Kalju suutis Meeritsa üle mängida vaid penaltipunktilt (8)

Premium liiga 34. voorus oli Nõmme Kalju tõsistes raskustes Rakvere Tarvaga ning 2:0 võidu tõi neile vaid kolm penaltit, millest realiseerida suudeti kaks.

Kalju võttis oodatult esimesest sekundist ohjad enda kätte ning Tarva suurim staar Marko Meerits sai avapoolajal korduvalt oma oskusi näidata. Külaliste ohtlikumad rünnakud piirdusid üksikute ebatäpsete kauglöökide ja paari nurgalöögiga.

Väravani jõudmiseks läks Kaljul hoolimata mängulisest ülekaalust üle poole tunni. 30. minutil mängis Elar Tovstik käega ning järgnenud penalti lõi alla nurka Hidetoshi Wakui. Jaapanlase jaoks oli tegu alles kolmanda väravaga tänavusel hooajal Premium liigas.

Poolaja lõpus oli head võimalused veel Peeter Kleinil ja Sander Puril. Kui Puri madala ühepuutelöögi kastist püüdis Meerits, siis Klein saatis Artjom Dmitrijevi terava tsenderduse järel palli tagumisest postist napilt mööda.

Teine poolaeg kulges üpris sarnaselt esimesele. Korduvalt hiilgas Meerits, kes 70. minutil tõrjus mängu teise 11 meetri karistuslöögi. Vahetusmeeste Ats Purje ning Tarmo Neemelo poolt sepistatud penalti järel ei suutnud Meeritsat üle mängida just Purje.

Omad võimalused tekkisid teisel poolajal ka Tarvale. Joonas Ljaši tugeva pommlöögi püüdis nurgast Vitali Teleš. Teist korda oli Teleš aktsioonis 78. minutil, kui püüdis Alex Sander Sepa 18 meetri pealt sooritatud karistuslöögi.

Kalju teine värav sündis alles esimesel lisaminutil ning seegi tuli penaltist. Ats Purje tõmbas peaaegu viimase mehena maha Jaanus Kaasik ning seekord läks lööma Artjom Dmitrijev, kes pettis kindlalt Meeritsa ära.

Mängu parim - Marko Meerits

Üks tõrjutud penalti, hulga suurepäraseid tõrjeid ja raudkindel mäng vastutulekutel ja tsenderdustel. Vaieldamatult tänase mängu staar.

Nõmme Kalju FC - Rakvere JK Tarvas 2:0 (1:0)
31. pen. Hidetoshi Wakui, 90+1. pen. Artjom Dmitrijev

Hoiatused: 41. Peeter Klein - 30. Elar Tovstik, 63. Joonas Ljaš, 69. Kaarel Saar, 90. Jaanus Kaasik
Realiseerimata penalti: 70. Ats Purje