Kalju ja Flora tegid tõelises põnevusmängus viigi (galerii!) (0)

Nõmme Kalju läks meistriliiga 27. voorus Tallinna Flora vastu 0:2 kaotusseisust 3:2 juhtima, põnevusmäng lõppes 3:3 viigiga.

Mäng algas väga kinniselt. Esimesest heast võimalusest läks Flora 18. minutil juhtima, kui Zakaria Beglarišvili andis löbisöödu paremalt tõusnud Gert Kamsile, kes lükkas omakorda palli värava ette. Maksim Gussev lükkas seal palli võrku - 0:1.

Avapoolajal pidid mõlemad puurivahid ühe ohtliku kauglöögi posti äärest ära tõrjuma - Mait Toom sai käe vahele Damiano Quintieri sooritusele ning Vitali Teleš tõi ristnurga eest ära Beglarišvili ürituse. Palli valdas avapoolajal Flora, vaid vahetult pärast kaotusseisu jäämist surus 5-10 minutit Kalju.

Teisel poolajal hakkas väravaid sadama. Esmalt realiseeris Kams Beglarišvili hea läbisöödu, lüües ühe puutega palli lati alla - 0:2.

Vaid kaks minutit hiljem võttis Artur Valikajev rinnaga Karl Mööli aiduviske maha ja saatis ilusa ülepuusalöögi väravasse, tuues Kalju kiirelt mängu tagasi - 1:2.

Seisu viigistas Mööl, kes oli täpne nurgalöögijärgses saginas. Kalju viis 75. minutil juhtima vahetusmees Tarmo Neemelo, kes lõi palli libistamise pealt Joonas Tamme rikošeti kaudu tagumisse nurka - 3:2.

Sündmusterohkele mängule pani kauni punkti oma teise väravaga Kams, keerutades eelviimasel minutil karistuslöögi ristnurka - 3:3. Kams tähistas väravat emotsionaalselt, pannes Kalju fännide ees näpu suu ette ning joostes siis Flora fännidega kallistama.

Tihedas tabelis on nüüd Floral, kelle 8-mänguline võitude seeria katkes, 27 mänguga 56 punkti ning Kaljul 25 mänguga 55 punkti.

Mängu parim - Gert Kams

Flora kapten ja paremkaitsja lõi kaks väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Raske oleks rohkem ühelt mängijalt tahta. Tõeline Flora hing ja oma iluväravaga päästis klubile vajaliku punkti.