Kägo eemaldati taas, aga Kalev võitis Paidet (3)

Kalev võttis mõneti üllatuslikult juhtohjad enda kätte. Esimene ohtlik rünnak tekkis juba viie minuti möödudes - Paide kaitsjad kaotasid kesvälja juures rumalalt palli ja mänguvahendi röövis endale Aladin Šišic. Ründaja jõudis väravavahiga üks-ühele olukorda, kuid virutas palli posti.

Bosnialane sai paari minuti pärast uuesti hea võimaluse, kuid madala ja nõrgavõitu pealelöögi sai kätte Paide puurilukk Mihhail Lavrentjev. Sama mees sai ka kolmanda võimaluse - pikk sööt kaitsjate poolt jõudis Šišici jala peale ning viimane üritas õhust palli üle väravavahi toimetada. Üle Lavrentjevi sai pall toimetatud, kuid väravapostist paarkümmend sentimeetrit mööda.

Pärast seda hakkas elavnema ka võõrsilmeeskonna mäng. Ka Paidel tekkisid head võimalused. Pikk pall ründajate suunas leidis Tambet Anso, kes söötis selle edasi. Sealt sai pea vahele Lauri Varendi, kes saatis palli napilt-napilt postide vahelt mööda.

27. minutil teenis kollase kaardi ei keegi muu kui Risto Kägo. Talle oli see juba hooaja 8. kollaseks kaardiks (oma 6. mängus). Esimese kolmveerandtunni lõpp kulges rahulikult, kuid kaartiderohkelt. Kaardid võtsid lisaks eelmainitud Kägole ka Yasar Koca ja Šišic. Terve avapoolaja vältel tegid mõlema meeskonna poolehoidjad suurt pingutust. Suurepärane ilm tõi staadionile üle 300 inimese.

Teist kolmveerandtundi alustas paremini Paide. Andre Mägi sai väga hea koha peal palli, kuid põrutas sellest mööda. 57. minutil sai Kägo teise kollase ja saadeti tänavu juba kolmandat korda varakult platsilt ära. Patustanud oli ta Anso vastu.

Kodumeeskond vähemuses ennast kaitse peale ei lasknud ja nii teeniti eduseis. Koca realiseeris väravaks nurgalöögist tulnud kõrge palli - pikka kasvu türklane hüppas kõik mängijad üle ja koksas mänguvahendi ristnurka.

Pärast väravat kuni mängu lõpuni enam ohtlikuid rünnakuid ei toimunud. Küll aga teenis Kalev endale kuus kaarti, mis peaks kaasa tooma trahvi.

Mängu parim – Yasar Koca

Türgi kaitsja oli platsil suurepärane. Ta tegutses kaitses väga distsiplineeritult ning läks ka rünnakutele kaasa ja vastutasuks sai kirja võiduvärava.