Kalju särav teine poolaeg tõi võidu Kalevi üle (0)

16. vooru kohtumises jäi Nõmme Kalju Sillamäe Kalevi vastu küll kaotusseisu, kuid teisel poolajal õnnestus pealinlastel siiski 3:1 võit võtta.

Esimene poolaeg algas küllaltki tempokalt, kuid veidi rohkem paistsid silma sadamalinlased. Mitmel korral said kaugelt õnne proovida nii Maksim Paponov kui ka Maksim Lipin, kuid kalevlastel ei õnnestunud oma sihikuid õigeks keerata.

Kalju proovis seevastu oma mängu maast käima saada, kuid isegi, kui nõmmekatel õnnestus Sillamäe pressi alt läbi murda, siis vastaste kolmandikul ei suudetud tekitada sisuliselt ühtegi reaalset väravavõimalust.

Esimene tõeliselt ohtlik moment oli aga just võõrustajate päralt, kui tsenderdusest pääses peaga löögile Aleksandr Savin, kelle ürituse tõrjumiseks pidi Vitali Teleš end üsna korralikult sirutama.

Edasi kulges mäng võrdlemisi lahtises võtmes, kuniks murdepunkti saavutasid idavirulased. Kauase Levadia jalgpalluri Deniss Malovi kauglöögi suutis Teleš küll pareerida, kuid seda nii õnnetult, et nahkkera leidis tee just Savini jala peale, kes aga võimalust kasutamata ei jätnud: 1:0!

Edasi kulges poolaeg kuni lõpuni välja Kalju rohkema pallivaldamise saatel, kuid piisavalt teravusi pealinlased luua ei suutnud ning nii mindigi puhkepausile Kalevi üheväravalises eduseisus.

Teisele poolajale tulid kaljukad aga juba pisut agressiivsemalt peale. Tasu oli ka ülilähedal, kui Peeter Klein ei suutnud meetri pealt palli tühja väravasse lüüa. Noor ründaja katastroofilisest eksimusest end aga segada ei lasknud ning 55. minutil heastas Klein oma eelneva eksimuse kauni peatabamusega, tehes seisuks 1:1!

Pärast väravat võeti aga 19-aastane ründaja kohe puhkama ning mängu sekkus ei keegi muu kui Tarmo Neemelo, kes viis kõigest kaks minutit pärast sissetulekut Nõmme meeskonna juba ühe väravaga ette.

Neemelo koll ajas kalevlastel aga harja punaseks: vaid loetud momendid pärast Kalju juhtväravat pääses vahetusest sekkunud Jevgeni Kabajev Telešiga üks-ühele, kuid ei suutnud oma momenti ära realiseerida.

Skoori kasvatasid aga hoopis Tallinna mehed, kui Alex Da Silva realiseeris järjekodse briljantse Andrei Sidorenkovi tsenderduse 3:1 juhtväravaks. Kalevlased küll üritasid mängu tagasi tulla, kuid midagi ohtlikku enam luua ei suudetud ning nii lõppeski esmapilgul idavirulaste jaoks positiivselt alanud kohtumine nende jaoks nukra kaotusega. Olulised kolm punkti sai kätte aga Kalju, kes tänu võidule püsib kenasti tiitlikonkurentsis.