Kalju alistas Transi kahe minutiga (0)

Foto: Gertrud AlatareKuigi Kaljul on üha vähem lootust kaitsta sel aastal meistritiitlit, alla nad veel ei anna. Vaatamata Transi kõrgele aktiivsusele, kasutasid nõmmekad eile kahel korral ära vastaste eksimused ja saavutasid kindla 2:0 võidu.

Mängu alguses pakkusid mõlemad meeskonnad tasavägist, ent sündmustevaeset etendust. Narva Trans püüdis võõrustajana kohe initsiatiivi enda kätte haarata, ent piirilinlaste vana häda, loovate ja teravate mängijate puudumine, andis taas endast teada ning Kalju kaitsjad ei lubanud algminutitel narvalastele ühtegi reaalset võimalust. Kuid ka Kalju polnud rünnakutes väga aktiivne. Nende peatreener Igor Prins pidi kahe võtmemängija mängukeelu tõttu tavapärast mänguskeemi muutma ning ilma Kimbaloula ja Quinterita valitses äärtel tühjus.

13. minutil teenis Albert Taar karistuslöögi ja Vitali Andrejev võinuks tugeva madala löögiga skoori avada, kuid Kalju väravavaht Vitali Teleš leidis viimasel hetkel võimaluse, et pall püüda. Järgmine ohtlik moment tekkis taas standartolukorrast: 26. minutil sikutas Eino Puri paar meetrit enne trahvikasti joont Albert Taari. Karistuslööki sooritama siirdus taas Vitali Andrejev, kuid poolkaitsjal ebaõnnestus pealelöök täielikult.

Veerandtunniks mäng aga vaibus täielikult. Käis suhteliselt hambutu võitlus, kus oli palju pisivigu ja tehnilist praaki mängijate poolt. Palli valdamises olid meeskonnad võrdsed ja võib-olla mingi väike initsiatiiv oli siiski Kalju käes.

40. minutil sooritas vasakult äärelt tsenderduse Hidetoshi Wakui, mille teises otsas puudutas Voskoboinikov võitluses Pavel Avdejeviga kergelt palli ja see võttis suuna Transi võrgu poole, kuid Vosko endale seda väravat kirja ei saanud -  Andrejev üritas kuidagi mitte osavalt takistada pallil võrku minemast, ent sai enda nimele hoopis omavärava - 0:1.

Ei jõudnud Trans sellest šokiväravast toibuda, kui kaks minutit hiljem Neemelo Ken Kallaste söödu järel palli Dzelme kaitstava värava vasakusse nurka virutas - 0:2.

Kalju jätkas survet, et Transi lõplikult murda, ent Vosko tsenderdusele Neemelo suunas jõudis vahele Nesterovski. Trans üritas Kalju värava all midagi korraldada, kuid Muhhametdinovi tsenderdused ei leidnud vastuvõtjat.

Teisel poolajal proovis Transi peatreener meeskonna mängupilti elavamaks muuta. Nähtamatuteks jäänud Artjom Škinjov ja Taar lahkusid platsilt ning mängu sekkusid Aleksei Belov ja Viktor Plotnikov. Just viimane üritas 48. minutil käärlöögiga Kalju võrku sahistada, kuid nõmmekate õnneks see katse nurjus.

Vaatamata oma aktiivsusele, ei suutnud Trans mängu lõpus midagi ette võtta, et skoori muuta. Transi pressingust eriti suurt kasu polnud, tsenderdused lõppesid seal, kus seisid Kalju kaitsjad ja kauglöögid olid enamasti ebatäpsed. Kalju aga jätkas rahulikult enda mängu mängimist ja suurt vaeva nägemata viidi kohtumine kindla võiduni.

Mängu parim - Tarmo Neemelo

Kalju number 99 oli aktiivne - esimesel poolajal oli ta vist ainus, kes tekitas Transi värava all ohtlikke momente. Lõi värava ja oli kasulik ka kaitsjaid abistades.

19. oktoobril kell 14.00 Narva Kreenholmi staadionil (26. Juuli tn 4, Narva)

Narva JK Trans - Nõmme JK Kalju 0:2 (0:2)