinlased skooriga 6:0.

Kohe kohtumise alguses oli suurepärane võimalus mängule hoopis teistsugune ilme anda Kristen Saartsil, kes aga ei suutnud Matvei Igoneni üle mängida. Mida mäng edasi, seda rohkem hakkas aga Infonet kontrolli haarama, valmistades Pärnut ette turmtuleks.

20. minutil saigi jala valgeks põline pärnakas Artur Rättel, kes Jevgeni Harini söödu realiseerida suutis. Pärnu ei suutnud kohe mängu tagasi tulla, sest 24. minutil sahises võrk teist korda. Seekord oli värava autoriks avaväravale söödu andnud Harin ise, kes Kirill Nesterovi söödu Hendrik Vainu taha vajutas.

Sellega ei olnud tiitlikaitsjate tuhin veel otsa saanud - eesmärk oli, nagu Albert Prosagi mängujärgses usutluses mainis, lõpetada kohtumine avapoolajaga. 32. minutil astuti samm plaani täiusliku elluviimise suunas, kui Vainu ebaõnnestunud väljatulek andis taaskord värava Harinile. Veel enne poolajavile lõppu lisas veelgi soola haavale Roman Nesterovski, kes lõi peaga ära Aleksandr Volodini trahvilöögist antud tsenderduse.

Teine poolaeg algas küll juba mängulisemas mõttes veidi võrdsemal tasandil, kuid samas oli näha, et Infonet ei tulnud teisele kolmveerandtunnile seisu hoidma. Vahetati ainult ründemängijaid: oma võimaluse said pingilt tulles nii Vladimir Voskoboinikov, Albert Prosa kui ka Roman Sobtšenko.

Viies koll tähistas aga Harini kübaratrikki, kes Nesterovi karistusalas kaotatud palli Pärnu värava ees üles korjas ning väravasse virutas. 88. minutil sai ka Volodini söödust jaole Prosa, kes kasvatas Infoneti edu kuuele väravale ning kuigi kohtumise viimasel lisaminutil oli Toomas Pentil võimalus penaltist lüüa Vapruse auvärav, ei lasknud sellel juhtuda aga Igonen, kes 11 meetri trahvilöögi ära võttis. Tasuks nullimäng ning kindel võit pealinlastele liiga punase laterna üle.

Mängu parim - Jevgeni Harin
Oli osaline Infoneti esimeses neljas väravas, lüües sealjuures kübaratriki. Põhjustas oma klassiga Pärnu kaitsjatele mõõtmatul kujul peavalu, oli alati ohtlik. Kübaratriki vormistamisel pääses mees koheselt ka pingile puhkama - töö kiire ja korralik!