Kalevlased ise lõid, ise võitsid (0)

Jevgeni Kabajev lõi ka täna värava. Foto: Jana Pipar

Sillamäe Kalev jäi küll aegade veidraimast omaväravast tagaajaja rolli, kuid heastas eksimuse mängu vältel kolme väravaga, alistades Narva Transi 3:1.

Kohtumist alustas pisut teravamalt kodumeeskond, kes asus agressiivselt ning aktiivselt avaväravat jahtima. Esimene tõsisem võimalus tuli juba neljanda minuti paiku, kui kalevlaste kastis toimetanud Dmitri Barkov mängis küll efektselt kaitsemängijad üle, kuid ei suutnud olukorda väravaks realiseerida.

Skoor avati aga lähiajaloo tragikoomilisema eksimusega, kui täiesti süütust olukorrast 9. minutil klaaris Deniss Malov palli vastu Oleksandr Suhharovi, kelle põlvest maandus pall kõigi üllatuseks Mihhail Starodubtsevi võrgus.

Seejärel ärkasid pisut ka sadamalinlased, asudes Jevgeni Kabajevi toel iseenda kokkukeedetud supist väljapääsu otsima. Viigivärav oli tõeliselt lähedal poolaja keskel, kui karistuslöögijärgsest olukorrast pääses lööma omavärava üks orkestrante Malov, kelle vägev pauk tabas õnnetul kombel aga põiklatti.

Seejärel taaselavnes pisut ka Narva, luues mitmeid häid võimalusi skoori kasvatamiseks, kuid küll ei suutnud i-le punkti panna Svjatoslav Jakovlev, küll Kirill Nesterov. Teadupärast ei talu jalgpallijumal aga liigset väravavõimaluste raiskamist, mistõttu jõudsidki viigikollini kalevlased, kui Kabajev mängis audist tulnud palli osavalt peaga ette Maksim Paponovile, kes omakorda nahkkera täiest südamest võrku põrutas.

Viigiseisul 1:1 mindi Kreenholmi staadionil ka puhkusele, esimese kolmveerandtunni põhjal võis oodata ka põnevat teist poolaega.

Teise kolmveerandtunni alguses tegi aga koheselt Narvale karuteene seni väga sümpaatselt mänginud Arnold Kreger, kes Sillamäe pikale söödule vastu minnes pallist läbi jooksis. Tekkinud olukorras ei jäänud Kabajevil muud teha, kui pall kaitsmata väravaraamide vahele lükata. 2:1 Kalevile!

Pärast juhtväravat rahunesid kalevlased veidi ning lasid piirilinlastel suuremate lainetega ründama hakata. Kohtumise teist viigiväravat aga ei kippunud tulema ning antud asjaolu kasutasid ära Sillamäe mehed, kui nurgalöögist lahtiseks jäänud palli vormistas väravaks vahetusest sekkunud Anton Panov.

Seisul 3:1 kohtumine ka lõppes ning nii tõusis Kalev Transist liigatabeli arvestuses juba kaheksa punkti kaugusele.

Mängu parim - Jevgeni Kabajev

Tõi Paponovile viigiväravavõimaluse kandikul ette ning hiljem viis kalevlased ka juhtima. Igati sümpaatne partii ründajalt!

23. juuli kell 16:00 Narva Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans - JK Sillamäe Kalev 1:3 (1:1)
9. ov. Oleksandr Suhharov - 42. Maksim Paponov, 49. Jevgeni Kabajev, 78. Anton Panov

Hoiatused: 21. Ovsjannikov, 60. Barkov, 76. Škinjov, 90+2. Mihhailov - 44. Malov, 48. Volkov, 70. Suhharov
Mänguolud: +21, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras