Kalju pühkis Floraga põrandat (2)

Kalju jaoks oli triumf esimeseks võiduks Flora üle Eesti rahvusstaadionil ning seda tähistati koguni kolmeväravalise peoga.

Nõmmekad otsustasid mängu saatuse avapoolaja lõpus, kui üksteise järel tegid skoori Vladimir Voskoboinikov ja Yankuba Ceesay. Teise poolaja alguses sai jala valgeks ka Janar Toomet.

Sealjuures lõpetasid florakad mängu kümnekesi, sest 61. minutil teenis oma teise kollase kaardi Karl Palatu.

Vaikus enne tormi

Avapoolaeg algas suhteliselt võimalustevaeselt - mõlemad meeskonnad küll ründasid korralikult ning üritasid, kuid väravavahte üldiselt eriti ei tülitatud.

Florakate lootused said ka vaid kümne mänguminuti järel korraliku põntsu, kui põlvevigastuse tõttu ei saanud mängu jätkata nende põhivasakkaitsja Markus Jürgenson. Tema asemele sekkus mängu vaid 18-aastane Kevin Aloe, kellel võrreldes Jürgensoniga on meistriliiga-kogemust vaid näpuotsaga.

Esimesed ärevamad momendid tekkisid Kalju värava all - kahes standardolukorras kerkis kõige kõrgemale Karol Mets, kes palli peaga aga väravaraamide sisse suunata ei suutnud. Ühel korral lendas pall värava eest läbi, teisel puhul maandus mänguvahend väravapuuri katusel.

Kaheraudne

Mõned minutid enne poolajavilet hakkas aga juhtuma - 38. minutil eksis Kalju pika rünnaku ajal kahel korral rasvaselt just Mets, kes esmalt lasi endast mööda Damiano Quintieri ning seejärel kaotas õhuvõitluse Voskoboinikovile, kes palli värava eest peaga võrku saatis ning sellega ühtlasi skoori avas - 0:1!

Vaid viis minutit hiljem oli Kalju eduseis juba duubeldatud - Allan Kimbaloula tsenderduse jättis filigraanse kannasööduga väravaesisele Quintieri ning teisest lainest jõudis nahkkerani Ceesay, kes selle täiest südamest ristnurka virutas - 0:2!

Ühtäkki kaheväravalisse kaotusseisu jäänud florakate õnneks kõlas peagi ka poolajavile, mis lubas kodumeeskonna riietusruumi mängu üle järele mõtlema.

Flora äng jätkub

Ilmselt ei olnud sellest aga abi, sest Kalju alustas teist poolaega taas resultatiivselt - Quinteri madala tsenderduse sai värava suunas lükata Janar Toomet ning kuigi tema üritus oli suhteliselt ebaõnnestunud, suutis Flora väravavaht Stanislav Pedõk selle väravasse pudistada. Ja veel nii õnnetult, et libises seejärel ise peaga vastu väravaposti, tekitades endale kerge peahaava.

Flora hädad polnud aga sellega läbi - 61. minutil keeras Quintieri kenasti kahe kaitsja vahelt läbi ning Karl Palatul polnud muud valikut kui mees karistusala joone juures maha võtta - sellega aga kaasnes Palatu teine kollane kaart, mis florakad lisaks kaotusseisule ka vähemusse jättis.

Selle tõttu jäävad teisipäevasest kohtumisest Transiga kõrvale nii Palatu kui ka Karol Mets, kes samuti teise poolaja alguses kollase kaardi sai.

Suures eduseisus ei jätnud Kalju aga ründamist ja üritamist - pall püsis pidevalt Flora karistusala lähistel ning vastastele hõlpu ei antud. Korra käis pall taas Flora väravavõrgus, kuid kohtunik Eiko Saar nägi selles olukorras käega mängu ning seda õigesti, andes Ceesayle pettuse üritamise eest ka hoiatuse.

Mängu parim - Damiano Quintieri

Itaallasest tormaja tegi suurepärase mängu, tehes eeltöö kõigile kolmele väravale ning teenides vastasele ka punase kaardi. Flora kaitsjad näevad Quintierist veel ilmselt mitu ööd õudusunenägusid.