Kas Pärnu suudab ajalugu korrata? (3)

Pärnu esimesel meistriliiga aastal (2006), ajas Gert Olesk (paremal esiplaanil) ise palli taga. Foto: Soccernet.ee (arhiiv)Pärnu Linnameeskond mängib uuest hooajast taas esiliigas. Kas kordub aasta 2005, kui otse kõrgliigasse põrutati või võetakse seekord rahulikumalt?

Pärnu oli eelmine hooaeg veenev: esiliiga B-st edeneti aste kõrgemale lõpuks üsna kindlalt. Nõmme Kalju duubli järel võeti teine koht ja otse edasipääs - Sillamäe Kalevi duubel jäi järgmisena juba 13 punkti kaugusele. Mis veel muljetavaldavam - kokku löödi 114 väravat (järgmisel 91). Peatreener Gert Oleski sõnul ollakse valmis ka tase kõrgemal tegusid tegema. "Vaadates seda halliturniiri, kuidas seal mängisime, siis võin väita küll, et oleme võimelised seal (esiliigas - E.M.) mängima. Tuumik jääb alles kõik, mõned on isegi juurde tulnud," ütles ta. 

Hooaja eel toimunud halliturniiri saldoks jäi Pärnul kaks võitu, viik ja kaks kaotust. Suurelt alistati Nõmme Kalju duubel ja alla jäi ka Flora II. Lisaks kahele minimaalsele kaotusele Rakvere Tarva ja Viljandi Tuleviku vastu, tehti 1:1 viik äsja kõrgliigasse tõusnud Jõhvi Lokomotiviga. "Ütlesin poistele ka kohe, et kõik saavad mängida. Ei olnud resultaat üldse tähtis, kuid võib öelda, et resultaat oli väga hea," rääkis Olesk. "Mängupilt oli minu jaoks päris okei. Kui kaotame kellelegi 5:0, siis on jama, aga niisugust mängu ei olnud ja jäin rahule."

"Saad võib-olla veerand väljakut ja siis harjuta sellega"

Ettevalmistust alustati juba detsembris. Pärast hooaja lõppu said mängijad neli nädalat puhata ja siis tuli hakata jälle trenni tegema - enamasti kunstmurul, aga kui väga külmaks läks, siis sees. "Oleme üritanud neli korda nädalas teha: kaks kunstmurul ja üks Raba hallis või vastupidi. Nädala lõpus oleme bodypump'i teinud - teistmoodi natuke, vaim puhkab jalgpallist," kirjeldas peatreener ettevalmistusperioodi. 

REKLAAM

Meeskonda rõõmustab ka uudis, et varsti vahetatakse amortiseerunud kunstmuru välja uuema ja parema vastu. Ruumi trenni tegemiseks rohkem küll ei teki, kuid vähemalt on jalge all parem kate. "Muru vahetus on Pärnu jalgpallile üldse kasulik. Oleks muidugi hea, kui saaks teise väljaku kõrvale kuhugi. Okei, talvel nii palju rahvast ei ole peal, kõik üritavad saalis mängida, aga kui ilmad soojaks lähevad - kevadel ja teatud ajal sügisel - siis naera või nuta, saad võib-olla veerand väljakut ja siis harjuta sellega," selgitas Olesk olukorda.

Tuumik säilib...vähemalt esialgu

Pärnu harrastas eelmine hooaeg väga ründavat jalgpalli ja sealt ka tasuks palju väravaid. "Praegu ongi sellised ründavad mängijad nagu [Henri] Hanson, [Kristen] Saarts, kes on väga head. Keskpoolikud [Envar] Lauter ja [Rasmus] Peetson on ka nii rünnakule orienteeritud - eks sealt need tulid. Ja kui palju kasutamata jäi, sellest ei maksa rääkidagi," ütles Olesk.

