Kalev eeldab tugevnenud konkurentidega rasket hooaega (0)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eelmisel hooajal alles viimases voorus Premium liigasse püsimajäämise taganud Tallinna Kalev ei oota ka sel aastal midagi lihtsat.

"Eesmärk on anda endast maksimum ja jääda liigasse püsima," ütles Kalevi spordidirektor Joel Lindpere. "Lisaks on üheks tänavuse aasta eesmärgiks see, et keegi teeks meie klubist sammu edasi. Ma usun, et see täitub."

Käesoleval talvel on 16-aastased poolkaitsjad Tristan Toomas Teeväli ja Martin Vetkal juba välismaal testimistel käinud. Nende lahkumist veel enne hooaja algust Lindpere siiski tõenäoliseks ei pea: "Nad käivad ju koolis ja peavad kooli ära lõpetama."

Kalevi peatreener Aleksandr Dmitrijev kinnitas samuti, et esmaseks eesmärgiks on püsimajäämine. Dmitrijevil algab peatreenerina teine hooaeg, aga ta ei arva, et tal selle võrra kergem olema saaks.

"Tundub, et see aasta ei tule lihtsam. Need meeskonnad, kes paiknesid eelmisel aastal tabeli alumises osas, on tugevnenud. Mängisime talvel nii Tuleviku ja Kuressaare kui ka Esiliigast tõusnud Legioni vastu. Tulevikule on uued täiendused juurde andnud. Legion on hea võistkond, kelle vastu on raske mängida. Kuressaare peaks samuti sel hooajal tugevam olema," rääkis Dmitrijev. "Samas tuli ka meile kogemusega mängijaid juurde."

Komplekteerimine lõpeb üks päev enne hooaega

Kaleviga on sel üleminekuperioodil liitunud Premium liiga jälgijate jaoks teadatuntud mängijatest Alger Džumadil, Eduard Golovljov, Sören Kaldma, Marek Kaljumäe ja Tanel Tamberg. Meeskonnast lahkusid aga kõik mullused võõrleegionärid ning kaptenipaela kandnud Andreas Raudsepp.

Dmitrijevi sõnul peaksidki liidritena meeskonda vedama viis eelmises lõigus mainitud uut täiendust, lisaks ka ründaja Hannes Anier. Kapteniks nimetati algavaks hooajaks Kaljumäe. 

Lindpere sõnul ei ole meeskond veel lõplikult komplekteeritud: "Kui on vaja muutusi teha, siis teeme. Selle otsustame üks päev enne hooaega. Meeskond saab seega komplekteeritud üks päev enne esimest mängu."

Esimeses mängus võõrustab Kalev Paide Linnameeskonda Sportland Arenal, alates hooaja teisest ringist on meeskonna kodumatšide toimumiskohaks Kadrioru staadion. Lindpere loodab, et Kalevi enda väljakud saadakse korda järgmiseks aastaks.

Profimeeskonnast asi kaugel

Sellest aastast käivitas jalgpalliliit solidaarsusmehhanismide teise etapi, andes eurosarjas mittemängivatele klubidele toetust kuue elukutselise jalgpalluri palkamiseks. Lindpere sõnul kasutatakse seda toetust võrdselt nii uute täienduste kui ka oma kasvandike jaoks: "See number on pooleks. Me ei tahtnud solidaarsusmehhanismide abil ainult uusi mängijaid saada, vaid tõstame esile ka oma klubi noormängijate töökust ja tahtmist esinduses olla."

Kalevi peatreener Aleksandr Dmitrijev ja spordidirektor Joel Lindpere. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Jalgpalliliit on varem välja öelnud eesmärgi jõuda solidaarsusmehhanismide abil aastal 2020 täisprofessionaalse Premium liigani. Lindpere ütles aga, et Kalevis on profimeeskonnast asi kaugel.

"Eelmisel aastal oli meil Euroopa noorim kõrgliigameeskond ja sel aastal jääb keskmine vanus enam-vähem samaks. Meie noored käivad koolis ja osad on sõjaväes. Kui mõned koolipoisid saavad isegi stipendiumi, siis neid ei saa nimetada proffideks, sest neil pole võimalik hommikuti trennis käia," selgitas spordidirektor. "Aga meil on ühtne noor meeskond ja mängijate suhtumine peab olema professionaalne, kui nad tahavad meie klubis olla ja kuhugi jõuda."

Kalev on teinud ettevalmistusperioodil seitse trenni (pluss ühe mängu) nädalas. Kahel hommikul (teisipäeval ja neljapäeval) on olnud treeningud profimängijatele, koolipoisid pole saanud nendes osaleda. Proffe on Dmitrijevi sõnul meeskonnas kümmekond.

