Kalju lükkas FCI seitsme punkti kaugusele (galerii!) (3)

Hetk, mil pall Igor Subbotini löögist väravajoone ületas. Foto: Oliver Tsupsman

Nõmme Kalju teenis Premium liiga viiendas voorus 3:2 võidu FCI Tallinna üle ning jättis tiitlikaitsja juba seitsme punkti kaugusele.

Kalju jaoks oli see kolmas järjestikune minimaalne võit, kusjuures kõigis neis kolmes mängus on otsustav värav löödud alles pärast 80. minutit. Teist korda järjest lõi peaga võiduvärava vahetusmees Igor Subbotin.

Lisaks viiele väravale oli kohtumises ohtralt kollaseid kaarte ja publikut. Kohtunik Juri Frischer jagas kümme hoiatust, neist seitse Kalju meestele. Poolkaitsja Janar Toomet sai juba praegu oma hooaja neljanda kollase kaardi, mis tähendab järgmise liigamängu vahelejätmist. Kõva lärmi teinud pealtvaatajaid oli kokku 1117, mis on käimasoleva hooaja suurim number.

Skoor avati 13. minutil Artur Valikajevi teenitud penaltist. Andrei Sidorenkovit ei morjendanud see, et ta eelmises voorus penaltil eksis - ta võttis löögi enda peale ka nüüd ning saatis palli kindlalt üles nurka ja Matvei Igoneni valele poole.

Kui esimesel veerandtunnil domineeris Kalju, siis seejärel hakkas aktiivselt viigiväravat jahtima FCI. Palju käis pall läbi Sergei Tumasjani, kes tulistas 42. minutil karistusala joone juurest posti. Tagasipõrganud pallini jõudis esimesena Aleksandr Kulinitš, kes võrku sahistas - 1:1.

Vaheajal esines lauljanna Jana Kask, kes polnud veel lõpetanud, kui juba teine poolaeg algas. Algas see sündmusterohkelt, sest 50. minutil Carlos skooris. Saanud Peeter Kleinilt söödu, tegi brasiillane karistusalas väikese konksu ja lõi palli posti kõrvale - 2:1.

Ka sellele oli Kulinitšil vastus olemas. Dmitri Kruglovi tsenderduse rammis ta 55. minutil peaga väravasse - 2:2.

Otsustava värava vormistas 82. minutil Sidorenkovi karistuslöögi järel Subbotin, kes kerkis kõige kõrgemale ja suunas palli ristnurka. Igonen sai küll käe vahele, aga ei suutnud tõrjuda.

FCI jaoks oli tegemist juba kolmanda kaotusega viie vooru jooksul.

Mängu parim - Aleksandr Kulinitš

Kui Kulinitš pingile vahetati, oli seis veel viigiline ja seda just tänu temale, sest aitas meeskonnal oma väravatega kaks korda kaotusseisust välja tulla.