Kalevi võidutahe oli Infoneti omast suurem (1)

Foto: Jana PiparKalevi keskstaadionil läksid 33. vooru mängus vastamisi meeskonnad, kes võivad veel nii viiendale kohale tõusta kui ka pärast Tammeka võitu üleminekumängudele kukkuda. Kalev näitas pärast Martin Tšegodajevi eemaldamist suurepärast mängu ja võitis oma tabelinaabrit 3:1.

Kalev asus võõrustajana kohe esimesest minutist domineerima. Kolmandal minutil sooritas Maksim Paponov paremalt äärelt mängu esimese karistuslöögi, kuid raamidest lendas pall mööda. Raskel ja pehmel platsil ei osanud kumbki meeskonnad näidata mõtekamat mängu, kui saata pikk pall ette.

Kalevi lootused ründeliinis olid kõigepealt seotud Stefan Tripkoviciga, kuna Aladin Šisic viibis esimestel minutitel Infoneti mängija Oleg Valovi varjus ning vajalikku ruumi ta spurtimiseks ei saanud. Vaatamata palli valdamisele, ei suutnud nad aga vastase värava all midagi ohtlikku luua. Infoneti keskkaitsjad Andrei Kalimullin ja Vladimir Avilov olid mobiilsed ning Paponov ning Tripkovic sageli kaetud.

Infonetil olid ründetsoonis aktiivsed nii Valov kui Maksim Lipin, kes 15. minutil pääses 17 meetrilt löögile, kuid ei olnud sellel ei jõudu ega täpsust. Siiski lõppes külalismeeskonna järgmine rünnak väravaga. Kolmanda järjestikuse nurgalöögi järel ei suutnud Šišic palli peaga kaugele klaarida ning Vladimir Malinin saatis selle tagasi Kalevi trahvikasti suunas. Paremal äärel sai palli Oleg Valov, kes tsenderdas selle kõrgelt Kalevi värava alla. Johannes Kukebal kaotas oma duelli Trevor Elhile ja Infoneti vasakkaitsja saatis peaga palli Daniil Savitski värava paremasse nurka - 0:1

Olulisi muudatusi see värav mängu ei toonud. Endiselt otsis Kalev pikkade pallidega Tripkovici ja Paponovit ning Infonet proovis raskel platsil kombineerides Savitski kaitstava väravani jõuda.

Kodumeeskonnal oli 25. minutil võimalus viigistada - Risto Kägo tsenderdas trahvilöögist Infoneti penaltipunkti kohale, kus kõige kõrgemale kerkis Daniel Evuy, kelle pealöögi üle lati tõrjumisega nägi Infoneti puurilukk Matvei Igonen palju vaeva. Järgnes nurgalöök, mille järel oli omaväravale lähedal Avilov, kuid tema õnneks lendas mänguvahend väravast mööda.

43. minutil oli Infonetil võimalus eduseis kahekordistada, kui Konstantin Nahk andis hea söödu Oleg Valovile, viimane murdis vastase trahvikasti, ent lõi selgelt üle värava.

Teisel poolajal mängis Kalev juba palju aktiivsemalt. Meeskond haaras selgelt initsiatiivi, kuid Infonet mängis kaitses jätkuvalt hästi. Kohtumise murdepunkt oli 65. minut. Selle minuti jooksul murdis Kalevi trahvikasti Manucho, kes pärast kontakti Daniil Savitskiga kukkus, kuid kohtunik penaltit ei näidanud. Kohe pärast seda saatis Ats Sillaste pika palli kalevlaste Tripkovici suunas, kes kukkus Infoneti trahvikastis ja seekord näitas mängu peakohtunik penaltit, kuna Trevor Elhi rikkus serblase vastu määruseid. Penalti teeninud Tripkovic realsiseeris selle külmavereliselt - 1:1.

67. minutil saadeti jõhkra vea tõttu riietusruumi Martin Tšegodajev, kes teenis seitsme minutiga kaks kollast kaarti. Ent Kalevil on sel hooajal olnud palju kogemusi kümnekesi mängimisega ja Frank Bernhadrt ehitas kiiresti meeskonna mängu ümber ja kaitses hakati mängima kompaktselt. Infonet ei suutnud selletõttu midagi ohtlikku luua. Kalev aga näitas selgelt, et isegi viigiga meeskond täna ei lepi.

87. minutil sooritas Maksim Paponov vasakult äärelt karistuslöögi ning Infoneti kaitsjate tegevus ajas Igoneni segadusse ja mees oli sunnitud palli väravast välja võtma - 2:1.

Viimastel minutitel proovis Infonet ikkagi viigistada, kuid lõppseisu vormistas siiski Kalev. Mängu kangelane Stefan Tripkovic jooksis kiirrünnakule mööda vasakut äärt ning mehel oli kaks varianti jätkamiseks: hoida palli võimalikult kaua enda käes ja proovida teenida nurgalöök või murda sisse trahvikasti. Serblane valis viimase variandi ja näidates maailma tasemel tehnikat, sahistas kolmandat korda Igoneni kaitstava värava võrku - 3:1.

Mängu parim - Stefan Tripkovic

Teenitud ja realiseeritud penalti ning imeilus värav viimastel sekunditel. Iga mänguga näitab mees üha paremat mängukvaliteeti ja käivad juba jutud, et teda tahavad enda ridades näha Eesti tugevamad klubid.

19. oktoobril kell 14.00 Kalevi Keskstaadionil (Staadioni 8, Tallinn)

JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Infonet 3:1 (0:1)
65. pen., 90+3. Stefan Tripkovic, 87. Maksim Paponov - 18. Trevor Elhi

Hoiatused: 33. Risto Kägo, 60., 67. Martin Tšegodajev, 90. Stefan Tripkovic - 53. Vladimir Avilov, 90. Aleks Mones
Eemaldamine: 67. Martin Tšegodajev
Mänguolud: +5, vahelduva pilvisusega hoovihmadega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.