Saarts ja Hanson olid eelmine hooaeg tõesti muljetavaldavad ning see kajastus ka statistikas. Vastavalt 94. ja 95. sünniaastaga noormehed kogusid kahepeale kokku 52 (!) tabamust - Saarts 24 ja Hanson 28. See ei ole ka Eesti suurematel klubidel märkamata jäänud ning kahe ründaja ja Peetsoni peale ihutakse hammast. "Võib öelda, et kolm Eesti tippklubi kõik on vaikselt noolinud, kes rohkem, kes väiksemal määral," rääkis peatreener, "aga alustame nendega ja enne kooli lõppu ei toimu midagi."

Olesk tunnistab, et mängijate hoidmine on ikka ja jälle probleem. "Väikeste kohtade mure on ikka see, kui sul on kandvaks jõuks noored gümnaasiumi poisid. Kui gümnaasium läbi saab, siis tuleb vaadata, kas on asendust nendele, kes siit ära lähevad kohe," rääkis ta. "Ei ole kooli, ei saa Pärnus vastavat eriala õppida. Samas, kui otsest kooli vajadust ei ole, läheb mõni tööle kohe, aga tööd ka vaevalt Pärnust kuskilt leida on."

Kohe meistriliigasse?

Esialgu jätkab see kandev jõud veel Pärnus ning on peatreeneri sõnul valmis ka tase kõrgemal tegusid tegema. Lisaks eespool mainitud Saartsile, Hansonile, Peetsonile ja Lauterile, toob peatreener esile veel ka keskkaitses mängivat Taavi Kitselit, kuid usub, et terve meeskond on esiliigaks valmis. Vigastust ravivad ainult väravavaht Joel Vabrit ja Lauter. "Envariga on veidi raskem - eelmise hooaja viimases mängus tegi põlvele viga, mis on siiamaani väike probleem. Aasta lõpus käis ka õla operatsioonil. Hooaja ettevalmistus on tal puhtalt individuaalne olnud."

Enne meeskonna trenni teatas üks mängija loo autorile, et ülejärgmine hooaeg mängitakse juba kõrgeimal tasemel. Mida arvas sellest peatreener? "Ise loodan, et seal tabeli keskel võiks olla, aga see on hea kui poisid niimoodi mõtlevad - üritavad kohe meistriliigasse," lausus Olesk. "Kui jääb see sama võistkond, need samad Peetsonid, Hansonid ja Saartsid - kui suudaks neid kohapeal hoida, siis miks mitte. Võiks kasvõi järgmine hooaeg minna (meistriliigasse - E.M.), kui oleks võistkond, kellega mängida."

Meeskonnas on suur osa mängijaid sündinud 94. - 96. aastal, kuid peatreener näeb selles pigem eelist. "Noor ja perspektiivikas võistkond on meie üks tugev külg, rünne on ka tugev. Kaitsega oli eelmine aasta aga probleeme. Samas see aasta on kaks kaitsjat lisandumas. Võib-olla läheb seal ka natuke lihtsamaks. Võib-olla need, kes eelmine aasta mängisid keskkaitset, saab lükata äärekaitsesse ja seda kaitseliini ka natuke tugevdada," analüüsis Olesk meeskonna nõrki ja tugevaid külgi. "Vastas on tugevamad võistkonnad kindlasti duubelmeeskonnad: Levadia II, Flora II, kindlasti Kalju II, aga kui nüüd võtta iseseisvad klubid, siis need, kes seal kauem on mänginud: Tarvas kindlasti, Tulevik kindlasti. Tugevad on kõik tegelikult, ühtegi nõrka vastast ei ole. Kõik sõltub kuidas sa ise mängid."

