Inglise klubid ajaloolise ainuvalitsuse lävel (kell 22.00!) (0)

Inglismaa klubid seisavad ajaloolise hetke lävel - kui Arsenal ja Chelsea Euroopa liiga poolfinaalidest edasi pääsevad, on Euroopa karikasarjade kõik finalistid inglased.

• 09.05 kell 22.00 Chelsea - Frankfurdi Eintracht - avamäng 1:1
  • 09.05 kell 22.00 Valencia - Arsenal - avamäng 1:3

Sellist olukorda pole mitte kunagi enne juhtunud. On küll olnud olukordi, kus kolm klubi neljast finalistist on samast riigist pärit, aga sellist dominatsiooni pole veel juhtunud. Muidugi ei ole veel nii kindel, kas Arsenal ja Chelsea jõuavad finaali.

Mõlemal klubil on õhkõrn eelis oma vastaste ees, aga eelmised päevad on meile näidanud, et jalgpallis pole mitte miski kindel. Arsenal suutis kodus Valencia vastu kohustusliku võidu võtta, aga nende mänguvorm kodust eemal on teatavasti kergelt ebastabiilne.

Veerandfinaalides Napoli vastu suutis Arsenal võõrsil võita ja see võib olla oluline motivaator finaali jõudmiseks, aga Valencia ei jää ootama. Nädalavahetusel lõi Hispaania liigas Valencia lausa kuus väravat.

"Me lähme mängima eesmärgiga võita," teatas mängueelsel pressikonverentsil Arsenali peatreener Unai Emery. "Oleme kaitses tugevad ja kasutame ründes oma võimalusi ära."

"90 minutit saab olema pikk aeg ja mõlema meeskonna ründajatele tekivad võimalused. Peame olema kindlad ja mängu kontrollima."

Üks eesmärk Chelseaga täidetud, üks veel

Maurizio Sarri võttis hiljuti kokku oma esimese hooaja eesmärgid Chelseaga: jõuda Premier League'is nelja parima sekka ja võita mõni karikas. Nendest esimene sai nädalavahetusel 3:0 võiduga Watfordi üle kindlustatud, teine vajab veel natuke nokitsemist.

Selleks on vaja täna Frankfurdi Eintrachti üle mängida, mis ei pruugi lihtne ülesanne olla. Esimeses mängus näitas Frankfurt, et nõelata nad suudavad ja teisel poolel, kui Chelsea surus, suutis Eintracht ka kaitses mängida ja 1:1 viigiseisu kaitsta.

"Peame ohtliku meeskonnaga mängima, nagu te esimeses mängus nägite," rääkis Sarri mängueelsel pressikonverentsil. "Nad on dünaamilised ja agressiivsed ning nad suudavad hästi vabu kohti leida."

"Poolfinaalis pead mängima tugeva meeskonna vastu, kellel ongi väga tugevad mängijad. Raske on ühte meeskonda favoriidiks pidada."

Soccernet.ee teeb Euroopa liiga õhtust ka LIVE-ülekande, mis algab orienteeruvalt veerand tundi enne mängude avavilet. Tule ja räägi kaasa!