Kalev tegi Kuresaare püsimajäämise veelgi keerulisemaks (1)

Foto: Jana PiparTeisipäevases meistriliiga mängus võtsid mõõtu tabeli eelvimane Tallinna Kalev ja viimane FC Kuressaare. Kure jaoks muutusid püsimajäämise šansid vaid teoreetiliseks, Kalev tõusis aga 3:1 võiduga Narva Transi kõrvale.

Mängu algus kulges Kalevi pilli järgi. Tallinlased alustasid domineerivalt ning tänu heale pressingule ja ääremängijate tööle asusid ohtlikke momente looma. Esimene nurgalöök neljandal minutil, mille sooritas Lauri Välja, võinuks väravaga lõppeda, ent Maksim Paponov ei jõudnud napilt pallini ja Kure keskkaitsjad klaarisid situatsiooni ära. Järgmine üliohtlik monent Kure värava juures juhtus kaheksandal minutil, kui Paponov tegi vasakult äärelt karistuslöögist tsenderduse trahvikasti. Kure puurilukk Rait Hansen lõi rusikatega palli kastist välja, kuid see tuli kohe tagasi ja Stefan Tripkovicil ei olnud õnne, et tema pealelöögiga sai Hansen hakkama.

Kalevi pingutused tõid 12. minutil avavärava - Aladin Šišic tegi paremal äärel pika jooksu palliga ja tsenderdas madalalt trahvikasti, kus olid õigel ajal Tripkovic ja Paponov. Pall lendas väravaposti põrkega Kure võrku ja selle autoriks sai poolkaitsja Paponov - 1:0.

Kuressaarel olid rünnakute ülesehitamisega suured raskused. Kalev ei andnud saarlastele vajalikku ruumi ning kaitsetöös olid eelkõige Kevin Ingermann ja Johannes Kukebal väga head. Paar korda õnnestus Kurel siiski korralikud rünnakud läbi viia, kuid ei Raiko Karpov ega Amor Luup ei suutnud oma võimalusi väravateks muuta.

Kalev ei tahtnud aga pikalt kassi-hiire mängu mängida ja lõi peatselt teise värava. Taas tegi Šišic suurepärase töö: Martin Tšegodajev tsenderdas vaskult äärelt ning Paponov lükkas peaga palli edasi paremale Šišicile, kes saatis viivitamatult oma lemmikjalaga palli Hanseni väravasse - 2:0.

Teise poolaja alguses oli juba pisut teravam üliraskesse seisu jäänud Kuressaare. Meeskonnal polnud enam midagi suurt kaotada ning otsis vastase värava lähistel õnne. Kuid nagu ka esimesel poolajal, olid valdav osa Kure rünnakutest üsna hambutud. Näiteks kui ründasid Karl Mööl ja Martti Pukk, siis teised saarlased olid neist liiga kaugel, et vajadusel appi tõtata. Ka standardolukorrad olid Kurel üsna kehva sooritusega ning Mart-Mattis Niinepuule suuri probleeme ei valmistanud.

56. minutil Kalev sisuliselt kustutas Kure lootused heale mängu (ja võimalik et ka hooaja) lõpule. Paponov märkas, et Kuressaare trahvikasti piiril seisab üksinda kapten Ats Sillaste, ja viimane saatis ilusa pealelöögiga palli Hanseni värava vasakusse nurka - 3:0!

Ainus, millega Kuressaare vastata suutis, oli Greger Könninge 78. minuti värav. Niinepuu ei jõudnud libastumise tõttu Mööli sooritatud nurgalöögist tulnud pallini ja Könningel õnnestus peaga lohutusvärav lüüa - 3:1.

Mängu lõpuminutitel oli hoopis Kalevil võimalusi veel skoori muuta, Kuid Tripkovic ja Šišic jätsid oma momendid realiseerimata.

Mängu parim - Aladin Šišic

Šišic tegi platsil väga palju ründe- ja kaitsetööd. Tema arvele jäi üks resultatiivne sööt ja ka ülitähtis värav. Viimastel minutitel oli ta paremkaitsja rollis ja tuli sellega suurepäraselt toime.