Kalev näitas hambaid, kuid kaotas siiski (0)

Foto: Brit Maria TaelMeistriliiga 34. vooru kohtumine Nõmme JK Kalju ja Tallinna JK Kalevi vahel lõppes nõmmekate 4:2 võiduga. Pantrite eest oli kahel korral täpne Tarmo Neemelo, kollid said kirja ka Ken Kallaste ja Vladimir Voskoboinikov. Kalevi mõlemad väravad lõi Aladin Šišic.

Kohtumise esimesed 18 minutit põnevusi ei toonud. Kalju küll domineeris kergelt, kuid märkimisväärseid võimalusi luua ei suudetud.

19. minutil löödi esimesest tõsisemast võimalusest värav ära. Kalju hästi mängitud karistuslöök vabastas Ken Kallaste, kes väravavahi kohvile saatis ning seejärel mänguvahendi tühja väravasse lükkas.

Viis minutit hiljem duubeldas Kalju oma eduseisu. Allan-Axel Kimbaloula sööt leidis Tarmo Neemelo, kelle löök rikošetist väravavõrku maandus.

Pärast väravaid muutus Kalju domineerimine aina veenvamaks. Neemelol oli 32. minutil ideaalne võimalus tabloole 3:0 vormistada. Damiano Quintieri läbisööt viis pikakasvulise ründaja väravavahiga üks-ühele, kuid Daniil Savitski liikus õigeaegselt pallile vastu ning Neemelol ei õnnestunudki palli väravasse saata.

Poolaja esimesel üleajaminutil Neemelo siiski skooris. Värava arhitektiks oli ründepartner Vladimir Voskoboinikov, kes oskuslikult kasti murdis ning karistusalla jõudva Neemelo sööduga leidis. Mees seekord ei eksinud ning suunas nahkkera alla nurka. Poolajale läks Kalju kindlas 3:0 eduseisus.

Kalevi uus tulemine

Teisele poolajale tuli hoopis teine Kalev. Julgelt võeti mängu dikteerimine enda kätte ning palliga toimetati aukartust tundmata. 63. minutil saigi Kalev oma kauaoodatud värava. Karistuslöögist leiti Aladin Šišic, kes peaga peale virutas. Kalju puurilukk Vitali Teleš sai küll näpud vahele, kuid pall ületas napilt joone ning kohtunik luges värava ära.

77. minutil skooris Šišic taas. Mees võitles karistusalla, viis kaitsja õhtale ning saatis võimsa löögi postide vahele. Mäng oli võtnud ootamatu pöörde ning tundus, et Kalev võib viigipunkti hammustada.

Kõigest kuus minutit hiljem tõi Voskoboinikov Kalevi maa peale tagasi. Quintieri tsenderdus leidis pikakasvulise ründaja, kes otse õhust palli võrku virutas. Vapralt mänginud Kalev sellest väravast enam ei taastunud ning põnev kohtumine lõppes nõmmekate 4:2 võiduga.

Ka Risto Kägo ei valmistanud jalgpallisõpradele pettumust. Veidi enne lõpuvilet teenis mees oma teise kollase kaardi ning saadeti minut enne teisi dušši alla.

Mängu parim - Aladin Šišic

Kõige energilisem ja osavam mees kogu kohtumise vältel. Lõi kaks väravat ning oli pidev oht Kalju väravale.

26. oktoobril kell 14.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)

Nõmme JK Kalju - Tallinna JK Kalev  4:2 (3:0)
19. Ken Kallaste, 23., 45+1. Tarmo Neemelo, 82. Vladimir Voskoboinikov - 63., 77. Aladin Šišic

Hoiatused: 32. Damiano Quintieri, 42. Jefferson Soares, 75. Ferreira Rodrigues - 21. Lauri Välja, 24. Maksim Paponov, 27. Daniel Vazquez Evuy, 37., 90+3. Risto Kägo
Eemaldamine: 90+3. Risto Kägo
Mänguolud: +5, pilves ilm; väljak heas seisukorras.