Kalev suutis võiduga lõpuks pika seeria lõpetada (9)

Foto: Brit Maria TaelMeistriliiga neljandas voorus avas oma hooaja võiduarve JK Tallinna Kalev, kes suutis Sportland Arenal FC Kuressaarest tulemusega 1:0 üle olla.

Ats Sillaste 48. minuti tabamusest kõik kolm võidupunkti saanud Kalev lõpetas sellega lausa uskumatult pikaks veninud võiduta seeria - viimati maitsesid kalevlased meistriliigas võidurõõmu eelmise aasta 12. mail ehk kümme kuud ja 18 päeva tagasi!

Meistriliiga tabelis olid saadud kolm silma ühtlasi Kalevi selle hooaja esimesed, mis tõstsid meeskonna liigas kuuendale reale. Vaid ühe viigipunkti saanud saarlased jätkavad eelviimastena.

Kalev elab ehmatuse üle

Mäng algas kalevlaste jaoks kohe ehmatusega - juba neljandal mänguminutil saatis Sander Laht 30 meetrilt teenitudkaristuslöögi püssikuulina posti, kust mänguvahend tagasi väljakule põrkas. Kalevlased suutsid aga sellest hästi toibuda ning umbes veerandtunnise mängu järel oli initsiatiiv juba täielikult Kalevi käes.

Mitmel korral hoidis avapoolajal saarlasi vee peal väravavahi Siim-Sten Palmi tegutsemine - noor puurilukk tõrjus mitmel korral nii Maksim Paponovi kui ka Fatih Altuntagi üritusi, mis mõne kehvema väravavahi korral oleksid kalevlased kindlasti juhtima viinud.

Kuigi pealinna meeskond sai poolaja keskel vastasele surve selgelt peale pandud, õnnestus Kuressaarel nii-öelda esimene laine üle elada ning poolaja lõpus hakkas mäng taas tasakaalustuma. Poolajapausile mindigi seisul 0:0.

Kalev tõmbab pikema kõrre

Kui avapoolaega alustas kohe hea võimalusega Kuressaare, siis teine kolmveerandtund algas Kalevi "garderoobiväravaga" - Elvis Liivamägi tsenderdus vasakult äärelt leidis tagaposti juures üles Ats Sillaste, kes palli 48. minutil väravasse saatis - 1:0!

Poolaja keskel muutus mäng üha tulisemaks, mis peegeldus ka vigade tiheduses ja raskuses - üha tihedamini olid mängijad kunstmurul pikali mõnda kehaosa kinni hoidmas. Asja ei teinud paremaks ka Kure poolelt vahetusest sekkunud Bert Klemmer, kes oma tuntud jõulise mängustiiliga paljud kalevlased endast välja ajas.

Vaid mõned minutid pärast väljakule tulekut tegi Klemmer haiget kalevlaste poolt suurepärase mängu teinud Paponovile, kes oma põlvevigastust saarlaste pingi ette tohterdama jäi. Seal tekkis poolkaitsjal sõnelus Kure peatreeneri Sergei Zamogilnõiga, mis lõppes sellega, et saarlaste pingil olnud Martti Pukk pidi treenerit lausa füüsiliselt kinni hoidma, et too Paponovile kallale ei tormaks.

Tuline oli ka mängu lõpp - Kuressaare tõi ründesse lisajõude ning mängu viimased kümmekond minutit kuulusidki juba saarlastele. Kollaseid kaarte jagati kamaluga mõlemale meeskonnale ning nägemata ei jäänud ka punane kaart - selle sai kalevlane Risto Kägo, kes palli vile järel vihast minema lõi ning selle eest oma teise kollase kaardi teenis.

Lisaminutitel oli Kurel veel paar nurgalööki ja tsenderdust, kuid need enam tulemust ei toonud - lõpuvile kõlades seisid tablool endiselt Kalevi võitu tähistavad numbrid - 1:0.

Mängu parim - Maksim Paponov

Kalevi keskpoolkaitsja oli eriti esimesel poolajal saarlaste jaoks probleem number üks - pidevalt suutis Paponov ennast kaitsjatest vabaks mängida ning mitmel puhul ka ohtlikke olukordi luua. Paraku lõpetas mehe mängu enneaegselt põlvevigastus.

30. märtsil kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)

JK Tallinna Kalev - FC Kuressaare 1:0 (0:0)

48. Ats Sillaste

Hoiatused: 19., 90.+2. Risto Kägo, 28. Fatih Altundag, 79. Alen Stepanjan, 83. Daniel Vazques Evuy -  14. Andre Ilves, 75. Andro Aavik, 78. Raiko Karpov, 87. Bert Klemmer
Eemaldamine: 90.+2. Risto Kägo
Mänguolud: -1, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.