Kalju tegi Paide vastu neljast neli (1)

Foto: Gertrud AlatareÜpriski näotu avapoolaja järel tulistas Nõmme Kalju teise kolmveerandtunni alustuseks Paide Linnameeskonna võrku kahel korral ning sellest kodumeeskonnal võidu kindlustamiseks piisaski.

Kalju tuli mängule kindla eesmärgiga võtta Paide vastu sel hooajal neljas võit ning juba 3. minutil avaneski Alo Dupikovil hea võimalus skoori avamiseks. Ründaja suutis küll palli üle Lavrentjevi tõsta, aga sealt edasi viivitas mees löögiga piisavalt kaua ning Paide kaitsjad suutsid olukorra audiks klaarida.

Edaspidi aga kodumeeskonna mäng mõnevõrra uinus ning selle tulemusena said hoopis külalised väravat ohustada - 20. minutil tegi hea löögi Tengiz Eteria, kuid grusiini sooritus lendas napilt üle Vitali Teleši valvatava värava.

Seitse minutit hiljem saatis ligi 30-lt meetrilt korraliku mürsu teele Jefferson Soares, kuid paidekate puurilukk Mihhail Lavrentjev oli valmis ja tõrjus palli nurgalöögiks.

Poolaja lõpus proovisid mõlemad meeskonnad korduvalt küll kaugelt väravat sihtida, aga märkimisväärseid võimalusi need üritused ei toonud. Seega lõppeski avapoolaeg väravateta viigiga.

Kalju avab turmtule

Riietusruumist tulles oli Kalju aga kui ümbersündinud ning teisest poolajast oli kulunud vaid kolm minutit, kui Allan-Axel Kimbaloula murdis vasakult äärelt sisse ning saatis trahvikasti äärest madala löögi Lavrentjevile püüdmatult ette nurka - 1:0.

Kalju fännide rõõmutants ei jõudnud lõppedagi, kui taaskord Paide värava all põlema hakkas. Kimbaloula andis hea söödu vahetusest sekkunud Tarmo Neemelole, kes saatis alustuseks palli vastu puurilukku.

Sealt tagasi põrkunud pallini jõudis pikakasvuline ründaja aga esimesena ning tema hea sööt leidis värava eest Damiano Quinteri, kes nahkkera mõnelt meetrilt võrku saatis - 2:0.

Lastud väravatest šokis Paide ei suutnud veel mõnda aega mängu sisse saada ning väravalööjad Quintieri ja Kimbaloula korraldasid oma äärtel paidekatele korralikku peavalu. Lõppresultaati need olukorrad siiski ei toonud ning vaikselt hakkasid mängu tagasi tulema ka külalised.

70. minutil oli suurepärane üks värav tagasi lüüa Aleksandr Vassiljevil, kuid vaid minut ennem murule pääsenud ründaja saatis pealöögiga palli mõnelt meetrilt väravast mööda. Mõned minutid hiljem sai nurgalöögijärgses olukorras healt positsioonilt löögile Carl Tubarik, kuid Linnameeskonna kapteni sihik oli sarnaselt Vassiljevile pisut paigast ära.

Pärast neid olukordi mäng mõnevõrra taas rahunes ning kohtumise viimased minutid meenutasid esimese poolaja lõppakorde. Mõlemad meeskonnad proovisid küll mõned korrad kaugelt, aga olulist ohtu need kummalegi puurilukule ei valmistanud.

Peatselt kõlaski Martin Salongi lõpuvile, mis tähendas ühtlasi, et Kalju suutis sel hooajal Paidelt röövida maksimaalsed 12 punkti.

Mängu parim - Allan-Axel Kimbaloula

Prantslane oli vasakul äärel terve kohtumise aktiivne ning hoidis Paide kaitsjaid pidevalt surve all. Mehe esitust kroonis kohtumise avavärav ning oma rolli mängis Kimbaloula ka teise värava eeltöös.

Statistika (Kalju:Paide):