Kalev tõusis suure võiduga seitsmendaks (galerii!) (0)

Tallinna Kalev purustas Premium liiga 34. voorus Pärnu Vapruse 5:0 ja tõusis Viljandi Tulevikust mööda, seitsmendaks.

Kalev avas skoori 15. minutil. Pärast Hidetoshi Wakui ja Takuya Matsunaga sööte lükkas Hannes Anier kiirel rünnakul palli seitsmelt meetrilt võrku.

Viis minutit hiljem tekkis tallinlastel järgmine suurepärane võimalus. Rasmus Ilvese ja Wakui võitluse tagajärjel jäi pall lahtiseks. Selle noppis Roman Sobtšenko, kes tormas karistusalasse, kuid lõi healt positsioonilt mööda.

28. minutil andis Daniil Ševjakov tsenderduse, millele Wakui varba vahele küünitas. Pall suundus alumisse väravanurka ja Kalev juhtis 2:0.

Kümme minutit hiljem andis Ševjakov hea madala palli karistusalasse. Magnus Villota pani küll jala vahele, aga lükkas selle tagajärjel mänguvahendi hoopis Anierile veel mugavamalt ette ja ründaja tegi seisuks 3:0.

Avapoolaja lõpus pidid mõlemad puurivahid ühe hea tõrje tegema. Karl Andre Vallner tõrjus jalaga Gegi Kekua löögi, Richard Aland pareeris kätega Sobtšenko soorituse.

55. minutil sai Sobtšenko siiski tabamuse kirja, kui pärnakatelt palli röövis ja karistusala kaare pealt skooris.

Lõppseisu vormistas vahetusmees Andre Järva. Ta võttis Kristofer Kaasikult palli ära, liikus trahvikasti ja saatis palli alumisse nurka.

Kalev teenis oma esimese võidu pärast 12. augustit. Vaprus sai kaheksanda järjestikuse kaotuse ja on üliraskes seisus. Pärnakad võivad otse väljalangemisest pääseda vaid juhul, kui kaks viimast mängu Nõmme Kalju ja FC Kuressaare vastu võidavad.