Kaks kanget jätsid Rooma Laziole (0)

Manuel Lazzari hiilgepartii vedas Lazio võidule. Foto: Scanpix / Marco Iacobucci / IPA

Itaalia kõrgliiga 18. voor hakkas reede õhtul Rooma derbiga, kus tabelis tagapool asuv Lazio Romast koguni 3:0 jagu sai. Seda suuresti kahe mehe toel.

Samavõrd palju kui võib Lazio paremkaitsjat Manuel Lazzarit ja Luis Albertot kiita, tuleb laita ka Roma uimast kaitsetööd. Esimese värava puhul oli olukord Ibanezil esialgu täiesti kontrolli all - ta hoidis rahulikult palli, aga siis muutus hooletuks, lubas Lazzaril selja tagant välja hüpata ja Ciro Immobile ei pidanud tegema muud, kui palli Pau Lopezest mööda suunama.

Üheksa minutit hiljem tormas Lazzari paremal äärel taas Ibanezest mööda ja kukkus. Natuke aega laiutas mees lamades käsi, aga vilet penaltimärgiks ei kõlanud. Mis siis muud, kui püsti tõusta, sööt kõrvale lükata ja Luis Alberto paigutas palli täpselt posti kõrvale.

Just Alberto oligi Lazzari kõrval Lazio teine suur sangar. Kolmanda värava puhul Lazzarile siiski enam söötu ei tulnud, aga see-eest andis ta hiilgava hokipassi. Lõppes rünnak taas Alberto tabava löögiga.

Vaatamata ülikindlale võidule jääb Lazio siiski Romast kolm punkti maha ja paikneb tabelis seitsmendal real, Roma on kolmas.

Lazio - Roma 3:0 (2:0)