Sõprusmängudes oli palju puudujaid

Hooajaeelseid kontrollmänge alustas Kalev 3:0 võiduga Maardu Linnameeskonna üle, aga jäi ülejäänud kuues kohtumises võiduta. "Sõprusmängud oleksid võinud paremini minna. Paljud mehed olid mingi aeg haiged ja mõned olid traumadega väljas. Osades mängudes polnud meil erilist valikut, mängisid need, kes olid terved," nentis Dmitrijev.

Pikemalt on vigastuspausil viibinud Brandon Bachmann, kelle naasmise aega ei osanud peatreener prognoosida: "Vaatame, loodan, et saab kiiresti terveks."

Millise formatsiooniga Kalev uuel Premium liiga hooajal eelistatult mängib? "Katsume kasutada erinevaid formatsioone, olenevalt ka vastastest. Ilmselt ei saa me endale lubada ühte kindlat formatsiooni igas mängus," vastas Dmitrijev.

Lindpere pakkus võistkonna tugevusteks-nõrkusteks uuel Premium liiga hooajal järgmist: "Meie tugevateks külgedeks pean sarnaselt eelmise hooajaga meeskonna noorust, ühtsust, mängu- ja tõestamistahet. Nõrgaks küljeks pean kogemuse, eelkõige rahvusvaheliste kohtumiste ja koondisemängude kogemuse puudumist. Ükskõik, kellega meid võrrelda - näiteks Viljandil on Kaimar Saag ja mõned uued täiendused."

Foto: Tallinna Kalevi FacebookMeeskonna staar - Marek Kaljumäe

Kalevi kogenuim talvine täiendus on kahekordne Eesti meister Marek Kaljumäe (29), kes mängis mullu Tallinna Levadias. Kuigi ta on meeskonnas uus mängija, usaldati talle algavaks hooajaks kaptenipael. "Spordidirektor ja treener tegid selle otsuse," selgitas Kaljumäe. "Tanel Tamberg on abikapten ja [Karl Andre] Vallner kolmas kapten."

Kaljumäe, kes võttis halliturniiri mängus enda peale ka penalti realiseerimise, on uue hooaja eel positiivselt meelestatud ja usub, et võistkond on võimeline enamaks kui pelgalt püsimajäämine.

"Hooaja lähenedes on koormused mõistagi veidi vähenenud, aga muidu on koormused olnud head ning arvan, et hooaja alguses oleme valmis. Ma leian, et meeskondlikult tegutsedes on kõigiga võimalik mängida. Tahaks ikka mängida kõrgematele kohtadele kui üheksas-kümnes. Konkreetset kohta ei hakka praegu nimetama, võtame samm-sammult," rääkis Kaljumäe.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeKellel silma peal hoida - Selim El Aabchi

Talvel ilmus II liigast Kalevi esindusmeeskonna koosseisu Maroko ründaja Selim El Aabchi, kes kerkis Kalevi hooajaeelsete sõprusmängude parimaks väravakütiks. El Aabchi on nendes mängudes skoorinud kolm korda, samas kui ükski tema tiimikaaslane pole üle ühe korra sihile jõudnud.

Mullu suvel alustas 26-aastane marokolane Eestis võistlemist Kalev III koosseisus. Ta sai II liigas kümne mänguga kirja seitse tabamust. "Ta tuli Eestisse elama ja abiellus Eesti naisega, olles eelnevalt lapsest saadik jalgpalli mänginud. Ta tahtis kuskil mängida ja suhtles treener Daniel Meijeliga," meenutas Lindpere ründaja sattumist klubisse.

Dmitrijevi sõnul on esindusmeeskonnas El Aabchiga tehtud kokkulepe esialgu suveni: "Tal oli mõttekoht, kas üldse jääda meiega, sest tal on raske käia tööl ja tulla pärast tööd treeningutele. Koju jõuab ta hilja ja siis ei näe ta piisavalt palju oma perekonda. Aga praegu suveni otsustas ta ikka jääda, pärast vaatame edasi."

Suurim küsimärk - standardolukordade kaitsmine

"Kõik teavad, et eelmisel aastal olid meie nõrgimaks kohaks standardid. Töötame selle nimel, et uuel hooajal samade vigade kordamist vältida," ütles Dmitrijev.

Mullu löödi Premium liigas standardolukordadest kõige rohkem väravaid (38 väravat ehk keskmiselt rohkem kui üks mängu kohta) just Kalevile. Lahtisest mängust skooriti aga Kalevi vastu vähem (51) kui teiste alumise neliku klubide vastu (Maardu 84, Kuressaare 61, Tulevik 53). 

