Kalju jättis põnevusmängus tiitliga hüvasti (0)

Mõlemad meeskonnad said parimad koosseisud platsile panna. Kalju eest tegi esimese mängu algkoosseisus peale pikka vigastuspausi taastunud Jüri Jevdokimov, kes võttis koos Tarmo Neemeloga postisiooni Kalju ründeliinis. Ka Floral said terveks Sander Van de Streek ja Karol Mets.

Juba teisel minutil pääses Albert Prosa pealelöögile, kuid Vitali Teleši eest mängis selles olukorras Kadrioru põhjavärava post. Järellöögile jõudis esimesena Flora, kuid Hiroki Maehara takistas kõigest väest Logua pealelööki.

Mängu esimesel veerandtunnil oli Flora pisut domineerivam pool. Nagu näitasid eelmised mängud - Flora valib palli valdamise, kõrge pressingu ja surve taktika. Kalju proovis rünnata äärte kaudu, kuid hästi see neil ei õnnestunud. Flora trahvikastis ei saanud Kalju mängijad vabadust ning ainus millega mängu alguses Kalju ründajaid silma jäid oli Tarmo Neemelo teenitud nurgalöök paremal äärel, mis aga mitte mingit ohtu ei toonud.

17.minutil rikkus mängu rahuliku iseloomu ära Irakli Logua. Allan Kimbaloula ebaohtlikku tsenderdust vasakult äärelt ei saanud Logua oma trahvikastis korralikult vastu võtta ning abhaaslasel tuli käega mängida. Mängu kohtunik näitas kindlalt penaltipunkti kohale. Hidetoshi Wakui realiseeris külmavereliselt penalti. Stanislav Pedõk lendas paremasse nurka ning palli saatis Wakui temast vasakusse nurka - 1:0.

Peale löödud väravat jätkas Kalju äärmiselt ditsiplineeritult mängimist. Maehara saatis kogu aeg nagu kinni liimitult Loguat ning Flora vasak äär Kalju eduseisule ohtu ei kujutanud. Ka paremal äärel hoidsid Rauno Allikut kõrgendatud tähelepanu all Ken Kallaste ja Allan Kimbaloula. Floral jäi loota vaid standardolukordade peale.

29.minutil sooritas Irakli Logua keskväljalt pika tsenderduse Kalju trahvikasti, kuid Sander Posti pealöök lendas kaugelt väravast mööda. Kahe minuti pärast lõppes Sander Van de Streeki individuaalne sooritus pealelöögiga, millega Teleš hakkama sai. Irakli Logua nurgalöök ei kerkinud samuti Telešile probleemiks.

Flora asus initsiatiivi võtma siis, kui Norbert Hurt tegi taktikalise muudatuse. Maeharast väsinud Logua siirdus paremale äärele ja Rauno Alliku tuli vasakule äärele. See andis ka kohe tulemuse. Kalju mängijad hakkasid rohkem vigu tegema ning üks neist viis ohtliku trahvilöögini väravast 19 meetri kaugusel. Logua pealelöök oli väga ohtlik, kuid Teleš päästis ilusa lennuga oma tiimi väravast.

Neljandal lisaminutil sai juba Flora õiguse penalti löömisele. Brent Lepistu tsenderdas Kalju trahvikasti ja Bärengrub sikutas Sander Posti pikali. Sarnaselt Kalju penaltile realiseeris selle kindlalt Markus Jürgenson - 1:1.

Teise poolaja alguses oli taas aktiivsem Flora. Prosa teenis kiiresti kaks trahvilööki, kuid Logua sooritusega sai Damiano Quintieri hakkama ning Sander Posti pealelöök lendas üle värava.

Igor Prins otsustas vaheajal tugevdada kesktsooni ning üsna nähtamatu Jevdokimovi asemele sekkus mängu Yankuba Ceesay. Nõmme Kalju mängijad hakkasid närvitsema ja viie minuti jooksul tegid vähemalt neli ohtlikku viga. Kimbaloula sai kollase kaardi ja oli lähedal ka teisele kollasele, kuid keskväljal tehtud vea eest Baranovile sai ta peakohtunikult vaid suulise noomituse.

Flora jättis Kalju pallist ilma, kuid ei saanud ka ise midagi ohtlikku luua. Pikkade pallidega edu ei saavutatud ja söötude kvaliteet jättis samuti kõvasti soovida. Kalju sai närvid 60. minutiks kontrolli alla ning Kimbaloulal oli võimalus hea tsenderduse sooritamiseks, kuid Baranovi pressingu alt ei suutnud ta välja tulla.

Küll sai aga 58. minutil mängu sekkunud Vladimir Voskoboinikov Sander Posti pressingust lahti ja andis hea söödu trahvikasti murdnud Ken Kallastele. Kallaste lõi Pedõki pihta ja seejärel oli paar sammu Wakuist kiirem Baranov, kes klaaris situatsiooni.

Flora lõi 74.minutil teise värava - Andre Frolovi mängu sekkumisega sunniti taas Kalju eksima ning kiire rünnak, mille organiseerisid Frolov ja Prosa lõppes viimase sööduga Rauno Allikule. Alliku näitas Kalju trahvikastis head tehnikat ja saatis puhkusele Kallaste ning seejärel lõi peale. Rikošeti ja postipõrkega leidis pall tee Kalju väravasse - 1:2.

76. minutil jättis Kimbaloula Kalju kümnekesi. Mees murdis trahvikasti sisse ning kukkus peale kerget kontakti Flora kaitsjaga. Kohtuniku arvates oli selles episoodis sukeldumine ning kostitas Kimbaloulat teise kollase kaardiga.

Kuid Kalju ei andnud alla ja isegi kümnekesi pandi Florale surve. 79. minutil saatis Vladimir Voskoboinikov kannaga Pedõki tõrjutud Bärengrubi pealelöögist palli võrku. Värav tekitas ohtralt vaidlusi, sest Flora mängijate arvates leidis meestesummas aset määruste rikkumine, kuid Tarajev pidas väravat loetuks - 2:2.

86.minuti oli võimalus Florale võit tuua Sappinenil, kuid tema pealelöögiga sai Teleš hakkama ja Ken Kallaste organiseeris kiire rünnaku vasakul äärel, kuid luhtas selle ise enne Flora trahvikasti.

Lõpuminutitel oli taaskord aktiivsem Flora. Kuid ei nurgalöögid ega tsenderdused ei toonud Florale kolmandat väravat. Kaljul aga ei leidunud sellist meest, kes koos Voskoga võiks mängu otsustada. Voskost endast aga ei piisanud.

Mängu parim - Vladimir Voskoboinikov

Huvitav, miks Igor Prins ei pannud meest algkoosseisu. Eesti liiga parim väravakütt mängis täna nagu tõeline liider, lõi viigivärava ja hoidis Flora kaitsjaid pidevas ärevuses.