Karofeldi apsakad päästsid rabeda Flora (lisatud galerii) (9)

Premium liiga liidril FC Floral oli Paide Linnameeskonna vastu raskusi nii kaitses, poolkaitses kui ka rünnakul, kuid kaotusseisust suudeti siiski välja tulla ning võeti lõpuks väga väärtuslikud kolm punkti.

Mõlemad meeskonnad tulid mängule üpris negatiivse tausta pealt. Paide kaitse kärises teisipäeval FCI Tallinna vastu igast otsast, Nõmme Kaljule 0:4 alla jäänud Flora pidi täna korralikult eksperimenteerima, kui äärekaitsja Kevin Aloe tegi oma tänavuse esimese mängu algkoosseisus kaasa keskkaitses.

Mõlemale meeskonnale korralike võimalusi kaasa toonud mängu algus päädis Paide juhtväravaga juba 13. minutil. Randin Rande söödu järel keeras Samson Onimigho Iyede väga lihtsalt mööda Aloest ning noor nigeerlane saatis hea löögiga palli posti kõrvale.

Mängupilt oli esimesel poolajal küllaltki lahtine ja võimalusi jagus mõlemale poole. Paide poolelt tegi väravavaht Magnus Karofeld mitmeid tõrjeid, teises väljaku otsas oli kodumeeskond väravale kõige lähedamal 39. minutil. Üpris terava nurga pealt sai löögile Iyede, Mait Toom tõrjus palli täpselt värava ette, kuid Henri Hansonil jäi esimesena pallini ulatumisest väga vähe puudu.

Poolaja päris viimasel minutil mängisid seina Rauno Sappinen ja Zakaria Beglarišvili. Kuigi grusiinist mängujuhi löök läks Karofeldile üpris lähedale, siis aimama läinud Paide puurilukk vajus eemale ning lasi palli väravasse.

Teine poolaeg jätkus tempokalt - Rauno Alliku pealöök tõrjuti väravajoonelt, Randin Rande kauglöögi tõi Toom ristnurgast ära.

60. minutil tõrjus Rauno Alliku kastist sooritatud löögi Karofeld ebaõnnestunud enda ette ning pisikese segaduse järel maandus pall Martin Milleri jalal. Noor äärepoolkaitsja saatis selle tühja väravasse.

72. minutil oli Floral võimalus mäng lõplikult enda kasuks kallutada, kuid penalti põhjustanud Karofeld suutis Beglarišvili löögi tõrjuda. Penaltile eelnes omakorda Paide päris tugev surve, mille lõpetas Toomi tõrje Frolovi löögi vastu.

Mängu viimasel kümnel minutil said ohtlikult löögile ka nii Miller kui ka Beglarišvili. Esimesele üritusele vastas paraadtõrjega Karofeld, grusiini üritus toodi veidi hiljem taas joonelt ära.

Paide suutis lisaminutitel taas mitmeid standardolukordi teenida, kuid Flora pidas survele vastu ja võeti lõpuks kolm punkti. Vahe järgnevatega on seega endiselt kuus punkti.

Mängu parim - Rauno Alliku

Sarnaselt pea kõigile Flora mängijatele tuli ka temal täna kehvasid hetki tavapärasest rohkem sisse. Siiski ei takistanud see tal Paide kaitsjatele mängu jooksul korduvalt peavalu tekitamast ning Flora ründavatest mängijatest oli just tema kõige teravam.