Karel Voolaid: me ei ole võistkond, kes jääb midagi taga nutma (2)

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kolm päeva tagasi FCI Levadialt ülimalt valusa kaotuse saanud Paide Linnameeskond naasis võitude rajale, kui purustas koduplatsil Premium liiga punase laterna Tallinna Legioni 5:0. Peatreener Karel Voolaidile valmistas tulemus muidugi rõõmu.

"Natuke oli tunda seda lõhna, et Legioni järgmised vastased on Tallinna Kalev ja Pärnu Vaprus, kus mängus nende jaoks väga tähtsad punktid. Nägime, et Aleksandr Volodin ja Pavel Dõmov (pingile jäänud Legioni põhimehed – S. H.) olid tegelikult terved. Eks nad hoidsid põhimehi mängudeks otseste konkurentidega.

Aga võitlusvaim oli Legionil endiselt kõva. Meil oli esimesel poolajal ebareaalselt palju võimalusi, aga enda realiseerimine polnud parimal tasemel. Kokkuvõttes võib vast öelda, et kohtumine kujunes meie jaoks natuke kergemaks võrreldes sellega, milleks valmistusime.

Ühtepidi saime kiiresti kaks väravat löödud, aga teisalt jäi kontroll mängu üle veidi lohakaks. Teisel poolajal tõid Herol Riiberg ja Dominique Simon väljakule kontrolli ja rahu. Samas hoidsime gaasi peal ja tahtsime veel väravaid lüüa. 2:0 või 3:0 meid sellises mängus ei rahulda," rääkis Voolaid.

Tegu oli Paide neljanda võiduga seitsmest mängust. Kaotusi on kolm, mis kõik on tulnud kolmelt põhirivaalilt nii, et võiduvärav sündis kohtumise viimastel minutitel. Voolaid ei salanud, et neist matšidest tekkinud emotsioonid polnud meeldivad.

"Pettumused on tugevad, aga tähtis on neist kiiresti välja tulla. Järgmisel päeval trennis on kõigil tuju hea ja silm särab. Teeme tööd ja ootame järgmisi matše teiste tippudega. Vahepeal on vastas väiksemad meeskonnad, kellele ei tohi mingil juhul punkte kaotada.

Me ei ole võistkond, kes jääb midagi taga nutma. Eks me lihvime oma mängu ja oleme rahulikud, sest hooaeg on alles algfaasis. Samas kindlasti ei ole me rahul, et punktivahe on juba praegu nii suur nagu ta on," sõnas Voolaid.

Paide sõidab laupäeva õhtul külla Narva Transile.