Kaasahaaravas raudteederbis võitjat ei selgitatud (galerii!) (4)

Klõpsa pildile, et näha tervet galeriid. Foto: Gertrud Alatare

Premium liigas kohtusid täna Lillekülas valitsev Eesti meisterklubi Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju FC. Raudteederbi nimetuse saanud vastasseis pakkus pealtvaatajatele meeldejääva lahingu, kui tiitli eest võitlevad meeskonnad 1:1 viiki mängisid.

Kohtumine algas väga tuliselt, sest mänguskoor avati juba teisel minutil, kui Kalju kontrarünnaku realiseeris Eesti koondise ründaja Ats Purje, lüües oma selle hooaja kümnenda värava Premium liigas - paremalt äärelt tuli suurepärane sööt Janar Toometi poolt ning Flora kaitsja Nikita Baranov oli hädas selle klaarimisega.

Flora ei lasknud pärast kaotusseisu jäämist ennast heidutada, vaid hakati kohe otsima viigiväravat. Rauno Alliku suutis 11. minutil nahkkera ka võrku toimetada, kuid oli nimekaimu Rauno Sappineni söödu ajal suluseisus.

Mõned minutid hiljem pärast Alliku võimalust purjetas üksi kasti Sappinen, kes suutis ka ennast löögile mängida, aga tema sooritus ebaõnnestunus täielikult.

Kalju hiilgas esimesel poolajal oma ohtlike standardolukordadega. Andrei Sidorenkov andis mitmel korral mõõdetud palli karistusalasse, aga kaaslased selleni ei küündinud või löök ei suundunud raamide vahele.

Paar minutit enne poolaja lõppu oli supervõimalus Allikul, kes Markus Jürgensoni oivalist tsenderdust ei suutnud peaga väravaks realiseerida - löök jäi nõrgaks ning Kalju väravavaht Vitali Teleš püüdis selle kindlalt.

Avapoolaja viimasel minutil said väljakuperemehed siiski oma tahtmise. Pika soolorünnaku teinud Alliku sai karistusalas löögile, mille Teleš suutis tõrjuda, aga tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Maksim Gussev - puhkepausile mindi seisuga 1:1.

Teisele poolajale tuli Kalju vastu väga hea surve ja pressinguga, aga esimese ohtliku olukorra mängis endale välja kodumeeskond, kui Sappinen karistusala joone juurest segamata löögile sai, aga pall lendas täpselt Telešile sülle. Floral tekkis veel mitu poolvõimalust, pea kõigis oli osaline Sappinen. Mõnel korral oli löök ebatäpne ning paar korda tegi Teleš otsustava sekkumise.

Veerand tundi enne 90 minuti täitumist tiriti Ats Purjet karistusalas särgist, mees kukkus, kuid peakohtunik Eiko Saar vilistada ei otsustanud. Kalju fännid said südamest ohata, kui kohtumise lõpu eel oli Allikul suurepärane võimalus mäng ära otsustada ja 2:1 lüüa, kuid ründaja lõi viiekastist palli üle värava.

Nii nagu eelmises voorus, siis ka nüüd lepiti viiki. Mõlemale meeskonnale üks punkt tabelisse juurde ning hakatase valmistuma juba järgmiseks kohtumiseks.