Kalju võttis koosseisuga eksperimenteerinud Tammeka üle seljavõidu (lisatud pildigalerii) (0)

Premium liiga kümnenda vooru viimases mängus teenis suure võidu Nõmme Kalju, kes alistas Hiiu kunstmurustaadionil Tartu Tammeka tulemusega 5:1.

Karikasarja poolfinaaliks valmistuv Tammeka tuli kohtumisele vastu päris erineva ja noore koosseisuga. Esimesed minutid kulgesid külalistele keeruliselt. Kaljukad tsenderdasid pea iga rünnak palli karistusalasse, kuid Tartu meeskonna kaitsjad lõid need kindlalt ohutsoonist minema.

Tartlastel oli 18. minutil suurepärane võimalus asuda matši juhtima, kuid endine Kalju mängumees Eino Puri ei suutnud 11 meetri karistuslöögist üle mängida Vitali Telešit. Nõmmekate vasakkaitsja Trevor Elhi tabas karistusalas Martin Jõgi jalgu ning peakohtunik Tomi Rahula näitas käega penaltipunktile.

Kalju jätkas pärast Teleši penaltitõrjet oma värava otsimist ning sihile jõuti 44. minutil, mil nende järjekordne tsenderdus vilja kandis. Valikajev suunas peaga palli värava ette, kus oli Robert Kirss ja esimene värav oli tõsiasi.

Ei jõudnud minutitki täis tiksuda, kui Kalju suurendas eduseisu kaheväravaliseks. Karl Johan Pechter suutis küll Igor Subbotini lähilöögi latti tõrjuda, kuid pall ületas siiski täielikult väravajoone ning puhkepausile mindi seisul 2:0.

Teise kolmveerandtunni alguses tõmbas Tammeka keskkaitses mänginud Siim Kask maha kasti tormanud Artur Valikajevi ning Rahula määras teise 11 meetri karistuslöögi selles mängus. Andrei Sidorenkovi puudumisel läks Kalju kolmandat lööma Artjom Dmitrijev. Eesti koondislane ei eksinud ning seis tablool oli 3:0.

56. minutil oli Tammeka oma jõud suunanud rünnakule ning väljakuperemehed nõelasid kohe valusalt. Nikolai Mašitšev tõi palli üle ja leidis paremalt äärelt Subbotini, kes probleemideta mänguvahendi Pechteri selja taha veeretas - 4:0.

Tammeka auvärav sündis 64. minutil. Kaarel Kiidron sooritas tugeva karistuslöögi, mille Teleš tõrjuda suutis, kuid esimesena oli jaol endine kaljukas Eino Puri.

83. minutil sekkus vahetusest mängu Tarmo Neemelo. Vähem kui kaks minutit hiljem lõi mees ka värava, kui Janar Toomet talle mõõdetud söödu värava ette andis. Kusjuures see oli Neemelo teine pallipuude selles matšis.

Neemelol oli lähedal ka teisele väravale, kuid tema lähilöök lendas üle värava. Kalju võttis kodus kindla võidu ja kolm punkti. Tammeka hakkab valmistuma nüüd karikamänguks Paide Linnameeksonnaga.

Mängu parim - Janar Toomet

Just Toometi teravus tekitas Tammeka kaitsjatele kõvasti probleeme. Tema arvele jäi ka üks resultatiivne sööt. Rassis kõik 90 minutit mehiselt.