Kas kohustuslik võit või kuri karjas? Muid variante Paidel pole (0)

Tallinna Legioni ja Paide Linnameeskonna duell Evald Tipneri karikasarja veerandfinaalis püsis väravatevaba kuni 90. minutini, kui tabas Deabeas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Möödunud nädalavahetusel FCI Levadialt ülivalusa kaotuse saanud Paide Linnameeskond peab Premium liiga 7. voorus naasma võitude teele. Muidu kipub kuri karja tulema ja seal korralikumat sorti laastamistööd ette võtma. Paide vastaseks tänases duellis on tabeli punane latern Tallinna Legion.

Samas pole asjakohane pidada Legioni hetkel Premium liiga kõige kehvemaks meeskonnaks. Mäletatavasti teenis klubi administratiivsete probleemide tõttu talvel neli miinuspunkti, millest praeguseks on alles kaks. Ülejäänud kahest on Legion suutnud Tammeka ja Kuressaarega tehtud viikidega - Premium liiga senise hooaja ainsad viigid üldse! - vabaneda.

Seega erinevalt Tallinna Kalevist pole Legion kaotanud kõiki kohtumisi ja erinevalt Pärnu Vaprusest on nad teeninud punkte ka mujalt kui mängust Tallinna Kaleviga. Aga tabelikoht on Legionil siiski kümnes ning staatuseks ikkagi punane latern. Aga see punane latern on näidanud üllatavalt südikat jalgpalli.

Ükski neljast kaotusest pole olnud suureskooriline, vaid allajäämine on alati piirdunud kahe väravaga. Ka karikavõistluste raames märtsi alguses Paidega peetud duellis valmistas Legion vastasele pikalt peavalu. Seis püsis viigis kuni 90. minutini, kui Deabease värav soosiku pinged maandas. Minut hiljem vormistas Sergei Mošnikovi värav Paide poolfinaali pääsu.

Too karikavõistluste veerandfinaal on ka Paide senise hooaja ainuke selge sportlik õnnestumine. Võidud Vapruse, Tartu Tammeka ja Kalevi üle on ju mulluse pronksimeeskonna jaoks kohustuslikud. Nagu ka tänane duell Legioniga. Ainult kohustuslike võidupunktide kohusetundliku kogumisega on võimalik korvata kolmelt põhirivaalilt saadud valusate kaotuste tekitatud tühimikku võitude tulbas.

07.05. vs Trans (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe.

Coolbeti koefitsiendid:

Paide võit - 1,13
Viik - 8,70
Legioni võit - 19,00

Huvitavaid fakte:

• Paide võitis Legionit märtsikuises karika veerandfinaalis 2:0 (90. Deabeas, 90+1. Sergei Mošnikov).
  • Legion ja Paide tegid eelmise liigahooaja esimeses omavahelises mängus 1:1 viigi (61. pen. Nikita Andrejev - 4. Henri Anier), teise mängu võitis Paide 1:0 (3. Hadji Drame), kolmanda Paide 2:1 (40. Siim Luts, 64. pen. Henri Anier - 79. Aleksandr Šapovalov) ja neljanda Paide 4:0 (5. pen., 32., 56. Henri Anier, 61. Sander Sinilaid).
  • Kokkuvõttes on Paide võitnud 7 omavahelisest meistriliiga mängust 6 ja Legion mitte ühtegi. Väravate vahe on Paide kasuks 15:2.
  • Sel meistriliiga hooajal on tehtud 2 viiki ja mõlemas on olnud osaline Legion.
  • Paide on kõik 3 kodumängu kaotanud, Legion on mõlemad võõrsilmängud kaotanud.
  • Paide ründaja Kaimar Saag on tabanud kõige rohkem kordi posti/latti - 2.
  • Paide ründaja Deabeas on sooritanud kõige rohkem pealelööke (26) ja on teinud kõige rohkem edukaid triblinguid (40).
  • Paide kaitsja Joseph Saliste on andnud kõige rohkem täpseid tsenderdusi - 11.
  • Legioni kaitsja Aleksandr Volodin on teinud kõige rohkem vaheltlõikeid - 64.
  • Paide poolkaitsja Herol Riiberg tähistab mängujärgsel päeval oma 25. sünnipäeva.