Kalju ennast teistkordselt Transil üllatada ei lasknud (vaata galeriid!) (0)

Premium liiga kuuenda vooru mängus Narva Transi paremust tunnistama pidanud Nõmme Kalju võttis täna Ida-Virumaa meeskonnalt revanši, kui alistas nad Henrik Pürgi ja Artjom Dmitrijevi väravatest 2:0.

Koduväljakul mänginud Kalju asus matši juhtima juba 11. minutil, kui Maximiliano Ugge pisivigastuse tõttu algkoosseisu edutatud Henrik Pürg skoori tegi. Nurgalöögijärgses olukorras suunas esmalt Artur Valikajev peaga mänguvahendi posti, kuid tagasi põrkunud pallil oli esimesena jaol Pürg.

Trans ohustas esimest korda tõsisemalt Kalju väravat 20. minutil, kui neil oli kasutada suurepärasest positsioonist karistuslöök. Denis Poljakovi hea löögi tõi veel parema tõrjega lati alt ära Kalju väravavaht ja kapten Vitali Teleš.

Võimalustevaese, kuid see-eest vigaderohke avapoolajale anti juurde kaks lisaminutit, kuid peakohtuniku Juri Frischeri vile kõlas alles neljandal lisaminutil, sest mänguseisakuid jagus ka lisaminutitel.

Teise kolmveerandtunni alguses sekkus mängu Tarmo Neemelo, kes kohe ka väljakuperemeeste kasuks penalti teenis. Karistusalas rikkus tema vastu määruseid kaitsja Viktor Plotnikov. 11 meetri karistuslöögi realiseeris kindlalt väravaks Artjom Dmitrijev.

Mõned minutid enne Kalju teist väravat oli võimalus skoori teha Artur Valikajevil, kuid siis oli ülesannete kõrgusel hiljem saatusliku penaltivea teinud Plotnikov, kes väravajoonelt palli minema lõi.

Neemelo suutis mõnel korral veel Transi kaitsjatele pahandust tekitada, kuid sarnaselt esimesele poolajale oli ka teine üsna sündmustevaene. Kalju võttis 206 silmapaari ees väärtusliku 2:0 võidu ning kindlustas tabelis oma kolmandat positisooni. Trans jätkab viiendal tabelireal.

Mängu parim - Artjom Dmitrijev

Kalju poolkaitsja suutis koos Valikajeviga keskvälja kontrolli all hoida. Realiseeris oma meeskonna kasuks penalti ning teenis teisel poolajal sõnelemise eest kollase kaardi.