JK Tallinna Kalev
Peatreener: Aleksandr Dmitrijev
Abitreener: Liivo Leetma
Väravavahtide treener: Mattias Traublum
Füsioterapeut: Laura Ernits
Kapten: Marek Kaljumäe
EJL-i stipendiaadid: Kaspar Laur, Brandon Bachmann, Mark Petrov, Sandor Dino Franch, Daniil Koroljov, Markus Vaherna
Eelarve: 800 000 eurot (kogu klubi peale)
Koduväljak: Kadrioru staadion / Sportland Arena
Meeskonna värvid: valge, must ja sinine
Duubelvõistkond: JK Tallinna Kalev U21 (Esiliiga B)
Koduleht: jkkalev.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 7. märtsil kell 16.00 vs. Paide Linnameeskond (Sportland Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Daniil Koroljov, Stiven Raider, Karl Andre Vallner.
Kaitsjad: Markus Allast, Alger Džumadil, Sören Kaldma, Kaspar Laur, Deniss Maksimenko, Daniil Sõtšugov, Tanel Tamberg.
Poolkaitsjad: Sandor Dino Franch, Taavi Kala, Marek Kaljumäe, Mark Petrov, Reinhard Reimaa, Mikk Johannes Siitam, Tristan Toomas Teeväli, Markus Vaherna, Martin Vetkal.
Ründajad: Hannes Anier, Brandon Bachmann, Selim El Aabchi, Eduard Golovljov.

Eeldatav algkoosseis:

Tallinna Kalev - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Selim El Aabchi (Maroko ründaja, Kalev III-st) sai loa mängida Premium liigas.
Alger Džumadil (kaitsja, Maardust) liitus klubiga.
Eduard Golovljov (ründaja, Transist) liitus klubiga.
Taavi Kala (poolkaitsja, Raplamaa JK-st) liitus klubiga.
Sören Kaldma (kaitsja, Paidest) liitus klubiga.
Marek Kaljumäe (poolkaitsja, Levadiast) liitus klubiga.
Tanel Tamberg (kaitsja, Transist) liitus klubiga.

Välja:

Wale Musa Alli (Nigeeria ääreründaja) siirdus SKU Amstattenisse.
Watson Fabrice Hounkpe (Benini ründaja) lahkus klubist.
Bangaly Theodor Kouyate 
(Soome kaitsja) lahkus klubist ja liitus La Louviere Centrega.
Roger Lee
 (Bermuda keskkaitsja) lahkus klubist.
Andreas Raudsepp (poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Nõmme Kaljuga.
Kevin Rääbis (äärepoolkaitsja) lahkus klubist ja liitus SV Donaustaufiga.

Hooajaeelsed mängud:

11.01. JK Tallinna Kalev - Maardu Linnameeskond (EL) 3:0 (Golovljov, El Aabchi, omavärav)
18.01. JK Narva Trans (PL) - JK Tallinna Kalev 1:1 (El Aabchi)
24.01. Pärnu JK Vaprus (EL) - JK Tallinna Kalev 1:1 (Džumadil)
30.01. JK Tallinna Kalev - FC Kuressaare (PL) 0:2
08.02. JK Tallinna Kalev - Viljandi JK Tulevik (PL) 1:3 (pen. Kaljumäe)
18.02. Tampere Ilves (FIN) - JK Tallinna Kalev 5:1 (El Aabchi)
22.02. Tallinna JK Legion (PL) - JK Tallinna Kalev 0:0

Võit; viik; kaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga; FIN - Soome kõrgliiga.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
LAIAS ILMAS
Chelsea jäi 0:3 taha, aga sadade miljonite asemel päästsid Lampardi naha oma kasvandikud
PÕNEVAT LAUPÄEVAST
MAAILMA TIPUS
PREMIUM LIIGA
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
VAATA VUTTI JÄRELE
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Kas Flora vääris malakat või mitte? Taskuhäälingus läks löömaks!
SILM PEALE!
Karl Andre Vallner: mu eesmärk ei ole olla nõrgemas klubis põhiväravavaht, kel on hästi palju tööd
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
4.
Nõmme Kalju FC
20
12
3
5
39:12
39
5.
Viljandi JK Tulevik
21
9
1
11
26:37
28
6.
Tartu JK Tammeka
21
6
6
9
22:32
24
7.
JK Narva Trans
21
5
5
11
20:31
20
8.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
9.
Tallinna JK Legion
21
4
5
12
14:36
17
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Tallinna FCI Levadia
41
Nõmme Kalju FC
39
Viljandi JK Tulevik
28
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
FC Kuressaare
19
Tallinna JK Legion
17
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK