Jese kübaratrikk kustutas Eesti lootused (galerii!) (0)

Foto: Gertrud AlatareHispaania U-19 koondise täht Jese sai küll Portugali vastu hakkama kübaratrikiga, kuid see tema meeskonnale võitu siiski ei toonud - portugallased vastasid samaga ning võitlesid välja viigi.

Sealjuures tulid Portugali noored kolmel korral välja kaotusseisust - esmalt kahel korral esimesel poolajal ning viimaks lisaminutite penaltist.

Hispaania poolel säras kolme väravaga lõppenud hooajal ka Real Madridi põhimeeskonna eest väljakule jooksnud Jese, portugallaste eest tegid skoori kolm eri mängijat. Lõppskoori tõi penaltist tabloole kapten Joao Mario.

Viik kustutas ühtlasi ka Eesti meeskonna teoreetilised lootused alagrupis kolmandaks tulla - Portugali võidu korral oleks Eesti poistel olnud võimalik Hispaania alistamise korral grupitabelis kolmandaks jääda ning sellega U-20 MM-ile kvalifitseeruda.

Väravaid igale maitsele

Kaks naabrit ja suurt vutirivaali kohtumise algust vastase mängu kompimise või muu sarnase peale raiskama ei hakanud - esimestest minutitest peale alustati maruliselt ja ilusa mänguga. Esimest väravat ei tulnudki kaua oodata - kaheksandal minutil pääses läbisöödu tulemusena Jese Rodriguez portugallaste kaitseliini seljataha ning realiseeris üks-ühele olukorra kindlalt - 1:0!

Portugallased ei olnud aga "suu peale kukkunud" - möödus vaid mõni minut, enne kui Bruma väravaesisest saginas palli värava lakke tulistas ning tabloole taas viigiseisu tõi - 1:1.

Mõlema meeskonna, kuid eriti Portugali kaitseliin paiknes suhteliselt kõrgel, mis andis hispaanlastele võimaluse läbisöötude abil oma ründajaid mitmel puhul väravavahiga silmitsi saata. Nii hispaanlaste kui portugallaste ääremängijad näitasid pidevalt oma head tehnikat ja kiirust, mis tegi matšist kindlasti selle EM-i kõige nauditavama.

Paar minutit enne pooltunni täitumist viis Jese hispaanlased uuesti juhtima - taaskord pääses mees läbisöödu tulemusena kaitsjate taha ning terav löök lendas diagonaalselt värava eest läbi ning otse tagumisse nurka - 2:1!

Portugal ei anna alla

Juba korra kaotusseisust välja tulnud portugallased ei plaaninud seegi kord vähemaga leppida - kuigi Hispaania hoidis rohkem palli ning lõi ka pisut enam võimalusi, olid Portugali rünnakud selle võrra ohtlikumad. Kümnekonna minuti pärast oligi seis taas viigiline - nurgalöögist tulnud pallile pani Andre Gomes jala küll õrnalt vastu, kuid sellest piisas, et pall väravasse põrkas - 2:2!

Teine kolmveerandtund nii resultatiivseks ei kujunenud, kuigi väravate üle kurta ei saa. Juba kolmeminutilise mängu järel oli taaskord aktsioonis hispaanlaste täht Jese, kes vasakult äärelt tulnud madala palli väravavahist mööda suunas ning sellega juba 48-minutilise mängu järel oma kübaratriki vormistas - 3:2!

Hispaanlaste kolmandale tabamusele Portugal nii kiiret vastust aga ei leidnud. Paremad võimalused olid tihtipeale isegi hispaanlastel ning mõlemal meeskonnal oli šansse, mille oleks pidanud realiseerima - portugallaste poolelt eksis värava ees uskumatult vabalt positsioonilt keskkaitsja Tiago Ferreira, Hispaania leeris jättis oma neljanda kolli löömata Jese.

Oma viigivärava Portugal lõppude lõpuks ikkagi sai, kuid seda alles lisaminutitel - Grimaldo lohakas eksimus oma kastis kukutas Portugali ründaja Ricardo Esgaio ning kohtuniku antud penalti virutas külmavereliselt väravasse kapten Joao Mario - 3:3, milline mäng!