Kalju nõrgenenud Sillamäele hinnaalandust ei teinud (0)

Koondisepausi ajal kolmest võtmemängijast ilma jäänud Sillamäe Kalev sai Hiiu staadionil Nõmme Kaljult täpselt sama skooriga kaotuse, nagu oli seal aprillikuus saanud põhimeestele puhkust andnud Viljandi Tulevik - 0:8.

Kindlalt domineerinud Kalju avas skoori seitsmendal minutil, kui Carlos realiseeris väravaks Karl Mööli hea eeltöö, lüües palli alla nurka.

Mihhail Starodubtsev tõrjus küll lati alt Artur Valikajevi karistuslöögi, aga sellele järgnes kohe kaks Trevor Elhi kornerit, millest teise suunas Valikajev ikkagi peaga väravanurka - 2:0.

Kolmanda tabamuse vormistas Robert Kirss, kellele Aleksei Jepifanov palli kogemata tühja värava ette söötis.

Kolm minutit hiljem kasvatas skoori Carlos, kes sai Valikajevilt hea läbisöödu, mängis Starodubtsevi üle ja lükkas kaitsjate vahelt palli võrku.

Avapoolajal jõudis Kalju lüüa ka viienda värava. Selle meisterdas Nikolai Mašitšev, kes sai Möölilt söödu ja paigutas palli tagumisse nurka.

50. minutil tegi Janar Toomet seisuks 6:0. Ta sai Kirsilt söödu kasti ja lükkas madala palli Starodubtsevist mööda.

Kui Carlos ja Valikajev välja vahetati, ei läinud Sillamäe elu kergemaks, sest platsile jooksid Tarmo Neemelo ja Vlasi Sinjavski. Seitsmendasse väravasse panustas Neemelo suurelt, hoides palli ja tõstes selle õigel ajal Möölile. Paremkaitsja tõstis omakorda palli edasi Kirsile pea peale ja viimane skooris. Mööl sai kirja oma kohtumise kolmanda resultatiivse söödu, Kirss oma teise värava.

73. minutil ei saanud Toomet tühjale väravale pihta. Ta sai Neemelolt oivalise läbisöödu kaitseliini seljataha ning mängis mööda kaugele vastu tulnud Starodubtsevist, aga lükkas seejärel palli vastu posti.

Lõppseisu 8:0 vormistas Sinjavski, kes suunas peaga sisse Neemelo täpse tsenderduse. Sillamäe sai oma senise hooaja suurima kaotuse.

Kalju eest tegi oma meistriliiga debüüdi keskkaitsja Kermo Pihelgas, kes asendas 68. minutil Maximiliano Ugget. Sillamäelastest pääsesid esmakordselt kõrgliigas põhikoosseisu Irakli Torinava ja Erik Anohhin, debüüdi tegi vahetusmees Jelissei Zahharov.

Mängu parim - Carlos

Carlos tundis end sillamäelaste vahel purjetades väga mugavalt. Ta avas skoori ja lõi ka neljanda värava, samuti oli tema tehtud survest suur abi kolmanda tabamuse puhul. Kui brasiillane 58. minutil välja vahetati, oli ta puhkuse auga välja teeninud.

16. juunil kell 20.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme Kalju FC - JK Sillamäe Kalev  8:0 (5:0)
7., 35. Carlos Geovane, 22. Artur Valikajev, 32., 67. Robert Kirss, 40. Nikolai Mašitšev, 50. Janar Toomet, 77. Vlasi Sinjavski

Väravasöödud: 7., 40., 67. Karl Mööl, 22. Trevor Elhi, 32. x, 35. Artur Valikajev, 50. Robert Kirss, 77. Tarmo Neemelo