Kariibi mere piraadid röövisid teisel poolajal Kanada puupaljaks! (1)

Põhja- ja Kesk-Ameerika ning Kariibi mere meistrivõistlustel ehk Gold Cupi turniiril peeti möödunud öösel kaks esimest veerandfinaali, millest ühes sündis suuremat sorti üllatus ja teises selgus võitja alles penaltiseeria järel.

Alagrupiturniiril küll Mehhikole 1:3 alla jäänud, aga ülejäänud kahes mängus Kuuba ja Martinique'i vastu vastavalt 7:0 ja 4:0 võidud võtnud noore koosseisuga (keskmine vanus oli 25,53 eluaastat) Kanada alustas veerandfinaali Haiti vastu selge soosikuna ning läks ka kiiresti 2:0 juhtima, kui 18. minutil Jonathan David lõi oma seitsmendas koondisemängus üheksanda (!) värava ja 28. minutil suurendas eduseisu Lucas Cavallini.

Ent pilvitu ja muretu kruiis poolfinaali suunas muutus pärast vaheaega rüüsteretkeks, kus Kariibi mere piraadid Kanada puupaljaks röövisid. Esmalt vähendas Duckens Nazon 50. minutil kaotusseisus minimaalseks, siis realiseeris Herve Bazile 70. minutil penalti ja kuus minutit hiljem viis Wildedonald Guerrier Haiti mängu 3:2 juhtima, mis jäi ka lõppskooriks.

Kanada mängis seega maha väga soodsa võimaluse jõuda Gold Cup'il poolfinaali, millega saadi viimati hakkama 2007. aastal. 1973. aasta Põhja- ning Kesk-Ameerika meister ja 1977. aasta hõbe Haiti pääses aga esmakordselt Gold Cupil poolfinaali (tänases formaadis hakati Gold Cupi pidama 1991. aastal - M. P.). Ühtlasi sai Haitist alles neljas Gold Cupil nelja parema sekka jõudnud Kariibi mere meeskond (Jamaika 1993, 1998, 2015 ja 2017, Trinidad ja Tobago 2000, Guadeloupe 2007).

Turniiri suurfavoriit Mehhiko oli lähedal juba esimesel tõsisel tõkkel komistamisele. 2014. aasta MM-i veerandfinalist Costa Rica suutis normaalajal hoida Mehhikot 1:1 viigi peal, tüürida mängu penaltiseeriani ning seal ka juhtima minna, kui Costa Rica väravavaht Leonel Moreira tõrjus mängu avavärava löönud Raul Jimenezi penalti.

Kolmandas ringis lõi aga Costa Rica poolkaitsja Randall Leal penalti mööda ning Mehhiko saatis poolfinaali legendaarse Guillermo Ochoa tõrje Keysher Fulleri penalti vastu. Liege'i Standardi 33-aastane väravavaht valiti ühtlasi mängu parimaks ning lisaajal päästis just tema tõrje Mehhiko koondise halvimast.

Haiti - Kanada 3:2
50. Duckens Nazon, 70. pen Herve Bazile, 76. Wildedonald Guerrier - 18. Jonathan David, 28. Lucas Cavallini

Mehhiko - Costa Rica 1:1 (1:0; 1:1; 1:1), penaltid 5:4
44. Raul Jimenez - 52. pen Bryan Ruiz

Penaltid:

Löömist alustas Mehhiko.

Mehhiko Jimenez Montes Alvarado Gallardo Moreno Salcedo
Costa Rica Borges Aguilar Leal Duarte Calvo Fuller

Ülejäänud kaks veerandfinaali (Jamaika – Panama ja USA – Curacao) mängitakse ööl vastu esmaspäeva Philadelphias.