Kalev kukutas sisuliselt Kure esiliigasse (3)

Maksim Paponov (vasakul) tekitas Kurele paksu pahandust. Foto: Jana Pipar (arhiiv)Tallinna Kalev seljatas järelepeetud 31. vooru mängus 4:1 FC Kuressaare meeskonna ning kukutas sisuliselt saarlased esiliigasse.

Kuressaare asus Elari Valmase jala läbi küll mängu juhtima, ent noppis seejärel neli tükki oma võrgust välja ja pidi taas mornilt mänguväljakult lahkuma.

Kure aktiivsus toob värava

Lähtudes tabeliseisust võttis kohe initsiatiivi enda kätte FC Kuressaare. Juba teise minuti lõpus tulistas Sander Laht, tema pealelöök lendas Daniil Savitski väravast napilt mööda. Kuressaare sai aru, et kõik on tiimi enda käes ja asus külalisi survestama. 8. minutil võinuks Savitski ränk eksimus Sander Lahe nurgalöögi püüdmisel lõppeda väravaga, ent Joel Indermitte ei osanud palli võrku saata.

Vaatamata peaaegu optimaalsele koosseisule, ei tulnud Kalevil rünnakute ülesehitamised üldse välja. Aladin Šišic langes mängupildist välja ja palli talle ei suunatud. Risto Kägo proovis sisse murda, kuid tema peatamisega said Kuressaare kaitsjad hästi hakkama. Ainus võimalus oleks Kalevil juhtunud alles 20. minutil, kuid Kägo hea läbisöödu ajal viibis Kalevi ainus ründaja Stefan Tripkovic suluseisus.

28. minutil lõi Kuressaare oma ainsa värava. Selleni viis aga Kalevi kaitsjate eksimus. Keegi ei takistanud Sander Lahel palliga mööda vasakut äärt tõusmist ja ta tsenderdas Elari Valmasele, kes oli samuti Kalevi trahvikastis uhkes üksinduses ega eksinud vabalt positsioonilt - 1:0.

Kalev ärkas 30. minutiks üles

Kuid juba 2 minuti pärast viigistas Kalev sarnases olukorras mänguskoori. Aladin Šišic tegi spurdi mööda Kuressaare paremat äärt ja tsenderdas õnne peale Kure värava alla - Ats Sillaste jõudis kahe Kure kaitsja vahelt palli puutuda ning see üle Gurniku käte posti põrkest väravasse suunata - 1:1. Hiljem aga selgus, et tegemist oli siiski Kure keskkaitsja Märt Kluge omaväravaga.

Viigivärav saatis Kuressaare tiimi kergesse nokauti. Kalev võttis initsiatiivi ning asus vaikselt domineerima. Šišic sai rohkem vabadust ning ka Ats Sillaste ja Risto Kägo lülitusid ründetööle ümber. Selle domineerimise tulemusena sündis Kalevi teine värav. 38. minutil leidis paremalt äärelt kasti lastud tsenderdus Maksim Paponovi, kes lõpetas rünnaku mahlaka löögiga Kure värava vasakusse nurka - 1:2.

Kalev mattis Kure lootused maha

Teise poolaja algus tõi lahtisema mängu. Juba esimestel sekunditel teenis Kalev nurgalöögi, kuid järgnenud tsenderdusest tekkinud ohu blokeeris Vadim Gurnik. Kuressaare vastas samuti ohtliku rünnakuga - Amor Luup toimetas paremalt äärelt palli Savitski värava alla. Keegi saarlastest trahvikastis pallini ei jõudnud, kuid selle sai kätte Pelle Pohlak, kelle läbimurdmise peatamiseks tuli Daniel Evuy'l määrusi rikkuda.

Kui Kalev tundis, et Kuressaare proovib taas survestama hakata, organiseeris meeskond kohe kolmanda värava. 53. minutil saatis Ats Sillaste kena sööduga Martin Tšegodajevi jooksule mööda vasakut äärt, järgnes tsenderdus trahvikasti, kus Joel Indermitte tegi noortekoondislase jaoks andestamatu vea. Pallile jõudis esimesena Paponov, kelle jaoks oli juba see teine värav mängus - 1:3.

Pärast seda väravat lagunes Kure totaalselt ära. Kui enne seda momenti Kuressaare veel üritas kaotusseisust välja rabeleda ja mängis üsna sümpaatset mängu, siis kolmanda värava järel hakkasid Kure mängijad omavahel tasapisi riidlema. Ka kaitse haihtus ära - Šišici paremalt äärelt antud tsenderdusele ei tulnud keegi vastu ja koguni kaks Kalevi mängijat võisid 59. minutil värava kirja saada. Õnn naeratas Stefan Tripkovicile - 1:4.

Kuressaare üritas siiski väärikalt mängu lõpetada. Kalev rahunes natuke maha ning saarlased proovisid kaotusseisu vähendada. Eriti aktiivne oli Sander Laht ja enne vahetust ka Juri Gavrilov. Saarlased pommitasid Savitski väravat kauglöökidega, kuid Kalevi väravavaht mängis kindlalt ja rohkem väravaid sisse ei lasknud.

Viimane sõna jäi mängus siiski Kalevi öelda - 83. minutil tõrjus Gurnik Tšegodajevi ohtliku pealelöögi nurgalöögiks. Mike Kõivi nurgalöögile sai jala vahele Kalevi noormängija Lauri Mõttus, kuid Gurnik päästis Kuresaare tiimi viiendast väravast.

Mängu parim - Maksim Paponov

Mees, kelle tervise eest peavad kõik Kalevi fännid iga päev palvetama. Maksimiga ja ilma on Kalev kaks erinevat meeskonda. Ka täna tegi mees suurepäraselt oma tööd, lõi 2 väravat ja oli taas Kalevi keskvälja aju.

12. oktoobril kell 14.00 Salme staadionil (Salme vald, Saaremaa)

FC Kuressaare - JK Tallinna Kalev 1:4
28. Elari Valmas - 30. ov Märt Kluge, 38., 53. Maksim Paponov, 59. Stefan Tripkovic

Hoiatused: 63. Sander Sinilaid, 82. Elari Valmas - 45. Maksim Paponov, 49. Daniel Vazquez Evuy
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.