Kalju seadis endale lõksu (10)

Foto: Jana Pipar81. minutil Taavi Lauritsale suluseisu tekitanud Nõmme Kalju kaitseliin ei arvestanud Pärnu Linnameeskonna kavalusega ja mängis tiitlilootused sisuliselt maha.

Tiitlilootusi heietanud Nõmme Kalju lahkus viiendat mängu järjest platsilt võiduta, jäädes Pärnus kohalikule Linnameeskonnale 1:2 alla. Sellega minetasid pealinlased sisuliselt ka tiitlilootused: mängu vähem pidanud Tallinna Levadiast jäädakse kuue punkti kaugusele.

Kalju peatreener Sergei Terehhov otsustas Leedu ja Sloveenia vastu Eesti koondist esindanud Ats Purjele, Joel Lindperele ja Ken Kallastele puhkust anda, lisaks olid sootuks puudu Reginald ja Hidetoshi Wakui, ent Artjom Dmitrijevi ja Allan Kimbaloula naasmise läbi nägi Kalju koosseis siiski paberil tugevam välja.

Väga ründava meeskonnaga - mullu Esiliiga parimaks väravakütiks kroonitud Kristen Saarts alustas äärekaitsjana(!) - välja tulnud pärnakad aga ei kavatsenudki nimekatele rivaalidele järgi anda ja said juba avapoolajalt kirja magusa juhtvärava, kui Henri Hanson äärel Kristjan Tamme palli osavalt omaks võttis, karistusalla purjetas ja Kristian Lenk Vitali Telešt ennetades tsenderduse võrku saatis.

Poolajal kõik kolm vahetust ära kasutanud Kalju alustas teist 45-minutilist perioodi marulise survega ning 20 minutit hiljem saadi tasu, kui mitmete ründajate eksimuste järel oli hoopis keskkaitsja Alo Bärengrub mees, kes palli nii Kristjan Tammele kui joonel seisnud kaitsjatele püüdmatult peaga võrku suskas.

See tähendas, et on aeg Taavi Lauritsa sekkumiseks, ent kümmekond minutit hiljem osutus hoopis Tamme Pärnu päästjaks, kui Kimbaloula viielt meetrilt peaga suunama pääses. Kodumeeskonna puurilukk vajus külili ja jõudis pallini enne, kui see jooneni - 1:1 püsis tablool ja nüüd said pärnakad oma võimaluse.

81. minutil seadis Kalju kogenud kaitseliin Lauritsale osava suluseisulõksu, ent vahetusest sekkunud esiväravakütt jäi passiivseks ja palli noppis hoopis varjust väljunud Robert Kirss. Kaugele maha jäänud kaitseliini hüljates läksid Kirss, Laurits ja Issakov kolmekesi Teleši vastu ning viimane neist veeretas palli võrku - 2:1 Pärnule!

Viimasel tosinal minutil Kalju küll üritas, kuid poolaja algusega sarnast survet peale panna ei suudetud ja tabeli punane latern võttis igati teenitud võidupunktid, tehes ühtlasi pihuks ja põrmuks Kalju tiitlilootused.

Mängu parim - Taavi Laurits

Kuigi Laurits mängis vaid veidi üle poole tunni, oli tema sekkumine murranguline. Teise poolaja esimese poole selge surve all kannatanud Pärnu leidis Lauritsaga koos taas jõudu ja indu ka enda näitamiseks ja tänavu 11 väravat löönud ründaja tõestas, et kuulub kõrgesse klassi: kuigi varasemad võimalused ei kandnud vilja, mängis ta rolli ka võidu toonud väravas.

11. septembril kell 18.00 Pärnu kunstmurustaadionil (Mai 3, Pärnu)

Pärnu Linnameeskond - Nõmme Kalju FC 2:1 (1:0)
14. Kristian Lenk, 81. Anton Issakov - 65. Alo Bärengrub

Hoiatused: 55., 89. Anton Issakov, 68. Karl Palatu, 71. Greger Könninge, 88. Taavi Laurits - 84. Karl Mööl
Eemaldamine: 89. Anton Issakov
Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.