Pärnu Linnameeskond
Peatreener: Gert Olesk
Kapten: Taavi Kitsel
Duubelvõistkond: Pärnu FC Metropool (II liiga)
Eelarve: 16 000 eurot
Meeskonna värvid: kollane ja must
Koduväljak: Pärnu Kalevi staadion
Koduleht: www.vaprus.ee

Esimene mäng: 2. märtsil kell 13.00 vs Viljandi Tulevik (Viljandi kunstmuru)

Meeskonna koosseis:

Väravavahid: Hendrik Vainu, Joel Vabrit,

Kaitsjad: Daniel Barinov, Joosep Sarapuu, Taavi Kitsel, Andro Aavik, Jaak-Peeter Oja, Markus Sabiin, Siim Mäeots
Poolkaitsjad: Toomas Pent, Tõnis Vihmoja, Julius Sepp, Kaarel Kaarlimäe, Margus Põldsaar, Ott Midenbritt, Alder Lepik, Rasmus Peetson, Ivan Velikopolje, Ronek Saal, Envar Lauter

Ründajad: Kristen Saarts, Henri Hanson, Risto Pärnat

Eeldatav põhikoosseis:

                        Hendrik Vainu

Daniel Barinov   Andro Aavik    Taavi Kitsel    Siim Mäeots

Tõnis Vihmoja    Toomas Pent    Kaarel Kaarlimäe    Ott Midenbritt

               Kristen Saarts   Henri Hanson

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Andro Aavik (kaitsja, Kuressaarest)
Kaarel Kaarlimäe (poolkaitsja, Vändra Vaprusest)
Joosep Sarapuu (kaitsja, JK Pärnu-Jaagupist)

Välja:
Anton Issakov (poolkaitsja, Tallinna Kalevisse)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

11.01. Pärnu Linnameeskond - Jõhvi Lokomotiv (ML) 1:1 (pen. Peetson)
19.01. Viljandi Tulevik (EL) - Pärnu Linnameeskond 2:1 (Peetson)
26.01. Pärnu Linnameeskond - Tallinna Flora II (EL) 2:1 (Saarts x2)
02.02. Rakvere Tarvas (EL) - Pärnu Linnameeskond 1:0
09.02. Pärnu Linnameeskond - Nõmme Kalju II (EL) 4:1 (Midenbritt, Peetson x2, Andro Aavik)

Võitviikkaotus.
ML - meistriliiga; EL - Esiliiga

Kommentaarid

expert   •  
(88.196.72.***)
Kui kõik hästi läheb ja natukenegi on õnne siis miks mitte.
vaataja   •  
(90.191.88.***)
Oleskile edu tema ettevõtmistes, poistele täpset ja tugevat jalga! Südamest kaasaelaja.
kaasaelaja   •  
(90.190.186.***)
PÄRNU PÄRNU PÄRNUUU!

Sisene
HÄÄL JA PILT SINU SEADMEST
Pikk ette (ja MM-ile) | Tarmo Tiisler sõitvast katusest, Õnne tänava Almast, Kinoteatrist ja kommenteerimisest: see võib jääda mu viimaseks jalkaturniiriks
MM-I 13. PÄEV
Kristjan Jaak Kangur | Saksamaa peab koduhäbi vältimiseks ise õõnestatud müüri kahe aastaga uuesti üles ehitama
SAKSAMAA LANGES TAAS!
Memo | Jaapan pistis veel ühe suure omale kingikotti ja võitis alagrupi, Hispaania pääses ehmatusega edasi
MM-I 13. PÄEV
BELGIA SÕIDAB KOJU!
TAMM SÄRAS VÄRAVAGA
Video: Tamme tabamus rajas tee FCSB tagasitulekule
SUURED JA VÄIKSED
LEVADIA TÄIENDAB RIDASID
FCI Levadia sõlmis lepingu Kalevi söödumeistriga
Pikk ette (ja MM-ile) | Rindeoperaator Ivar Heinmaa: jalkafänniks olemine on mind päästnud surmast
PÄEVIK
JOON ALLA
Fännide lemmik 2022 – Robi Saarma  (milline sai sümboolne koosseis?)
Soccernet.ee külastajate suurel hääletusel valiti Premium liiga tänavuse hooaja fännide lemmikuks Paide Linnameeskonna väravakütt Robi Saarma. Hooaja sümboolses koosseisus on võrreldes mullusega kaheksa uut meest!
KOKKUVÕTTED 2022
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
PÕNEVAT LUGEMIST
PIKK ETTE
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11